şükela:  tümü | bugün
 • italya’nın başkenti roma, belediye başkanı virginia raggi’nin, olimpiyatların roma’yı “borç ve çimentoya” boğacağını belirtmesi ve “olimpiyatlara evet demek sorumsuzluk olur” şeklindeki beyanı sonrasında 2024 olimpiyat oyunları adaylığından çekildi.

  https://yesilgazete.org/…oya-bogmamak-icin-cekildi/

  böyle de belediye başkanları var demek ki...
 • belediye baskani oldugu gunden beri turlu yonetim skandalina imza atan, beceriksiz ve populist bir belediye baskaninin aldigi karar.

  budut: hayati boyunca akp'ye oy vermeyen, akp'den ve ideolojisinden zerre hazzetmeyen, ateist ve ayni zamanda dinlere karsi olan ben ak-troll ilan edilmisim. virginia raggi ve uyesi oldugu movimento a 5 stelle italya'nin, lega nord'dan dahi populist olan olusumudur. ozellikle italyan solunda kimse kendilerinden hazzetmez. kendilerinin, 1920'lerde ortaya cikan fasist hareketle bircok ortak ozelliginin oldugundan bahseden makaleler vardir. liderleri beppe grillo'nun sozunden cikamayan bu olusumda en ufak muhalefet partiden ihrac ve ardindan gelen iftira sureciyle bastirilir.
 • italya için de, bankacılık krizi, finansal kriz, ab'nin çoğu gibi konuşulmakta olduğundan ve ekonomiler üzerinde damokles'in kılıcı*misali asılı durduğundan, yapılması, yapan ülkeyi büyük masraflara sokan ve oyunları izlemeye gelenlerin amortismanı sağlayamayacağı aşikar olduğundan da, roma belediye başkanı olan zat-ı muhteremin almış olduğu yerinde bir karardır.
 • olimpiyatlar bizde olsun bizde olsun diye finoluk yapanlara bilezik gibi geçirmiş roma belediye başkanının açıklaması.

  karizma işte budur.
 • (bkz: tayyip bunu beğenmedi)

  eyyy roma belediye başkanı! sen kimsin ki betona ve borca laf edersin? senin ne haddine betonu eleştirmek? gominisliğin modası çoktaaan geçti, bırak bu ayakları da söyle hangi lobinin adamısın?

  tanım: daha bir ay önce gidip gördüğüm, hakikaten olimpiyatın yaratacağı kalabalığı taşıyamayacak olan ve zaten buna ihtiyacı da olmayan güzel şehir için alınan mantıklı bir karar.
 • olimpiyat komitelerindeki temizlikten sonra rüşvet kabul edecek kadar salak yada taşaklı adam bulamadılar demek ki.
 • mantikli olani yapmislardir.

  olimpiyatlarin kapsamini o kadar genislettiler ki, yapilmasi gereken tesis sayisi inanilmaz artti. olimpiyat sonrasinda bu tesisler cogu zaman ilgi yetersizliginden kullanilamadigindan topluma da bir fayda yaratmiyor.

  olimpiyat oyunlari bittigi gun elinizde kalan bir porselen fil. atsan atilmaz, satsan satilmaz. ve daha hala para harcamak zorundasin bakimi icin. yunanistani ekonumik batakliga ceken ana etmenlerden biri 2004 atina oyunlaridir. acin okuyun maliyetleri ve tesislerin akibetlerini.

  akli olan hicbir ulke olimpiyata basvurmaz. ayni parayi altyapi yatirimina harcarsan, gelecek 5 kusagi kurtarirsin.