• deadlift egzersizindeki ağırlığınızın artmasını istiyorsanız, kalça kaslarınızı romanian deadlift ile kuvvetlendirmelisiniz. kollarınızı omuz genişliğinde açarak zemindeki halteri kavrayın. dizlerinizi hafifçe bükün. kalçanızı geriye iterek kalça kaslarınızdaki esnemeyi hissedin. halteri yukarı kaldırarak kalça kaslarınızı sıkın. ağırlığı yarıya kadar indirerek tekrarlara devam edin.
  • biçimli kalçalar, yüksek testesteron, maksimum gh salgısı ve 600'den fazla kası aynı anda çalıştıran deadlift çeşitlerinden biridir.
  • yapmanın yakın ölüm deneyimi hissettirdiğini düşündüğüm egzersiz, sevmediğim bacak günlerine bu hareketi ekledikten sonra iple çeker oldum.
  • yaparken tam olarak nereyi çalıştırdığını anlamadığın, ertesi gün ağrıyan yerlerinden sana bir mesaj veren hareket. bacaklarımın arkasını iki gündür hissetmiyorum, umarım onlar beni hissediyordur.
    her zamanki gibi bele yük binmemesi için karın kaslarının sıkılı olmasında fayda var. ama bacaklar ağrıyacak, kaçış yok sevgili sporsever.
  • mucidi romen halterci nicu vlad olan deadlift formu.
  • artık bağımlılık yaptığına emin olduğum bir leg exercise. yoksa insanın spor yapmadığı günlerde aklına bu hareketi yaparken hissettikleri gelir mi..
  • favori arka bacak ve kalça hareketimdir, naçiz tavsiyem bu hareketi yaptığınız idmanın sonuna bacaklar için esneklik hareketleri eklemenizdir, aksi takdir de bacaklar haddinden fazla kalaslaşmaktadır, bu sebeple bir dönem high kicklerim gerilemişti.
  • deadliftin her çeşidine kurban
  • deadlift çeşitlerini denemek için rutine dahil etmiştim ama pişman etti bu egzersiz. çünkü uzun zaman sonra hamladim. hem de neresi, glute yani kıç kası. öyle böyle değil üç gün hamlamis gezdim. üst arka bacak kısmını çok zorluyor.

ancak romalılardan böyle aşırı zorlu bacak hareketleri beklenirdi. adamlar zamanında avrupa'yı şansına fethetmediler. çok güçlü bacaklarıyla ve mühendis zekalariyla yaptılar mutlaka bunu. herhangi bir yeri fethetmeyi planlamiyorsaniz ya da olimpiyatlarda halter kaldirmayacaksaniz hiç bulaşmayın.
  • hareketi yaparken sırtın düzlüğünü koruyarak, dizler hafif kırılır ve halterin dizlere çok yakın bir şekilde indirilip kaldırılması gerekir. yanlış yaparsanız belinizi elinize alırsınız aman dikkat.
hesabın var mı? giriş yap