şükela:  tümü | bugün
  • çok karizmatik bi abimizdir kendisi..
    bu tipinle basketbol sahalarında işin ne git filmlerde oyna dedirtir bizlere..
  • 1965 lübnan, beyrut doğumlu eski nba pivotudur. 1988'de miami heat tarafından draft edildi ve her ne kadar bütün çaylaklar arasında en yüksek ribaunt ortalamasına sahip olduysa da, kendini bir nba pivotu olarak kabullendiremedi. 1989-1990 sezonundaki performansı ile ise, nba'in most improved player'ı seçilmesine sebep oldu. miami organizasyonu bunu rony'i fiyatı yüksekken elden çıkarmak için bir fırsat bildi ve onu golden state warriors'a takas etti. ancak rony orada düşük bir performans sergiledi ve çok zaman geçmeden warriors da ondan kurtulmanın yollarını aramaya başladı.

    1996 sezonunda, shaq'ın takımdan ayrılması ve anfernee hardaway'in sakatlığı ile zor günler geçiren orlando rony seikaly'i donald royal, john koncak ve felton spencer karşılığında takımına kattı. sürpriz şekilde, rony, yeni takımında ondan beklenenin çok üstünde bir performans sergiledi ve kariyerinin zirvesine çıktı. sezonu 17.3 sayı 9.5 ribaunt ortalaması ile tamamladı. ne var ki kişisel uyumsuzlukları ve biraz da geçimsiz ve egosu yüksek bir oyuncu olması, rony'nin yeni yuvasında da çok uzun ömürlü olmamasına sebep oldu. magic onu 1998'de new jersey nets'e takas etti. rony burada birbuçuk sezon geçirdikten sonra 1999 sonunda nba basketbolundan uzaklaştı.

    her ne kadar iyi bir pasör olmaması ve double team'ler karşısında etkisizliği her zaman eleştiri konusu olsa da, rony seikaly iyi bir pota altı skoreriydi. daha iyi şartlarda belki iyi bir nba pivotunun yedeği olarak çok daha faydalı olabilirdi.
  • şu aralar profesyonel dj'lik yapmaktadır.
  • meksikalı ünlü süpermodel elsa benitez'in eski kocası da olan lübnanlı eski ünlü nba pivotu. "hayvani beyaz" olarak da bilinir ve zencilerle pota altında sert mücadeleler yapardı. iriyarı zencilerle fiziksel anlamda mücadele edebilen az sayıdaki beyaz pivottan birisiydi. skorer ve etkili bir oyuncuydu ancak bir türlü istikrarlı olamadı. yine de oynadığı dönemde maçlara bayağı renk katan ilginç bir kişilikti.

hesabın var mı? giriş yap