şükela:  tümü | bugün
 • aracin resmi rakamlari aciklandi. bmw 7.60i baz alinan aracta 6.6 litrelik twin-turbo v12 mevcut, 563 beygir guc, 575 lb-ft torka sahip. 0-100'u 4.8 (bazi testlerde 4.7 geciyor) olan aracin ingiltere satis fiyati 165.000 sterlin olarak aciklanmis. ($271.000 amerika fiyati). ah unutmadan, 250km ile limitlendirilmis bir son hiza sahip.
 • önden çekişli olması ilginç geldi. onun haricinde, 0 kilometre türkiye satış fiyatı 400.000 euro olan araçmış.

  http://www.sahibinden.com/…104263wqqpxqqdisplayitem

  (bkz: sahibinden com'da rolls royce aramak)
 • tabii ki ali ağaoğlu almış bundan bir tane.
 • ali ağaoğlunun inanılmaz yeni arabası. düşünsenize adam ghost aldı. hani benim reenkarne olayını 10 kez yaşayıp da çalışınca elde edmeyeceğim para değerindeki araba. hani şey adam var ya tv'ye çıkıp hahaha diyen adam o aldı işte. hani benim anca eğilirsem alabileceğim araba. vay anasını. ne muhteşem...
 • 2011 modeli 650.000 € etiketle ankara'da bir galeride alıcısını beklemektedir.
  http://www.sahibinden.com/…ce-ghost-39637160/detay?
  link ölürse http://img217.imageshack.us/i/clipboard01pf.png/
 • sahibinden.com'daki ilanlarda fiyatlama konusunda tuhaf durumlar bulunan, piyasası belli olmayan otomobil;

  2011 model 600.000 euro 11.500km
  2012 model 850.000 euro 0km
  2012 model 587.000 euro 0km
  2012 model 425.000 euro 0km
  2013 model 975.000 euro 0 km
  2013 model 600.000 euro 0km
  sıralı tam liste

  hayır alacağımdan da değil ama bi aranızda anlaşıp gelin allanısen.
 • 2009 yılında rolls-royce, portföyüne amiral gemisi phantom*dan tamamen farklı bir şey sunan yeni bir model eklediğini duyurdu. bu yeni model, markanın tasarım, mühendislik ve işçilikteki amansız mükemmellik arayışına yakın duran, ancak devasa phantom'un daha mütevazı ve minimalist bir ifadesini arayan çok daha genç(phantom modelinin 60 yaş ve üzeri hedef kitlesinin aksine 40-60 yaş arası bir hedef kitlesi vardı) bir erkek ve kadın müşteri grubunun radarına girdi. ilk ghost'un lansmanı ve genç müşterilerinin taleplerini karşılamaya odaklanması kesin bir başarıydı ve on yıllık yaşam döngüsü boyunca bu dönüştürücü ruha sahip otomobil, şirketin 116 yıllık tarihindeki en başarılı(en çok satılan) modeli oldu. ghost'un müthiş başarısı, markanın üretimi büyütmesi, yeteneklerine yatırım yapması ve rolls-royce'u bugün gerçek anlamda küresel bir marka haline getirmesi açısından hayati öneme sahipti.

  buna ek olarak, ghost'un on yıllık pazardaki varlığı, markanın lüks istihbarat uzmanlarının, ghost müşterilerin otomobillerini nasıl kullandıkları, satın alma süreçlerini ve rolls-royce markasını nasıl algıladıkları konusunda hayati bilgiler toplamasını sağladı. devam eden yükselişlerini kutlamak için bu modeli seçen bu son derece başarılı ve çeşitli girişimciler ve kurucular, dünya vatandaşlarıydı - yurtdışında eğitim almışlar, kapsamlı bir şekilde seyahat etmişler ve birçok kültürde rolls-royce'u deneyimlemişlerdi.

  ghost'un enerjik, dinamik kişiliği sayesinde, bu müşteriler rolls-royce markasının şoförlü bir deneyimden fazlasını sunabileceğini fark ettiler. aslında, önceki rolls royce modellerinin aksine özellikle amerika birleşik devletleri'nde ve avrupa bölgelerinde, pek çok müşteri otomobillerini kendisi sürmeyi tercih ediyordu. bu arada, asya'da müşteriler, ister iş ister eğlence olsun, ön ve arka yaşam alanlarında sunulan modern ve online teknolojiyle yoğun bir şekilde ilgileniyordu.

