şükela:  tümü | bugün
  • roller coaster tycoon serisinin ocak 2016 gibi çıkması beklenen yeni oyunu. muhteşem olacak gibi. roller coaster tycoon 3 oynanması birçok açıdan kolay ve pratik bir oyundu ama bu yeni oyunun yanında resmen hantal kalıyor. şahsen oyunda en sevdiğim şey olan roller coaster ve yol yapımı da birkaç boyut atlamış. bir de oyun baya sosyalleşmiş. arkadaşlarımızın parklarını falan ziyaret edebilecekmişiz. bence bu sefer olmuş bu oyun. steam workshop da destekleniyor. ayrıca ilk beta düşmüş durumda.

http://www.rollercoastertycoon.com/…r-tycoon-world/
  • henüz oynayamadım fakat steam ve facebook sayfalarındaki yorumlara bakılırsa olmamış oyundur. serinin 2. oyununun remastered versiyonunu sunsalar ben tatmin olurdum.

bir diğer alternatif için : (bkz: planet coaster) web sitesi
  • buyuk coasterları biraz uzağa yaptığınızda asla müşteri gelmiyor, parkın girişine istiyorlar yapayım ama o kadar buyuk hemde giriş yerleri saçma sapan yerlerde olan coasterları ben nasıl sizin ayağınıza getireyim, yol yapması çok sıkıntı silmesi ayrı sıkıntı, costerları ve büfeleri tek tek yola bağlamak inanılmaz uğraştırıcı, daha doğrusu herşeyi ana yola bağlamak sıkıntılı. bench ve lambaları tek tek koymak işkence, zaten her şeyi silmek ayrı işkence. toprağı düzlemek için önce plantleri kaldırman gerek peki canım al sen uğraş diyesi geliyor insanın. oyun değil kahır çekmek için yaratılmış sanki. pratik bir oyun olmamış. planet coasterda aynı hedenin laciverti biraz daha az uğraştıranı.
  • steam'de satışa sunulmuştur. sadexce pc versiyonu var şimdilik. fiyatı da 55tl.