şükela:  tümü | bugün
 • havalimanından alınmaması gereken kart. zira şehir merkezinde her hangi bir büfeden kolayca 20 euro'ya temin edilebilinen bu kart, havalimanında 25 euro'dan satılıyor. 5 euro neden fazla veresiniz ki? gider o parayla 2 dilim pizza yersiniz, oh miss.
 • resmi satış fiyatı şubat 2009 itibari ile 23 euro olan ulaşım/seyahat/ziyaret kartıdır. roma ziyaretinde mutlaka alınması gerekmekte sırf o kolezyum kuyruğunu bertaraf etmek için bile para verebilirdim eğer roma pass ım olmasaydı.bir roma pass hakkı ile kolezyum ve roma forum gezilebiliyor, 2. hak da tamamen size kalmış.biz borghese den yana kullandık fakat pek memnun kalmadık.
 • bir başka turistik gezi rehberi harikası daha. i amsterdam card'ın roma versiyonu.

  roma'ya yolunuz düştüyse ve müzeleri görmeden dönmeyi planlamıyorsanız mutlaka üç gün geçerli bu rehberi alın. üç gün boyunca ulaşım araçlarından bedava yararlanmanızı sağlayan kartın içerisinde; müze ve kültürel- tarihi yerler için ücretsiz biletler, harita ve turistik rehber var. roma için hazırlanan turistik rehberlerden daha çok işinize yarayacağı gibi daha güncel olması ile müze saatlerinde ya da ulaşımda sorun yaşamanızı da engelliyor.
 • roma tren istasyonundan alınabilecek yarı kombine bilet. hemi de 20 € ya...

  içerisinde muhteşem bir haritası, açıklamalı kullanım kılavuzu yer almakta.
  üç gün boyunca bütün ulaşımınız ücretsiz olmakla birlikte 3 adette müzeye giriş hakkı tanımakta.
  eğer roma'ya yolunuz düşerse ve biraz müze göreyim ben derseniz kesinlikle almanız gerekir.
  hatta şahit olduğum bir durumda bazen romalılar bile eğer işleri yoğunsa bu karttan almakta üç günlük ulaşım için.

  zira sadece kolezyum'a giriş yanlış hatırlamıyorsam 20 €.
  su böreği varken ne gereği var değil mi?
 • otellerden de satın alınabilen, roma'yı keşfetmek için mutlaka gerekli olan ve ulaşım paranızı oldukça azaltan süper kit. en son 23 euroydu fiyatı.
 • şu an fiyatı 25 € olan,roma ziyaretinde edinmeniz gereken olmazsa olmazlardan.2 adet müze girişinin biri kafadan kolezyum+roma forumuna gideceği için diğer hakkı kullanacağınız yeri önceden araştırmakta fayda var zira roma'da bir çok müze mevcut,rastgele bir müze için harcamaktansa ilginize göre seçimi yapmak daha mantıklı sanırım.buna ek olarak hatırlatmakta fayda var ki diğer hakkı vatikan müzesini görmek için ayırmayı aklınızdan geçirmeyin zira her ne kadar roma'da olduğunuzu düşünseniz de orası vatikan,roma pass işlemiyor.
 • fiyatı bu günler itibariyle hala 25 euro olan ve verdiğiniz parayı fazlasıyla çıkardığınız şehir gezi yardım çantası. roma pass ile 3 gün boyunca roma'nın ulaşımını ücretsiz olarak kullanabiliyor, 2 müzeye bedava girebiliyorsunuz. müzelerden birisi için olan geçiş hakkı kolezyum ve palatino ikilisini kapsıyor, diğer müze hakkını villa borghese'de kullanıp biraz daha sanata doyabilirsiniz. vatikan'da malesef ayrı ülke statüsünden dolayı geçmemektedir. içinde roma haritası, aktivite listesi ve ulaşımda kullandığınız kartınız var. eğer o kart bükülür de çalışmazsa endişe etmeyin metrolarda çalışanlardan rica ederek 1 dakika içinde geçiş yapabilirsiniz, müzelerde de aynı şekilde sorun çıkmamakta. aldığınız gün arkasına tarihi ve isminizi yazmakta fayda var.
 • ya artık turlar haricinde bireysel satışı durduruldu ya da bize vermediler.. termini ve civarında hiçbir yerde satışı yok!
 • turist informeyşınların hiç birinde bulunamayan kart. nereye giderseniz gidin hep yanı yazı: "sold out"! ancak bu kartı colosseum, foro romano ve palatino gibi biraz ücreti yüksek yerleri gezmek için almayı planlıyor ve colosseum'da manyak gibi sıra beklemek istemiyorsanız hemen palatino+foro romano gişesinden kombine bilet alıyorsunuz. 12 euro civarı bu kart ile yukarıdaki 3 yere rahatça giriyorsunuz. colosseum'da da sıra beklemeden kapıya gidip, içeri dalıyorsunuz.
 • bu kart ile 20 euroya 3 adet müze sıra beklenmeden gezilebilmektedir ki bu sıra bekleme olayının manevi maliyeti bünyeye göre 100 ila 250 euro arasında değişmektedir. yani müze için alınıyorsa kesinlikle alınmalıdır. ha, ben müze falan gezmiycem arkadaş; ulaşımı beleşe getiricem 3 gün diyorsanız, bu kart olayına hiç bulaşmayın zaten italyanın birçok vilayetinde olduğu gibi roma'da da ulaşım bedava. size kimse ne bilet sorar ne de jeton. binin gidin nereye gitmek istiyorsanız aq.