  tüm pazarlarda, müşteriler ghost'larını satın alırken, markanın temsilcilerine, uzatılmış bir dingil mesafesi seçmiş olsalar bile sürüş deneyimini sordular. hafta sonu boyunca, bu iş aracı gizli bir kutlamaya dönüştü - müşteriler sürücü koltuğuna geçip arkadaşları ve aileleriyle bir restorana veya ikinci eve gitmenin tadını çıkaracaklardı. bu karakter genişliğini kutladılar ve bu daha az resmi renk gruplarına ve sürücünün göz hizasında daha fazla kişiselleştirmeye yansıdı. bunlar derin öğrenmelerdi.

  bu arada goodwood'da markanın tescilli alüminyum uzay kafes mimarisinde önemli ilerlemeler kaydedildi. ilk önce phantom, ardından cullinan'da kullanılan bu uzay çerçevesi, rolls-royce'a özgüdür ve markanın tasarımcıları ve mühendislerinin, yüksek hacimli araçları desteklemek için kullanılan platformların kısıtlamalarından arınmış, gerçek anlamda süper lüks bir ürün geliştirmelerine olanak tanır. ghost müşterileri motorlu otomobillerinden daha da fazlasına ihtiyaç duyduklarından, rolls-royce buna yanıt vermek için mimarisini kullandı ve ghost'ta dört tekerlekten çekiş ve dört tekerlekten yönlendirme gibi teknolojileri birleştirerek tamamen yeni, amaca yönelik bir kişiliğin kilidini açtı.

  aynı zamanda, tasarım ekibi ghost'un estetik tedavisini tanımlayan ortaya çıkan bir hareketi izliyordu. ghost müşterileri arasında başarının ifade edilme biçiminde değişen bir tutumdan söz etti. dahili olarak 'post opulence' olarak adlandırılan, indirgeme ve madde ile karakterize edilir. buna hizmet olarak, istisnai malzemeler seçilmeli ve kutlanmalıdır. tasarım sınırlı, akıllı ve göze batmayan olmalıdır. bu felsefe, moda bilincinin ürettiği bir terim olan 'premium mediocracy'nin antitezidir. bu, büyük markalama veya motorlu arabalar bağlamında, yoğun dikişler ve özü olmayan ürünleri birinci sınıf bir ciltte giydirerek lüks yanılsaması yaratan diğer cihazlar gibi yüzeysel işlemler kullanan ürünleri ifade eder.

  toplu sonuç, yeni rolls-royce ghost'tur. bu, müşterileri için özel olarak tasarlanmış, sadeliğiyle mükemmel görünen, dikkate değer bir maddeyle desteklenen, yani daha az ama daha iyi olan bir motorlu otomobil.

  mühendislik

  markanın tasarımcıları, mühendisleri ve zanaatkarları, yeni ghost için çok özel bir kişilik yaratma özgürlüğünü talep ettiler. bu erkekler ve kadınlar, daha küçük, yüksek hacimli araçları desteklemek için kullanılan platformların kısıtlamaları olmadan yalnızca gerçek anlamda süper lüks bir ürün yaratabildiler. bu nedenle, rolls-royce tescilli alüminyum uzay kafes mimarisi.

  rolls-royce için özel olarak ayrılmış olan bu mimari, şimdiden amiral gemisi phantom ve dönüştürücü suv cullinan'ın temelini oluşturuyor. uzay kafesinin esnekliği ve ölçeklenebilirliği, markayı yeni ghost'un benzersiz estetik ve mekanik taleplerine hizmet etmek için serbest bıraktı ve bunu yaparken, rolls-royce ürün portföyü içinde ghost için akustik olarak üstün, oldukça sağlam ve dinamik bir teklif yarattı.

  rolls-royce mimarisi, en sade haliyle, motorlu arabanın her bir köşesinde olmak üzere dört sabit noktaya dayanıyor. hareketli alüminyum bölme, zemin, traversler ve eşik panelleri, yeni rolls-royce ghost'un, sürüldüğü kadar sürmesi de aynı derecede keyifli bir motorlu araç olarak müşteri beklentilerini karşılamasını sağlamak için özel olarak konumlandırıldı. döküm süspansiyon montaj tertibatlarından ikisi yeni ghost'un en önüne itildi ve 6.75 litrelik v12'yi optimum 50/50 ağırlık dağılımı elde etmek için ön aksın arkasına yerleştirdi.

