şükela:  tümü | bugün
  • 1) adapte olma orijinal kal: taklitçi ya da görenekçi olmak zorunda değilsin. farklı, içinden gelen ve seni daha iyi hissettirecek opsiyonları denemekten çekinme, cüret et! insanlar ne der modundan bir an önce kurtul. hele ki başarıyı maddiyat olarak benimsemiş kişilerin yorumlarını hiç aldırma.

+ benim fıtratımda aşağıdaki öncüllere (2-3) müsamaha yok. hem orijinal kal hem de kendinden ödün ver diyorsun!
    - ne alaka şimdi? aşağıdakiler toplum tarafından kabul görmüş, gayet makul ve edinilmesi gereken nitelikler! iyi ve kötü kavramlarının mukayesesi gibi düşün. kötü olmak benim fıtratımda var deyip kötü davranamazsın.

2) ölçülü ol, dinlemeyi bil: haddini bil, bilmiyorum demeyi bil, reddedilmeyi bil, kaybetmeyi ve kazanmayı bil. iletişim ise insanlar arasındaki tüm yaşanmışlıkların ve yaşanılacakların baş mimarıdır. insanlara ve eşyalara olan yaklaşım tarzını (düzgün olduğuna inanıyorsan dahi) gözden geçir, mümkünse restore et.

3) erteleme, tembellik etme: bir işe girişmeyi düşünüyorsan, düşüncede ya da lafta kalmasın. başlamaktan korkma, sonraya bırakma. özellikle kendine olan yatırımlara öncelik ver; diğerlerini etsen de bunu ihmal etme.

kişisel gelişim bengal kaplanınız fiepic01 iftiharla sundu.
  • 1) rönesans için hazırlık yap, geçmişteki örnekleri incele, günümüze nasıl uyarlanır dersine iyi çalış.

2) uygula.

3) sonuçlarını çıkar.

sonuçlar iyi çıkmıyorsa 1. adıma geri dön ve devam et.