1. romantik olmak isteyen genç/olgun/yaşlı kimselere yol gösterici yollardır.

efendim şimdi gerekli aparatları yazayım önce

2 adet boya fırçası (kalınından olsun)
    rengarenk bir kaç çeşit boya da olursa tadından yenmez
    2 adet bahçe hortumu veya çiçek sulama zımbırtısı
    bir kaç kırmızı mum mutlaka bulundurmalısınız
    her ihtimale karşı yedek kibritiniz olmalı(romantik ortamı hiçbirşey bozmamalı)

illa ki filmde veya dizide görmüşlüğünüz hatta belki yaşamışlığınız vardır böyle romantik şeyleri ama yaşamamış olanlar için yazıyorum.
    fırçalarınızı boyaya daldırır duvar boyamaya başlarsınız sevdiğinizle, maksat duvarlar güzel gözüksün diye. ancak işler düşündüğünüz gibi gitmez ve sevdiğiniz size yanlışlakla boya fırlatır böyle tam burnunuzun ucuna gelir. önce bi kızarsınız sonrada gülücük atarsınız. kişi bu gülücük karşısında gaza gelir ve sizi boyamaya başlar ve sizde onu boyamaya başlarsınız. birlikte eğlenceli bi ortam yaratmış olursunuz ve hemen ardından mumlar yakılır evet romantik ortam hazırdır.

gelelim diğer romantik ve ıslak olayımıza.
    sevdiceğinizle balkonda kilim yıkadığınızı varsayalım. ne olucak? biriniz suyu tutucak öbürünüz elinde fırçayla kilimi yıkicak değil mi? arada yer
    değiştiriceksiniz. işte bu yer değiştirme sırasında düşmanınıza aman sevdiceğinize şöyle hafiften bir su serpiştiriceksiniz. oda mal gibi
    beklemicek tabi ki alıcak eline maşrafayı başınızdan aşşağı dökücek. sonra su savaşı başlicak derken daha önceden hazırlamış olduğumuz mumları yakıcaksınız. işte böyle sevgili dostlarım, tüm insan bilgeliğinin özü.
    bu yöntemler işe yaramazsa en yakın sağlık merkezine gitmeniz önemle rica olunur.
  2. çetrefilli yollardır. karşıdakinin romantizmden anladığına göre farklı manalara da gelebilir. kimi bir muma tav olabilecekken kimine mücevherler alınsa da tavlanmaz. kimine uzun öpücüğün ardından kısa bir öpücük romantizmin doruklarını yaşatırken kimi ay ışığında hikayeler dinlemeyi sever. öyle ya da böyle insandan insana değişiklik gösterir. karşıdaki insana göre tavır takınılmaldır.
  3. (bkz: yok öyle bir şey)
    romantik olmak bazı kalıplarla, yöntemlerle olmayacağı gibi karşındakini tanımakla onla bunla da alakalı değildir. romantik olacak insanın içinde olması gerekir bu romantizm denen illetin, yoksa hiç kasmayınızdır. kırmızı, gül kokulu mumların arasında çiçekler böceklerle birlikte serenad da yapsa ayı ayıdır.***
  4. en kolayı, romantik doğmak.
  5. 40 ayaklı jelibon alıp bi ucunu siz bi ucunu sevdiğiniz kisiye verirseniz ortada bulusup öpüsürsünüz. böylede romantik bi ortam yakalanabilir.
  6. romantik olmanin yollari yoktur efendim, yaptiginiz kekolugun farkli kosullarda farkli etkiler yaratmasi vardir.

turkiyede kiro, ayi olarak nitelendirebileceginiz yollar litvanyada son derecede romantik algilanabilir*, ya da turkiyede romantik dediginiz bir eylem, yurtdisinda son derecede yavan algilanabilir

en guzeli, romantik olmaya calismak degil, kendinize uygun romantizm anlayisini yakalayabildiginiz bir es, ulke, ortam bulabilmektir

edit: ulan 2 sene geçmiş üzerinden, kendi yazımı şükelalıyodum neredeyse *
  7. yeni cosmo testim..

1) sevgiliniz, ilk buluşmanız için şehrin enn pahalı/şık restoranında rezervasyon yaptırdığını söyledi: ii de, ne giyeceksiniz??
    a) gardırobumda herr zaman bu tür durumlar için hazır bi elbisem vardır..
    b) alışverişe çıkmalıyım..
    c) bu tür buluşmalarda hep giydiğimi..
    d) iç çamaşırı giymeyeceğim: onu biliyorum..

2) sevgilinizle buluşmadan 2 saat önce..
    a) kuaför tabii ki..
    b) alışverişe çıkıp, elbiseme uygun ayakkabı almalıyım..
    c) evde vakit geçiririm..
    d) spanish fly yuttum zaten demin..

3) sevgilinizle buluşma anı..
    a) dakik insanları severim..
    b) trafiğe takıldım..
    c) on dk önce gelmiştim zaten..
    d) tabii ki, geç kaldım: fashionably late..

4) bacağını bacağınızda hissediyorsunuz..
    a) muzipçe gülümserim..
    b) şeyy, panik yaptım, özür dilerim..
    c) farkında diilmiş gibi yaparım..
    d) aa, ne hoş: elini tutmalıyım..

5) tatlı söylenecek..
    a) az kalorili olsun: diyetteyim..
    b) donduyma (bebek taklidi, eet..)
    c) profiterol..
    d) kahlualı bişii olsun..

6) eve dönüş yolu..
    a) ne kadar güzel bi geceydi di mi aşkım??
    b) vitesi birlikte değiştirelim mi??
    c) ne zaman buluşuyoruz yeniden??
    d) sigara içebilir miyim??

7) hımm..
    a) ne oldu canım, neyin var??
    b) farkında olmadan bişii mi yaptım??
    c) hımm..
    d) dışarısı ne kadar güzel di mi??

8) kahve içmek için eve çağıracaksınız..
    a) aa, tabii ki..
    b) hemm kedimi de görür..
    c) kahvesini nasıl içer acaba??
    d) likör??

a'lar çoğunluktaysa: klişesiniz..
    b'lerçoğunluktaysa: klişesiniz..
    c'ler çoğunluktaysa: klişesiniz..
    d'ler çoğunluktaysa: klişesiniz..
  8. ayılıkla, incelik arasındaki çizgiyi tutturmakla başlayan etkili yollardır. örneğin sevgiliye önce tokat atıp, sonra ona küfür ederek onu oral sekse ikna edebilirsiniz. sevgilinin rahmetli babasının resmini klozet kapağına yapıştırmak da romantizmin ve seviyenin doruk noktasıdır.
  9. fıskiyelerin altından ıslanmamak için koşa koşa geçmek. ıslanmak maksadıyla da koşarak geçebilirsiniz ama o zaman romantik olunmuyor. ama ıslanmamak için koşturursanız (danalar gibi cıbıl cızlak) mutlu mutlu bağırır sonra da tam ıslanırken öpüşürsünüz. hoop işte romantik oldunuz bile.

romantik olmanın yolları hakkında bilgi verin