  bunu, yeni ghost'un iç süitine müdahale etmeden karşılamak için, toplam uzunluğu ilk goodwood ghost'a kıyasla 89 mm artarak 5546 mm'ye yükseldi ve toplam genişliği 30 mm'den 1978 mm'ye çıktı. çift cidarlı bölme ve döşeme yapısı paketlemesinde de önemli değişiklikler yapıldı.

  bunlar, markanın ayırt edici özelliği olan magic carpet ride'ı daha da zenginleştiren bir dört tekerlekten çekiş sistemi, dört tekerlekten direksiyon ve tamamen yeniden tasarlanmış düzlemsel süspansiyon sistemini birleştirmek üzere üstlenildi. bu, motorlu otomobilin viraj alma dinamiklerine yardımcı olan alçak ağırlık merkezinden ödün vermeden başarıldı.

  markanın alüminyum uzmanlığından daha fazla yararlanarak, yeni rolls-royce ghost'un metal üst yapısı% 100 malzemeden yapılmıştır. otomobilin dış gövdesi, görünüşte tek parça karoser yapımı silver dawn ve silver cloud modellerini hatırlatarak, a sütunundan, tavanın üzerinden ve arabanın arkasına sorunsuz bir şekilde akan temiz ve geniş bir parça olarak oluşturulmuş.

  kapalı hatların bu tamamen yokluğu, müşterilerin gözlerini düz olmayan vücut dikişleri ile kesintisiz olarak arabanın önünden arkasına doğru kaydırmalarına olanak tanır. bunu başarmak için, dört zanaatkar mükemmel bir kesintisiz dikiş sağlamak için gövdeyi aynı anda birbirine kaynak yapıyor. ayrıca% 100 alüminyum, lazer kaynaklı kapılar kullanılmıştır. bu sadece ağırlık avantajları ve olağanüstü 40.000 nm / derece sertlik sağlamakla kalmaz, aynı zamanda malzemenin çelikten daha düşük bir akustik empedansı vardır ve kabin ortamını iyileştirir.

  6.75 litrelik çift turboşarjlı v12

  neredeyse anlık tork ve neredeyse sessiz çalışma isteyen müşterilerin geri bildirimleri, markanın rolls-royce 6.75 litrelik çift turboşarjlı v12 benzinli motoru daha da geliştirmesine yol açtı. bu dinamik motorlu otomobilde yüksek performans sağlamak için ısmarlama bir ghost motor haritası oluşturuldu ve dört tekerlekten çekişli, dört tekerlekten çekiş sistemine 563bhp / 420kw ve 850nm / 627lb ft tork sağlıyor. müşterilerin beklentileriyle orantılı olarak, maksimum tork sadece 1600rpm'den itibaren mevcuttur - sadece tıkanmanın 600rpm üzerindedir. halihazırda olağanüstü akustik özelliklerini daha da iyileştirmek için, hava giriş sistemi, iç kısımdaki motor varlığını azaltmak için daha büyük bir bağlantı noktası içeriyordu.

  düzlemsel süspansiyon sistemi

  markanın ayırt edici özelliği magic carpet ride gelişti. yeni ghost için mühendislik uzmanları, düzlemsel süspansiyon sistemi adı verilen sistemi sunmak için motorlu arabanın süspansiyonunu tamamen yeniden tasarladı. adını tamamen düz ve düz olan geometrik bir düzlemden alan sistem, karada daha önce bir motorlu araçla elde edilemeyen bir uçuş hissi yaratmak için on yıllık kolektif test ve geliştirme sürecinin sonucudur.

