şükela:  tümü | bugün
2371 entry daha
  • bak sana bir şey söyleyeceğim, en iyi kariyerleri falan bir kenara bırak. bu adam futbol tarihinin en özel ve en yetenekli ismidir. özel yaşamı, profesyonellikten uzak olması falan beni ilgilendirmez. bu gözler ronaldinho' yu izledi. anladığım kadarıyla senin yaşın buna yetişmedi. keşke izleyebilseydin değerli dostum. çünkü bir daha böyle bir yetenek göremeyeceksin.
  • en yetenekli değildir. messinin yarısı kadar yetenekli değildir hatta. top cambazı olmakla yetenekli olmak cok farklı.

(bkz: edit)

eveeet, futboldan anlamayan ve eskiye özlem duyan 35 yaş üstü romantikler taşak geçtiğini zannederek entrylerini girdiklerine göre sıra bana geldi.

ronaldinho benim cok sevdiğim, zaten bi barca fanı olmamdan dolayı en iyi zamanlarını izlediğim bi futbolcu öncelikle, yani adama karşı bi önyargım yok, seviyorum kendisini. bunu cebinize soktuktan sonra şimdi başka yerlerinize sokmak suretiyle neden böyle düşünüyorum onu yazayım.

futbolun, hücumsal anlamdaki tüm olumlu hareketlerini messinin ronaldinhodan daha iyi yaptığını dünyada kabul etmeyen tek ülke olabiliriz, bi de brezilya vardır.
    kısa pas, şut, uzun pas, frikik, penaltı, oyun görüşü, adam eksiltme, dribling, oyun okuma vs gibi sayabileceğiniz tüm bileşenlerde messi ronaldinhodan daha iyidir. sırf görsel show kısmını daha iyi beceriyor diye, karşısındaki adam futbolun gösterişinden uzak diye ronaldinhoyu 750 tane gol 300 tane asist yapmış, bir keçiyle (bkz: goat) kıyaslamak en hafif tabirle salaklıktır (: ha bir de.. şey yazanlar olmuş, “ronaldinho messiye futbolu öğreten adam” ronaldinho bile “ben messiye bir şey öğretmedim a takıma geldiğinde zaten böyleydi” demiş. üstelik oyun tarzları gram benzemiyor yani, hiç
    alakaları yok. bomboş futbol bilginiz ile sırf romantikliğinizden böyle saçma yorumlara kıyaslara girmeyin üzülürsünüz.
  • ulan messi kim lan? messi kim? bu adam messi’yi top diye oynar. sözlük bildiğin liseli ergen dolu...

ronaldinho oynadığı dönemlerde messi ne yapıyorsa 10 katını yapıyordu. kral gibiydi o dönem.

edit: bir sürü küfür yemişim, aynen iade ediyorum. siz her boku bilenler siz haksızsınız.

bu adam modern futbolun tanrısıydı. bu adamı futbola bağlamak için her şeyi yaptılar ama o her şeyi kazandıktan sonra sıkıldı. barça o gitmesin diye her şeyi yapmaya hazırdı. messi onu izleyerek büyüdü, kendisi de ronaldinho mu o mu sorusuna büyük vefa ile ronaldinho varken ben kimim lan demiştir. ronaldinho sahada ayağı ile en iyi hentbol oyuncusunun yapamayacağı işleri yapardı.

çelsi ile dalga geçtiği maç yeter de artar. sizin messi anca la liga’da şov yapsın, milli takımı sırtlasın görelim. ronaldinho brezilya milli takımına çağ atlatmıştır.
  • bu adamın videosunu, maçını izledikten sonra halı sahaya gidip topa vurasım, maç yapasım geliyor. başka bir futbolcunun videolarını izlediğimde gerçekleşmiyor bu his.
  • m. jordan basketbolda ne ise ronaldinho futbolda odur.
  • gelmiş geçmiş en yetenekli futbolcudur. messi'nin hayal dahi edemeyeceği kadar yeteneklidir. topla yapamadığı hareket, veremediği pas, atamadığı gol yoktur. topu aldığında yaptıklarını anlamak için videoyu 2-3 defa tekrar oynatmak gerekir.

maalesef tek bir sorunu vardı o da kariyerine mani oldu: lakayıt biriydi. birini çalımladıktan sonra bekler, gene çalımlardı. ilginçtir, her defasında da becerirdi. oyunu dikine oynadığı dönemler vardı ama sonra işin şovuna yöneldi. dikine oynadığı dönemlerde de ayakta alkışlanırdı zaten; rakip tarafından.

kendisinin bir copa america'sı ve bir de dünya kupası vardır. hani şu messi'de ol-a-mayan. keza bir de şampiyonlar ligi ve libertadores kaldırmıştır. acayip lakayıt biri olmasına rağmen 2 farklı ülkede şampiyonluk görebilmiştir.

yetenek açısından bu adamı messi ile karşılaştırmak kendisine hakarettir. kendisine top cambazı demek de ağır cahilliktir. dünyada kendisiyle kapışabilen bir sürü "top cambazı" vardır. ama o cambazları yeşil çime sür, bir bok yapamazlar. ronaldinho, topu ayağına aldığında yaptıklarını gülerek yapıyordu.

tarihte bir daha kendisi gibi biri de maalesef gelmeyecektir.
  • bu adama en iyi futbolcu diyenler yuksek ihtimalle tinercidir. bunlara gore quaresma turkiyeye gelmis en iyi futbolcudur.
  • ronaldinhonun messiden daha yeteneksiz olup sadece bir sezon top oynadığının iddia edildiği başlık. ne günlere kaldık.
    bu adamın en üst düzeyde dünya futboluna damga vurduğu en az 5 sezon vardır. formunun zirvesinde nasıl top oynadığı videolarda malumdur. gattuso gibi bir futbol gaddarını top gibi oynayıp iki kere çalımladığı bir video vardır mesela o maçın olduğu sezon ronaldinhonun altın sezonlarına girmez bile. top cambazı ama yetenekli değil diyen cahillerin entrylerini okuyup adamın sadece sahnede gösteri yaptığını düşünen gençlerimiz olabilir. ortasahadan topu alıp kaleye kadar önüne geleni çalımlayıp reale attığı bir gol vardır real madrid taraftarı ayakta alkışlamıştır o çaresizliği görüp.
    hangi birini yazayım ki ne dense az. messi ronaldo gibi 10 dan fazla altın sezonu olmadığı için bugün messi ile ronaldo ile performansını kıyaslayamayız. ama ronaldinhonun performans topçusu olmadığı zidane gibi baggio gibi o kasa futbol sanatçısı olduğunu unutmayalım. gerd müller büyük golcüdür skorerlik açısından veya alan shearer. ama sırf ronaldo nazariodan fazla gol artılar diye ondan iyi futbolcu olamazlar ondan iyi golcü de olamazlar. ronaldo büyüleyicidir çünkü saf yetenektir. ronaldinho da bu sınıfta sınıf başkanıdır.
    hülasa bana göre dünya futbolunun gelmiş geçmiş en yetenekli futbolcusudur. videolarını izleyerek ağlayabilirsiniz.
  • ronaldinho'yu efsanevi kılan en önemli unsur, top cambazlarının sokaklarda yapabildiği o müthiş hareketleri dünya kupası finalinde, şampiyonlar ligi'nde, el clasico'da da yapabilmesi ve bunu yaparken hem göze hitap eden hem de kazanan/kazandıran bir oyuncu olmasıydı.
  • gelmiş geçmiş en iyi futbolcudur.
382 entry daha