şükela:  tümü | bugün
 • arkansas shooting guardı. %50 ye yakın sut yuzdesi olan, mac basına 5 rebound, 5 asist, 5 top çalma, 20 sayı ortalamalarına yakın istatistikleri olan, herşeyi yapabilen bir takım oyuncusu. gelecek nesil joe johnson. hatta dahada iyisi.
 • 2006 nba draftında 7-8. sıralardan seçilmesi beklenen ancak utah jazz tarafından 14.sıradan seçilen,2 numara olması dışında hakkında hiç bi bok bilmediğim oyuncu....

  biraz araştırma sonrası edit:hücümda nba de ne yapabileceği hakkında çok yorum yapamasam da kendisini geliştirmeyi çok seven bi oyuncu olduğunu söyleyebilirim...(mesela 1 yıl içinde üç sayı yüzdesini %26,6 dan %35 lere çıkartabilmiştir) ..ama utahın en büyük eksiği zaten hücümda etkili bir 2 numara değil savunmada etkili bir 2 numaraydı ki bu drafta elde ettikleri oyuncunun maç başına 2,6 top çalmayla oynaması ve seneye de andrei kirilenkoyla yanyana oynayacak olması utah için oldukça umut vericidir...2 senede bir josh howard,bi joe johnson seviyesine gelebilir diyorlar bakalım hayırlısı....

  http://www.82games.com/nbadraft2006.htm
 • ncaa'de yakaladığı yüksek şut yüzdesini nba'de sürdürmesi çok ama çok zor olan basketbolcu. küçüklüğünde geçirdiği bir kaza sonucunda elinde bir kemik hasarı mevcuttur, garip bir şut stil ile kendini bu durum gösterir, şutları bu sebeple iyi de değildir. bütün olayı çabukluğundadır, sayılarını daha öok potaya hızıyla savrulduğu kolay basketlerden bulur. tıfıl tıfıldır.
 • dis sutu olmayan sutor guard. * ama koy mesela boyali alana at kostursun, kolbasti oynasin, gelenin gidenin uzerinden smac vursun. oyle bir delioglan.
 • memphis grizzlies'e takas olmuş basketbolcudur. takas karşılığında utah 2011 yılında kullanılmak üzere pick* elde etti.
 • dün gece oynanan indiana pacers maçında josh mcroberts'ı posterine kurban seçti:

  http://www.bogasketbol.com/…steriniz-brewerdan.html
 • baseline'dan potaya doğru kat etme konusunda aşmış oyuncu. belki de bu konuda nba'in en iyisi.

  chicago bulls'un üç kişilik değişimli sg rotasyonunda** en son seçenek de olsa savunması ve yaptığı ufak ama etkili işler nedeniyle bir playoff serisinin en kritik maçının* tüm son çeyreği sahada kalıp fark yaratabilmekte. böyle oyuncular her takıma lazım, tabi bu cesur kararı verebilecek savunma odaklı bir coachla* beraber. *
 • isviçreli bilim adamlarının araştırmalarına göre kendisi her şuta kalktığında bir çocuk ölüyormuş. enteresan bir bilgi.