  fiziksel mühendislik gelişmelerinin yanı sıra sofistike tarama ve yazılım teknolojisi ile yaratılan bu araç, ön süspansiyon tertibatının üzerinde dünyanın ilk üst salıncak damperi ünitesini bünyesinde barındırarak daha dengeli ve zahmetsiz bir sürüş sağlar. bu, öndeki yolu okumak ve süspansiyon sistemini yol yüzeyindeki herhangi bir değişikliğe hazırlamak için kameraları kullanan flagbearer sisteminin yanı sıra markanın uydu destekli iletimi ile birlikte çalışır. bu teknolojiler, ısmarlama bir planar yazılım sistemi aracılığıyla tek olarak yönetilir. yeni hayalet artık en zorlu yol yüzeylerini tahmin edebilir ve bunlara tepki verebilir.

  tek başına üst salıncak damperi, beş yıllık toplu yol ve tezgah testlerinin sonucuydu. rolls-royce için özel olarak ayrılmış olan bu teknoloji, markanın çift salıncaklı magic carpet ride süspansiyon sistemini daha da geliştiriyor. markanın kurucusu sir henry royce'un ahlakı "var olanın en iyisini alın ve onu daha iyi hale getirin" idi ve bu ruhla şasi uzmanları, sürekli değişken, elektronik olarak kontrol edilen amortisörleri ve kendi kendini yüksek hacimli hava dikme gruplarının tesviye edilmesi. daha önce hiç bir üretim motorlu arabaya uygulanmamıştı.

  beş bağlantılı arka aks, aynı otomatik seviyeleme özelliğine sahip yüksek hacimli havalı süspansiyon teknolojisinin yanı sıra arka tekerleklerden yönlendirmeden yararlanıyor. her iki aks da markanın planar yazılımı ile yönetilir. bu aynı zamanda yeni rolls-royce ghost'un dört tekerlekten çekiş, dört tekerlekten çekiş, denge kontrolü ve kendi kendine kuruyan fren sistemleri dahil olmak üzere diğer şasi teknolojilerini de yönetir ve motorlu aracın yüzeylerdeki veya kavrama seviyelerindeki değişikliklere tepki vermesini sağlamak için. aynı zamanda canlı, dinamik bir kişiliği sürdürmek.

  planar yazılımı ayrıca, yeni ghost'un ilerideki yoldaki izinsiz girişlere proaktif olarak adapte olmasını gerektiren bilgileri de yönetir. bu teknolojilerden ilki, markanın flagbearer sistemidir. yasaların ilk motorlu araçların önüne kırmızı bayrak taşıması gereken adamları çağrıştıran bu teknoloji, ön cama entegre edilmiş bir stereo kamera sisteminden oluşuyor ve ön cama entegre edilmiş, süspansiyonu 100 km / saate kadar reaktif yerine proaktif olarak ayarlıyor. ikincisi, yaklaşan virajlar için optimum vitesi önceden seçmek için gps verilerini çeken rolls-royce'un uydu destekli iletim sistemidir. sonuç, bir motorlu araç için benzeri görülmemiş düzeyde sürüş konforu ve kontrolüdür.

  zahmetsiz kapılar

  rolls-royce müşterileri, ilk goodwood phantom'dan bu yana kendi kendine kapanan kapıların tadını çıkardı. arka kapılı motorlu araçlar için gösterge panelinde ve c sütununda bir düğme ile çalıştırılan bu yenilik, müşteriler arasında beğeni topladı. yeni ghost için, markanın mühendisleri bu ayırt edici teknolojiyi daha da geliştirmeyi seçti ve ilk kez müşteriler artık güç yardımı ile kapıları da açabiliyor.

  müşteriler önce iç kolu bir kez çekerek kapıyı açar, ardından olası tehlikeleri kontrol ederken kolun dinlenme pozisyonuna dönmesine izin verir ve ardından açıldığında tam güç yardımı için çekip tutar. kapı müşterinin çıkışı için yeterince açıldığında, kapı frenini devreye sokan kolu çekmeyi bırakırlar.

  müşteri indiğinde, dış kapı kolundaki bir düğmeye basarak kapıyı tamamen otomatik olarak kapatabilir. kapıyı manuel olarak kapatmayı tercih ederlerse, işlem elektrikle desteklenir. yerleşik boylamasına ve enine sensörler ve her kapıya takılan g-kuvvet sensörleri, yokuş veya araba yolu açılarından bağımsız olarak aynı hızda çalışma sağlar.

