şükela:  tümü | bugün
 • en sevdiğim snooker'cılardan biri..
  karizmatik bi abimizdir ayrıca..

  2006 tarihli edit: niye böyle demişim ki ben 3 sene önce.. her zaman basbaya en çok sevdiğim eleman oldu bu.. hata etmişiz ilk entry'sinde, kusura bakmasın ronnie abi..
 • eski snooker sampiyonlarindan. son derece hizli karar verip, atislarini arka arkaya, fazla zaman kaybetmaden yaptigi icin rocket ronnie adiyla anilir. son sampiyonada sicmasina ragmen en populer oyunculardan biridir. hendry ile olan dusmanligi ile de bilinir.
 • saçlarını uzatıp iyice karizma yapmış bi insandır british open'da gördüğümüz kadarıyla..ayrıca acayip bi şekilde son zamanlarda cem uzan'a benzettiğim bi eleman olup çıkmıştır..
 • bilardoya gerekli ilgiyi verememis kisileri dahi televizyon basina mihlayabilecek denli akilli, hizli ve bir o kadar haysiyetli oyunlar cikartan, ozellikle hendry ile arasindaki ezeli rekabet sebebiyle final maclari kacirilmamasi gereken kisidir.

  netekim bu seneki british open'da yine bir hafta boyunca izleyiciyi kanirtmis, yine ustun oyunlar cikartmis olmasina ragmen gecen seneki turnuvada eline verdigi hendry'e cok kolay bir pozisyonda oyunu teslim etmistir. sanssizlik diyoruz, gecmis olsun. kari-koca arasinda olur boyle seyler...
 • iki elini de kullanan ender snooker oyuncularından biridir. yakışıklılığı, sürati ile göz doldurur. son üç senedir sol elini kullanmıyor olmasını eurosport yorumcuları pek bir merak etmektedirler. bu seneki british open'da yine dayanamayıp arka arkaya iki kere solunu kullanmıştır ki yorumcular bir pürneşe olmuşlardır, anlatılamaz...
 • ayrıca break hususunda yani tek istakada yapılan en yüksek sayıya ulaşma çabasında (ki özel ödülü olur bunun) çok başarılıdır. ben dünya gözüyle abiden bir kere 138 bir kerede 139 sayı gördüm. ama dün gece masters finalinde hunter'a kaybetti, sevenlerini üzdü.
 • masters finalinde sergile(me)digi performansiyla sancili saatler yasatmis, happy o'sullivan'lari yalan etmis ve paul hunter'a yine imkansiz gorulen bir zaferi tattirmis oyuncudur. neden imkansiz diyorum izleyenler bilirler, 7-2'lik bir skoru tersine cevirmek her babayigidin harci degildir. amma velakin bu hic alisilmadik pozisyonun benzerini 25'lik hunter'dan daha evvelde gormustuk. her nekadar sevgili ronnie, "mac onun hakkiydi" deyip, gonlunu ferah tutmus olsa da, ben tv'den oyle gormedim.

  gs-fb derbilerinden farksiz bu macta acaba o'sullivan kendine yeni bir es'mi buldu diye dusunmeden edemedim amma velakin kendisi hendry'nin yavuklusudur, oyle kalmalidir. etik icabi...

  ayrica, bir insan 50.000 pound kazanip, bu kadar mutsuz olabilirdi...
 • ilk century'sini 10 yaşında yapmış, 2001 dünya şampiyonu ingiliz. risk almayı seven, aceleci ve istikrarsız bir oyun tarzı vardır. sevenlerinin yüreğini ağzına getirir framleri rakibine hediye ederek. ama toparlanmasını iyi bilir, roket gibi oyunuyla geri gelir ve oyuna ortak olur. yine de pek çok kez aceleciliğinin kurbanı olmuştur. en sevilen snookercı abilerden biridir.
 • eurosporttaki snooker yayını sırasında hakkında kişisel bilgi verilirken müslüman olmaya karar verip sonradan vazgeçtiği söylenen snookercı.
 • an itibariyle the crucible da stephen hendry ye 17-4 geçirmiş olan ve eurosport spikerinin dediğine göre şu anda tüm zamanların en iyi snookerını oynamakta olan adam.