şükela:  tümü | bugün
  • sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.
  • yine yapmadigi seye bok atma eylemii. ya kardesim size ne?!

gecen yine biri cikmis kisisel gelisim kitabi okumak aptalliktir tarzi bir sey soylemis. bu yeni nesil gercekten cok sakat. su donemde universite okuyanlar dahil 90 ve sonrasi nesile o kadar cok uzuluyorum ki. hep bir one cikma cabasi, hep yapmadigini yerme, yaptigini yuceltme derdi. birakin cocuklar herkes ne seviyorsa onu yapsin. size ne bundan?!

gazete bile okumayan topluma romani, kisisel gelisim kitaplarini cok gormeyin. birakin okusunlar. okuyalim. ayrica o roman diye bok attiginiz sey sanat diyip devaminda saglam bir kufur edesim var ama kendimi tutuyorum.
  • ülke bu düşünceye sahip insanlara kalırsa halimiz gerçekten perişan olur.
    anladık sevmiyorsun(buna karar verebilecek kadar okuduğunu düşünmüyorum) okumuyorsun bari insanları bu faydalı eylemden soğutma.

romanların çok büyük bir kısmı olayların geçtiği dönem hakkında bilgiler içerir bu bilgileri öğrenmekten,düşünme ve anlama yeteneğini geliştirmekten mi korkuyorsun.her romanın dizisi,fimi mi var?
  • 'misal dostoevsky okumak cok gereksiz' diyen suser beyanati.
  • öğrenciler için "markette para üstünü doğru hesaplasınlar, yeter" demek gibi. fazla matematik bilgisine gerek yok. (meb müfettişi dedi bunu).

kitap okumaya gerek yok. gazetelerin ikinci sayfasını okuyun, yeter.
  • samsa duyuyor musun ? gereksizmis roman okumak.

ben boşa mı böcek oldum sanıyorsun. düzey buysa kral kara fatma.

komik tespit.
  • hayatı boyunca kişisel gelişim kitapları okumuş bir asosyalin iddiasıdır.
  • bunu gereksiz goren gereksizdir gozumde.

sirf biseyler okumamak icin uydurdugu bahaneye bak. sig geldiniz sig gideceksiniz bu dunyadan.

roman secimini iyi yapmak lazim ayrica. simdiki zaman da ici bos olan romanlar icin soylenebilir belki.