  mikro çevre arıtma sistemi

  yeni ghost, yeni bir mikro çevre arıtma sisteminden (meps) yararlanıyor. mevcut hava filtreleme teknolojisi, eksiksiz bir donanım ve yazılım iyileştirmeleri paketini dahil etmek için daha da geliştirilmiştir. ortam hava kalitesini algılamak için yüksek hassasiyetli kirlilik algılama sensörleri kullanılmaya başlandı ve hava yoluyla taşınan kabul edilemez düzeylerde kirleticiler mevcutsa temiz hava girişlerini otomatik olarak devridaim moduna geçirdi. bu, kabin havasının tamamını rolls-royce'un mikro ortamından neredeyse tüm ultra ince parçacıkları iki dakikadan daha kısa sürede uzaklaştırabilen bir nanofleece filtreden geçirir.

  teknolojik açıdan en gelişmiş rolls-royce

  yeni rolls-royce ghost sadeliği açısından mükemmeldir, ancak bu saf ve detoksifiye edici ortamı yaratmak, markanın tarihindeki en büyük zorluklardan biriydi. gerçekten de yeni ghost, rolls-royce'un şimdiye kadar ürettiği teknolojik açıdan en gelişmiş motorlu otomobil. diğer donanımlar şunları içerir: 600 metreden fazla aydınlatma mesafesine sahip led ve lazer farlar, gündüz ve gece vahşi yaşam ve yaya uyarısı dahil görme yardımı; uyanıklık asistanı; panoramik görüş, çepeçevre görüş ve helikopter görüşüne sahip dört kameralı bir sistem; aktif seyir kontrolü; çarpışma uyarısı; çapraz trafik uyarısı; şeritten ayrılma ve şerit değiştirme uyarısı; endüstri lideri 7x3 yüksek çözünürlüklü baş üstü ekran; kablosuz bağlantı noktası; kendi kendine park etme; ve en son navigasyon ve eğlence sistemleri.

  akustik

  hayalet müşteriler karmaşık iş dünyalarında faaliyet gösterir. rolls-royce'larının iç süitine adım attıkları andan itibaren, bir sağlık duygusu ile aşılanmaları çok önemli. görsel olarak, bu, malzeme kalitesine ve maddeye olan sarsılmaz bağlılığın ve azaltmaya saplantılı bir yaklaşımın sonucudur. bununla birlikte, deneyimsel olarak bu, benzersiz şasi ve aktarma organları mühendisliğinin yanı sıra iç mekanda sakin bir akustik ambiyans yaratmaya yönelik amansız bir yaklaşımla elde edilir. rolls-royce akustik mühendisleri, huzur konusunda uzmandır.

  yeni ghost için, bu uzmanlığın resmileştirilmesine ve markanın uzmanlarının gelecekteki ürünleri bilgilendirmeye yardımcı olabilecek bir serenity formülü oluşturmasına karar verildi.

  bu formülün ilk öğesi, rolls-royce uzay kafes mimarisidir. alüminyum yapısı çeliğe göre daha yüksek akustik empedansa sahiptir. ek olarak, düz, rezonant yüzeylerden ziyade karmaşık formlardan yapılmıştır. hem bölme hem de zemin bölümleri, yolcu bölmesine giren yol gürültüsünü azaltmak için çift cidarlı, sandviç kompozit sönümleme keçeleri. mimarinin daha büyük bölümleri, akustik sönümleme malzemelerinin montajı için özel erişim noktalarıyla da oluşturuldu - yeni ghost, toplamda 100 kg'dan fazla kullanıyor, kapılara, tavana, çift camlı pencereler arasına, lastiklerin içine ve neredeyse içeriye uygulandı tüm mimarinin kendisi.

  oldukça yalıtılmış bir ses sahnesi oluşturulduktan sonra, neredeyse algılanamayan ses dalgaları üreten bileşenler izlenir ve değiştirilir. bunlar, akustik mühendisleri tarafından 'gizli girdiler' olarak bilinir. yeni rolls-royce ghost'un geliştirilmesinde, her bileşen, mühendislerin kabul edilemez olarak tanımladığı sesler yaratıp yaratmadığını ve sonuç olarak tamamen yeniden yapılandırılıp geliştirilmediğini değerlendirmek için sorgulandı. örneğin, klima kanalının içi, kabul edilemez düzeyde bir rüzgar gürültüsü yarattı, bu nedenle son bileşenin üretimini bildirmek için çıkarıldı ve cilalandı. hatta aktarma organı donanımı bile yeni ghost'un neredeyse sessiz ses sahnesini oluşturacak şekilde ayarlandı - pervane şaftının çapı ayarlandı ve akustiği iyileştirmek için sertliği artırıldı.

