şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: pascal nouma) (bkz: harry kewell)'ın temsilcisi olduğu akım.
  • estetik oyunun daha ön planda olduğu, futbolcuların daha bir sanatçı kıvamında oynadığı ve izleyenlere zevk veren futboldur sanırsam. sevgili prekazi'nin bu futbolu oynayanlara örnek olarak messi'yi vermesi bu görüşümü güçlendiriyor.
  • prekazi'nin ofk beograd'ın oynadığı futbolu romantik olarak tanımlaması normal. ben bir maçta, bu kadar çok belgin doruk gözlüğü takan kadın taraftar görmemiştim daha evvel. üstelik memeleri var ve güzeller. ali sami yen'de elinde davullarıyla tezahürat yapan terli adamlara karşı romantik futbol oynayan futbolcuya da gay derler arkadaş. yolla bizim servet'i ofk'ya, ağzında gülle sahaya çıkmazsa adam değilim.
  • prekazi'yi dinledikçe ne anlatmak istediğini daha çok anlıyorum bu tanımla ilgili.

futbol için; "o bana çok şey verdi, bende ona vermek isterim"

ayrıca; (bkz: #19913684)
  • sanırım fantezi futbolu demek istemiştir. böyle show yapan falan ronaldinho tarzı.
  • rakibi kucumsemeden, kendini ezdirmeden, zevk alinarak, izleyene de o zevki tattirarak oynanan; bol gollu, kazananin kaybedeni teselli ettigi, kaybedenin cirkeflik etmedigi, gazozuna mahalle maclaridir.

romantik futbolda prekazi, hagi, maradona, van brukelen, van basten, ali kemal, fethi heper oynar.

endustriyel futbolda hirs, saygisizlik, asagilama, kibir ve emre belozoglu oynar...
  • ------arda------------------------------------stoch-----

---------------------baros(guiza)-----------------------

emre-----------------------------------------------sabri

-----h.balta---------------------------------g.gönül----

-------------servet--------------------lugano----------

------------------------volkan---------------------------

dizilişi ile oynanan futboldur.. evet 10 kişi oynanır.
  • mahallede işi ciddiye alıp oynadığımız, kazanmak için olduğu kadar kendimizi iyi hissetmek ve bir işi bile olsa iyi yapabildiğimizi hem kendimize hem de bizi dünyalarına alıp izleyenlere hissettirebilmek için oynadığımız futbol tarzının profesyonel halidir. messi, ronaldinho, kewell, pavel nedved gibi isimler bu kategoride yer alır bence.
  • sanirim prekazi tam olarak ne demek istedigini anlatamamis, zira ofk beograd takiminin lakabi the romantics.
    (bkz: http://www.uefa.com/…#serbias+romantics+dream+glory)