şükela:  tümü | bugün
 • parks and recreation'daki süper karakter. nick offerman oynuyor kendisini, muhteşem. spoiler vermek gibi olmasın, bi bölümde çukuru izin almadan kendi başına kapatmak isteyen leslie için “i would prefer that she ask me for my permission so i could say no. i like saying no. it lowers their enthusiasm.” demişti ahah. bayılıyorum.
 • kendisi anarko-liberal bir devlet memuru, insanoğlunun bürokrasiye karşı yürüttüğü savaşta bir truva atı, kamu harcalamaları kısıtlansın diye maaşından vazgeçebilecek gerçek bir kahramandır.
 • the office karakterleriyle karşılaştıracak olursak kendisine dizinin creed'i diyebiliriz. diğer karakterlere kıyasen gözükme süresi nispeten az (creed kadar az değil tabiki de) ama aktif olduğunda herkesten daha fazla güldürüyor. sabit bir ıkınan kabız ifadesi var.
 • bakışlarıyla, hareketleriyle, bıyığıyla, yemek ve zevk tercihleriyle, sabrıyla, dizideki diğer karakterleri geride bırakan özellikle eski eşi tammy swanson'ın dahil olduğu sahnelerde özellikle restaurant sahnesinde ve devamında insanı yerden yere yuvarlayan bir eğlence adamıdır, sevdiceğimizdir.
  (bkz: parks and recreation)
 • "for what it's worth, i think you would make an incredible brunette"

  -iltifat ederken. süper bi' herif değil de ne bu?
 • konuşma yapması gerektiği zaman, bizzat ilk sezonda dile getirdiği üzere, hiçbir bilgi vermeyen, yalnızca durumu dile getiren şeyler söylüyor.

  zorla kendisine yığılan bir sergi açılışı konuşması:

  "okay, everyone, shut up and look at me! welcome to visions of nature.

  this room has several paintings in it. some are big. some are small. people did them, and they are here now. i believe that after this is over, they'll be hung in government buildings. why the government is involved in an art show is beyond me.

  i also think it's pointless for a human to paint scenes of nature when they could just go outside and stand in it.

  anyway, please do not misinterpret the fact that i am talking right now as genuine interest in art and attempt to discuss it with me further.
  end of speech."

  (bkz: sözlerini de çevireyim tam olsun)

  "pekala, herkes çenesini kapayıp bana baksın! "visions of nature" sergisine hoşgeldiniz.

  bu odada bir takım resimler var. bazıları büyük. bazıları küçük. birileri onları çizmiş ve şimdi buradalar. sanıyorum ki bu iş bittiği zaman hükümet binalarına asılacaklar. devletin sergiyle ile ne işi olur anlamıyorum.

  ayrıca insanın dışarıya çıkıp doğanın içinde duracağına, resmini çizmesini saçma buluyorum.

  neyse, lütfen bu konuşmayı yanlış anlayıp sanata gerçek bir ilgi duyduğumu sanmayın ve benimle konu üzerine tartışmaya kalkışmayın.
  konuşma bitmiştir."
 • neden the office gibi populer olmadigini anlamadigim parks and recreation isimli super dizinin muhtesem karakteri.

  “under my tutelage, you will grow from boys to men. from men into gladiators. and from gladiators into swansons.” - ron swanson

  ayrica: swanson pyramid of greatness
 • mükemmel bıyıklı, mükemmel saçlı bu efsane karakterin eski eşleri sırasıyla tammy one* ve tammy two*, her ortaya çıktıkları bölüme apayrı tatlar katmaktadırlar. ayrıca annesinin ismi de tammy'dir. aslında tamara tabii, fakat tammy'i kullanıyor.
  ron'un en komik hallerinden birisi de sarhoş halidir (bkz: snakejuice).