  formülün son unsuru arabayı uyumlu hale getirmektir. markanın akustik uzmanları, tamamen sessiz bir iç süit ile deneyler yaptılar, ancak bu deneyimin kafa karıştırıcı olduğunu buldular. bunun üstesinden gelmek için, tek bir ince nota olarak deneyimlenen yumuşak bir alt ton olan bir 'fısıltı' yaratmayı seçtiler.

  bunu başarmak için, her bileşenin ortak bir rezonans frekansı paylaşacak şekilde ayarlanması gerekiyordu. örneğin, erken prototiplerdeki koltuk çerçeveleri gövdede farklı bir frekansta yankılandı, bu nedenle gürültüyü tek bir notada bir araya getirmek için sönümleme birimleri geliştirildi. ek olarak, 507 litrelik geniş bagaj boşluğu, otoyol hızlarında hissedilebilen düşük bir frekans üretti - bu rahatsız edici ses dalgalarının kaçmasına izin veren ve böylece yeni ghost'un genel akustiğini daha iyi uyumlu hale getiren bağlantı noktaları arka paket rafının altına inşa edildi.

  ısmarlama ses

  rolls-royce'un akustik mükemmellik arayışı, müşterilerin neredeyse sessizlik içinde keyif alabilecekleri sakin bir ortam yaratmanın yanı sıra, markanın ısmarlama ses mühendisleri için benzersiz bir ses sahnesi yarattı. bu erkekler ve kadınlar, yeni ghost için bir ses sistemi oluşturmak için mimarinin tasarım aşamasına yerleştirilmişlerdi, ses kalitesini motorlu arabanın kumaşına yerleştirdiler.

  yeni rolls-royce ghost, vücudun eşik bölümünde bir rezonans odası içeriyor; ısmarlama ses hoparlör bileşeninin frekans yanıtı, odanın boyutunu ve şeklini tanımladı. temelde, bu, motorlu arabayı bir subwoofer'a dönüştürür.

  güçlü bir amplifikatör, 1300 w çıkış sağlayarak 18 kanalı (her hoparlör için bir tane) kontrol eder. en gelişmiş optimizasyon teknolojisi ve yüksek hassasiyetli magnezyum-seramik bileşik hoparlör konileri, olağanüstü bir frekans tepkisi ile seste sonsuz küçük değişikliklere olanak tanır. yeni ghost için, uyarıcı hoparlörler daha geleneksel koni tipi hoparlörlerin yanında kullanıldı. bu birimler, bir nesnenin yüzeyine bağlanarak, uyarıcının hareket eden kütlesinden titreşimi doğrudan ona aktarır - yeni ghost örneğinde, starlight tavan döşemesi, aslında motorlu arabanın tavanını büyük bir hoparlöre dönüştürür.

  kabindeki iki aktif mikrofon, amplifikatörü, belirli frekans aralıklarının yüksekliğini ona karşı koymak için ayarlamak üzere tetiklemeden önce frekansların yokluğunu veya aşırı vurgusunu algılayan uyarlanabilir bir işlevi de etkinleştirir. ısmarlama ses sistemi, en yüksek kalitede sıkıştırılmamış müzikten en iyi şekilde yararlanarak olağanüstü bir dinleme deneyimi sağlar.

  tasarım

  ilk goodwood rolls-royce'un piyasaya sürülmesinden bu yana, her bir motorlu araç için farklı bir estetik evren yaratmak için büyük özen gösterildi. bu benzersiz alanlar, rolls-royce müşterilerinin farklı katmanlarının yanıt verdiği tasarım değerlerine dayalı olarak oluşturulmuştur. yeni rolls-royce ghost, lüksün minimalizm ve saflıkla tanımlanan evrimleşmiş bir takdirini yansıtıyor, ancak harika bir içerikle destekleniyor. yeni ghost'un tasarım geliştirmesinin eskiz öncesi fikir oluşturma aşamasında, bu işleme 'post opulence' adı verildi - mimaride, modada, mücevheratta ve tekne tasarımında zaten kökler oluşturmuş olan açık ifadeden ziyade materyallerin özgünlüğüyle tanımlanan bir hareket.

