şükela:  tümü | bugün
  • epeydir cristiane kardeşimizin olması için elinden ve dilinden geleni yaptığı, aynı ölçekte ronda'nın da kaçtığı karşılaşma. gerçekleşmesi durumunda rondacığımın kuvvetle muhtemel tonaj ile zopa yiyeceği karşılaşma. washington post'ta falan da mevzuyu gazlamaya başladılar iyice: https://www.washingtonpost.com/…ding-to-dana-white/
    tabi, böyle bir durumda, ronda es kaza galip gelirse var ya... abbboovvv... düşünmek istemiyorum. başkanlığa adaylığını falan koyabilir o gaz ve kendine güvenle lsdfkgsdf
    inb4: (bkz: #52167774)
  • bana yas gelen bir is cunku siklet konusu dillere pelesenk olmus durumda. tabi burada olay iki turlu gelisebilir
    a. yeni yonetim ve ivme ile ufc taraflara yanasir ve artik hangi siklet olacaksa orada bulusmalari yonunde ikna eder. sonra en son diaz x mcgregor macinda oldugu gibi inanilmaz cingene kavgalariyla, gelgelcilik teknikleriyle is kizistirilir, boyle yapilirsa diaz x mc gregor ppv rekorunu kiramasa da cok saglam gelir getirir

b. o siklet dussun, yok oburu siklet ciksin diye bekleye bekleye omur gecer ve bu mac gerceklesmez

ben b'nin olmasini daha yuksek ihtimal bulanlardanim. ufc'nin yukselisi iki ismin sirtinda oldu. conor mcgregor ve ronda rousey. agzindan cikanin hangi strateji urunu ve ne amaca hizmet edecegini gercekte asla bilemeyecegimiz dana white ufc'nin tek gercek superstari olarak conor'i degil ronda'yi gosteriyor. ancak dedigim gibi amaci nedir bunu neden yapiyor bilmiyoruz zira:

conor, 170'e cikti diazla dovustu. ilk macta dayagini yedi. bu maglubiyeti gercekten ders olacak sekilde absorbe etti, antreman programinda ayarlamalar yapti yine ayni siklette ayni adamla dovusup bu sefer kazanarak, o chapter'i kapatti. oyle asagida anlatacagim sekilde rondanin yaptigi gibi sosyal medyaya falan kusmedi. mactan sonra ilk postunda "denedim basaramadim ama 155in sampiyonuyum. boyle bir titri varken risk alip bir ust siklette dovusen bir baskasini biliyorsaniz soyleyin vs" seklinde halini de arzetti.

"ı stormed in and put it all on the line. ı took a shot and missed. ı will never apologize for taking a shot. shit happens. ı'll take this loss like a man. ı will not shy away from it. ı will not change who ı am. ıf another champion goes up 2 weights let me know. ıf your tired of me talking money, take a nap. ı'll still be here when you wake up with the highest ppv and the gate. still talking multi 7's. thank you to the true support and fuck the hate that came out of the woodwork. ı love it all. ıts still steak for breakfast. ı've been here many times in my life in some form or another. ı'll eat it all and come back stronger. aldo you are a pussy. dos anjos you are a pussy. when the history books are written, ı showed up. you showed up on twitter. to the fans! never ever shy away from challenges. never run from adversity. face yourself head on. nate ı will see you again."

yenilgisiyle yuzlesti ve kacmadi.

ancak rondaya bakiyorsun. hic lafi uzatmaya gerek yok holm maglubiyeti sonrasi kendisi ami gotu dagitti. sosyal medyaya kusmeler ve postlari aniden kesmeler. yuzunu kapatarak havaalanindan kacmalar. intihati dusunmeler falan. zayif bi karakter oldugunu dunya aleme ilan etti yani. lan amk sen dovuscusun, bir gun doversin bir gun dayak yersin bu triplerin kime?

iste bu sebeplerle eger bir daha dovusecekse rondanin hem dovusunu iyi sececegini hem de kendisi riske atacak hamlelere girmeyecegini dusunuyorum. su anda bu ikili karsilassa (ki ronda hazirlik / antreman olarak ne yapiyor bir fikrim yok, cyborg ise yeni mactan cikti), cyborg kiyma makinesi gibi ogutur bu dengesiz kizi diye dusunuyorum.
  • olması için ronda nın profilinin biraz daha düşmesi gereken karşılaşmadır. açık ve net cyborg ronda nın üzerinden ağzında sakız elinde ayfon ile kırıtarak geçer. yayınlanan maçları dışında cyborg un kendi kilosundaki erkeklerle maç yapıp ağzına sıçtığını gördüm, ve bahsi geçen herifler öyle boş, hiç dövüş bilmeyen tipler değil, bildiğin profesyonel dövüşçüler. ronda nın ne kardiosu, ne gücü, ne grapplingi, ne de tek mükemmel oyunu olan kol kilidi cyborg a çalışmaz. artık bir oyun ile dövüş kazanacağın zamanlar geçti. bunu da herkes biliyor, dolayısı ile böyle bir maç ronda için öl ya da devam et maçı olur. ronda bu işlerden çekileceğini kafasında oturttuktan sonra, ki tahminim nunes maçından sonra olacak olan budur, son bir parayı bulacağım maç olsun kafasında bu maçı kabul eder, ağzını burnunu eline alır ve dövüş sahnesinden çekilir.

ronda nın cyborg u yenme ihtimalini şu anki koçu ile çalışmaya devam ederse yüzde bir bile görmüyorum. ha koç değiştirir, adam gibi bir stand up oluşturma yoluna gider, belki bir yüzde yirmilere kadar çıkar kazanma ihtimali. malum cyborg lan bu, boru değil.