şükela:  tümü | bugün
 • son yılların popüler akımı.

  şimdi bu akımın en büyük destekçileri imanlı gençlerimizi, kızlarımızı bir kenara bırakıyorum, allah kurtarsın onları.

  derdim, bu akım ile kolay yoldan para kazanan, islam üzerinden duygu sömürüsü yapan ve kendilerini yazar olarak adlandıran kişilerle.

  dinle, imanla, islamla alakanız olmasa dahi bu akıma dair bir kitap çıkarabilirsiniz ki nitekim bir çoğu öyle.

  nasıl mı?

  şimdi öncelikle yapmanız gereken, internet üzerinden ne kadar alim, tarihte büyük şahsiyet, ashab, peygamber varsa hepsinin sözlerini bir word dosyasına toparlıyorsunuz. bir yanınızda da kuran-ı kerim olsun.

  yapmanız gereken, bu sözlerin içine, aralarına "aşk, sevda, sevgili, yar, habib, sevgi" gibi kelimeler serpiştiriyoruz. bu kadar. şirk koşmaya kadar gidebilecek çok yanlış anlamlar, cümleler çıkabilir. boşverin.

  kapağımızı da yaptık mı kitabımız neredeyse hazır. kapakta olmazsa olmazlar; "vav" harfi ya da başka arapça bir harf. (en çok vav ve elif kullanılıyor), tesbih, gül, semazen, gibi objeler, hoop hazır.

  bu arada imajınızı da uyarlamanız lazım. sakal olmazsa olmaz, kadınsanız başörtü, farklı bi tarz bağlarsanız iyi olur. erkekseniz hakim yaka gömlek, kadınsanız renkli kıyafetler. tesbihiniz eksik olmasın. çay ve kahve ile aranız süper olmalı. malum rakı ile romantizm yapacak değilsiniz. nargile ya da sigara da varsa tamamdır.

  kitabınızın sosyal medya ayağına gelince ki en önemli ayak bu. kitabın içindeki tüm sözlere saçma sapan tasarımlar yapın. tasarıma çok vakit ayırmanıza gerek yok, kapakta ve imajınızda olan objeleri kullanın ve sözleri yazın tamamdır. ha unutmadan bol bol kitabın içindeki sözleri el yazısı ile yazıp fotoğrafını çekiyorsunuz. yanında çayınız, sigaranız eksik olmuyor. bunları da paylışıyorsunuz. gelsin favlar, gitsin rt'ler. paraları saymaya başlayabilirsiniz.

  bonus;
  "erkeğin en karizmatik olduğu an, alnı secdede olduğu andır"

  abv bu akımın.