  yeni ghost için bu minimalist estetiğin peşinden gitmek, tasarım ekibinin başından beri mutlak hedefiydi. istenilen tedavi steril değildi, ancak saflığından emindi ve şüphesiz bir rolls-royce'a aitti. bu, otomobilin ilk izlenimiyle başlar. rolls-royce'un tescilli mimarisi, tasarım ekibinin genişliği 30 mm artırmasına olanak tanıdı ve varlığı ince bir şekilde iletti. bu, köşeli bir ışık imzasıyla kesişen keskin kavisli çizgilerle çerçevelenerek iddialı ama güzel bir ön uç yaratıyor.

  ek olarak, yeni rolls-royce ghost'a kendi ruhani ön uç karakteri verildi. bu, açık tasarım yoluyla değil, ışıkla sağlandı. radyatör ızgarasının üst kısmının altındaki 20 led, damarları zarif bir şekilde aydınlatıyor. geliştirme aşamasında, erken prototipler aşırı etkiliydi ve cilalı dikmelerden yansıyan ışık çok çarpıcı görünüyordu. post opulent estetiği ruhuyla, markanın mühendislik ekibi metal ızgara çubuklarının arkasını fırçaladı, onları daha az yansıtıcı hale getirdi, etkiyi bastırdı ve istenen ölçülü parıltıyı mükemmelleştirdi.

  yeni rolls-royce ghost'un ön yüzü, tasarım ekibinin indirgeme takıntısının bir örneğidir. el yapımı alüminyum gövde yapıları sayesinde, arabanın ana yapısı, karoser yapımı silver dawn ve silver cloud'u hatırlatan, kapalı hatlarla kesintisiz tek bir akışkan kanvas gibi görünüyor. spirit of ecstasy ilk kez panel çizgileriyle çevrili değil, kendi kaporta 'gölünün' içinde duruyor.

  yanlara dönüldüğünde, motorlu arabanın uzunluğunu vurgulamak için tek bir düz vuruş kullanılır. alt 'waft çizgisi' tekne tasarımından ödünç alır ve yüzey kaplamasını hafifletmek ve saf, karmaşık olmayan bir hareket hissi yaratmak için yansımayı kullanır.

  seraya taşındığında, her iki kapı da eşit orantılı bir pencere grafiğini paylaşarak, yeni ghost'un hem sürücü odaklı hem de şoförlü bir araba olarak bir denge kurmasını işaret ederek, isteyerek tarafsızdır. ince kemerli bir tavan çizgisi, dinamik amacını nazikçe açıklıyor. arka uç bu hareket duygusunu takip ediyor ve daralan bir şekilde çözülüyor.

  kareye yakın arka ışık grafiği, çağdaş rolls-royce tasarımının bir ilkesi haline geldi. kalmaktadır, ancak hafif bir öne eğimle modernize edilmiştir. kapalı çizgilerle çevrilmemiş, boyalı yüzey içinde bir ada gibi görünüyor.  müşterilerin değişen lüks tüketim kalıplarının net bir şekilde anlaşılması ve ortaya çıkan tasarım hareketlerine daha geniş bir bakış, markaya, iç mekan estetiğinin dış cephe ile aynı minimalist ilkeleri takip etmesi gerektiği konusunda bilgi verdi. yoğun ayrıntılar ve yüzeysel süslemeler, yalnızca daha rahatlatıcı bir sığınak yaratmak için değil, aynı zamanda maddi özü daha iyi kutlamak ve ısmarlama renk kişiselleştirmenin etkisini en üst düzeye çıkarmak için reddedildi.

