şükela:  tümü | bugün
 • üniversitede 4 sene boyunca yurt dolaplarımın üstünü süsledi bu adam.
  attığı çalımları yakalayabilmiş gazeteciler sağolsun.

  beşiktaş'a gelirse kıskançlıktan delirebilirim.
 • bir nesle futbolu sevdiren ve bence hala dünyanın en iyisi olan futbolcu, ayrıca türkiye'ye transferi her transfer sezonunun geleneksel konularındandır.
 • yıllık 10 milyon € paraya mal olacak aşağı yukarı. ben çok gerekli olduğunu düşünmüyorum. beşiktaşım bu paraya çok sağlam bir önlibero bir adette sol bek ve almeida'yı gönderip yerine güçlü atak bir forvetle çok sağlam bir takım olurdu bunların hepsi bile yıllık 10 milyon € tutmazdı. ama marka değeri forma satışı falan filan derseniz anlarım. ki zaten biraz da quaresmasporlu yeni ergenlerin ağzına bal sürmek için yapılıyor. yıllar içinde fernandes o önlibero mevkisinden ofansif orta sahaya devşirildi. ronaldinho bizim gençlere çok şey öğretebilir. daha gelmeden muhammed onun çalımlarını yapıyor gelirse neler katar çocuğa. ama şu maddi durumları sponsorla falan halledebilirlerse bu maddi külfetin altına girmezler.
 • dünya futbolunun yetiştirdiği en yetenekli 10 futbolcudan biri. benim de en sevdiğim futbolcu. geldiği takdirde, saha içinde bir faydası olmayacağını düşünsem de, moral ve motivasyon olarak bütün beşiktaşlıların ihtiyacı olan isim.
 • 10 yıl önce, 21 temmuz 2003 tarihinde fc barcelona' ya imza atan topçu.
 • http://www.foxsports.com.br/…o-gaucho-do-atleticomg

  brezilya basınında da çok fazla beşiktaş'la zikredilir olmuş adı. twitter'a el besiktas ronaldinho yazınca baya bir twit düşüyor.

  doğru mudur bilinmez tabi. hayırlısı deyip beklemek gerek.
 • beşiktaş'a gelecek mi gelmeyecek mi konuşuladursun bu gece atletico mineiro'nun copa libertadores'i kazanmasından sonra emekliliğini açıklayacağı söylenen futbolcu.
 • dünya kupası, şampiyonlar ligi, copa america'nın ardından copa libertadores kupasını da kazanan, kaldıran efsane. hem milli takım hem de kulüp düzeyinde kazanılabilecek en üst seviye kupaları kaldırdı.
 • bir avrupa kulübünde oynayan futbolcunun en büyük hayali nedir? takımıyla şampiyonlar ligini kazanmak. kazandı mı? evet.
  bir futbolcunun milli takım kariyerinde en büyük hayali nedir? dünya kupasını kazanmak. kazandı mı? evet.
  güney amerika'da forma giyen bir futbolcunun kupa bazında en büyük hayali nedir? copa libertadores'i kazanmak. kazandı mı? evet.
  brezilya milli futbol takımında oynayan bir futbolcunun hayali nedir? dünya kupası ve copa america'yı kazanmak. her ikisine de kazandı mı? evet.
  (en çok takip edilen turnuvalardır bunlar, ronaldinho bu başarıların hepsinde başrolde oynayan futbolcudur. kazandığı kupalar bunlar bu yüzden efsane demiyoruz, bunlar kazanılırken katkısından da söz ediyoruz. ama okuyup anlayabilme zor şey galiba.)

  premier league tamam dünyanın en kaliteli ligidir fakat ronaldinho zaten kariyeri boyunca ingiltere'de oynamadı. oynasaydı zaten eminim onu da kazanırdı. ayrıca henüz 2-3 hafta önce izlediğiniz konfederasyon kupası'na copa america şampiyonu da katılmaktadır. hani bir sike yaramaz ya o şampiyonluk ondan dedim. sen brezilya veya arjantin futbolunu takip etmeyebilirsin ama avrupa'da güney amerika liglerini takip eden bir hayli insan var. türkiye'de sözde futbolseverler bilmez ama brezilya ve arjantin ligini hatta penarol'ün maçları hakkında bile fikri olan baya insan var.

  kendisi zaten efsanedir. özellikle avrupa futbolseverlerin kendisine karşı çok büyük saygısı vardır. messi'nin, ronaldo'nun vs nefret edenleri vardır fakat ronaldinho'nun bulamazsınız. her futbolsever kendisini sever, saygı duyar. brezilya'ya neden gittiğini bilmeyenler düşüş yaşadığını düşünebilir. fakat annesi kanser olduğu için brezilya'ya dönmek istedi. bir şey bilmiyorsunuz bari fikirde de bulunmayın.

hesabın var mı? giriş yap