  ancak indirgeme, sadelik ve zarafet ile tanımlanan bir ortam yaratmak son derece karmaşık bir çabadır. aynı zamanda en iyi malzemeleri tedarik etmeye de dayanır; gömülmeden bırakılan deriler, ahşaplar ve metaller, bu en seçici müşterileri incelemeye davet edecek. bu amaçla, yeni rolls-royce ghost'un iç takımını oluşturmak için kullanılan 20 yarım postun her biri, kullanılan 338 panelin her birinin - her ne kadar görünür olursa olsun - son derece iyi olduğundan emin olmak için otomotiv endüstrisinin en kapsamlı kalite kontrol kontrollerine tabi tutulur. en iyi kalite. markanın deri işçiliğindeki yetkinliğini, karmaşık, yoğun dikiş işçiliğini daha da kanıtlayan, yetersiz ancak inanılmaz derecede uzun ve mükemmel düz çizgilerden kaçınıldı ve yine markanın müşterilerinin incelemelerini memnuniyetle karşıladı.

  yeni ghost için ahşap setler, açık gözenekli bir cilaya sahiptir ve malzemeleri çıplak formda cesurca sergiler. nitekim, motorlu otomobiller için özel olarak iki yeni kaplama geliştirilmiştir. ilki, lav taşında bulunan zengin renk çeşitliliğinden esinlenen obsidian ayous. ikincisi koyu kehribar; bu, ince alüminyum parçacıklarının damarlarını koyu renkli ahşaba entegre ederek iç süite ince bir cazibe katıyor. deri kaplamalarda olduğu gibi, bu malzeme, meps ile filtrelenmiş havanın kabine ulaştığı, yalnızca dokunulduğunda soğuk gerçek metal havalandırma delikleri tarafından ikiye bölünmüş uzun, tek kaplama yapraklar kadar açıkta bırakılır.

  ısmarlama

  yeni ghost için, markanın tasarımcı, mühendis ve zanaatkarlardan oluşan bespoke collective'i ılluminated fascia'yı yarattı: spirit of ecstasy, pantheon grille kadar rolls-royce ikonografisinin bir parçası haline gelen starlight headliner'ı zarif bir şekilde yansıtan dünyada ilk kez bir yenilik. ve 'double r' monogramı.

  iki yıl boyunca ve 10.000 saatten fazla kolektif saat boyunca geliştirilen bu dikkat çekici parça, 850'den fazla yıldızla çevrelenmiş eterik parlak bir ghost isim levhasını motorlu arabanın iç süitine getiriyor. gösterge panelinin yolcu tarafında yer alan takımyıldız ve işaret, iç ışıklar çalışmadığında tamamen görünmez.

  yeni rolls-royce ghost'un post opulent tasarım uygulamasına mükemmel şekilde uyum sağlayan bespoke collective, istedikleri efekti elde etmek için basit ekran teknolojisini kullanmamayı seçti. bunun yerine, oldukça karmaşık ve gerçek bir lüks yeniliği yaratmaya başladılar. aydınlatmanın kendisi, ön panonun üstüne ve altına monte edilmiş, her biri kabinin saatine ve gösterge kadranı aydınlatmasına titizlikle uyan 152 led'den geliyor. hayalet kelime işaretinin eşit şekilde yandığından emin olmak için, yüzeyde 90.000'den fazla lazerle oyulmuş nokta içeren 2 mm kalınlığında bir ışık kılavuzu kullanılır. bu sadece ışığı eşit olarak dağıtmakla kalmaz, aynı zamanda göz ön panoda hareket ederken starlight tavan döşemesinin ince parıltısını yansıtan parıltı etkisi yaratır.

  ışıklı ön panonun çalışmıyorken tamamen görünmez kalmasını sağlamak için kapsamlı mühendislik çalışmaları yapıldı. bunu başarmak için üç kat kompozit malzeme kullanılır. ilki, ışığın marka işareti ve yıldız kümesi boyunca parlamasını sağlamak için lazerle kazınmış piyano siyahı bir alt tabakadır. bu daha sonra koyu renkli bir cila tabakası ile kaplanır ve kullanılmadığında yazıyı gizler. son olarak, iç kısımdaki diğer parlak vurgularla uyumlu, mükemmel bir şekilde homojen, 0,5 mm kalınlığında çok parlak bir yüzey elde etmek için elle cilalanmadan önce ön panel, ince bir şekilde renklendirilmiş bir cila tabakasıyla kapatılır.
 • 2021 modeli şimdiye kadar üretilmiş en güzel ghost bana göre. önden hafif sinirli ve kaslı duruşu arabaya gerçek bir kimlik kazandırmış. umarım wraithte falan da bu kasa tipini görürüz

hesabın var mı? giriş yap