şükela:  tümü | bugün
  • hakkında henüz başlık açılmaması ilginç. çayyolunun merkezinde harika bir lokasyonu bulunan fakat bir o kadar kötü yönetilen spor merkezi. danışmadakiler ve satış personeli oldukça suratsız, şanslı gününüzdeyseniz sıcak su bulabilirsiniz, eğer tadilat dolayısıyla kapalıysa kapıda öğrenirsiniz... kısacası her yönüyle rezil olan bu yerin, iki gün önce mühürlendiğini öğrendim. spor yapamayacak olmanın üzüntüsüyle, bahsettiğim çalışanların işsiz kalmasından duyduğum sevinç birbirine karıştı. umarım daha iyi personellerle birlikte yeniden açılır.
  • işyeri açma ve çalışma ruhsatı olmadığından ötürü kapatılan spor salonudur. o kadar niteliksiz bir yerdir ki, son gelişmeler ışığında şöyle sıralayabilirim:

1) yukarıda bahsedildiği gibi, mükemmel bir konumu olmakla birlikte, çok kötü şekilde yönetilen, temiz olmayan, hocaları ilgisiz ve düşük kalitede olan bir spor salonuydu.

2) tahmin edilebilir ki; hocaları özel ders vermeye teşvik etmek amacıyla üyelere yardım etmemeleri istenmiş olabilir. çünkü, öyle bir hal almıştı ki; yeni üyelere ilk programlarını verirken dahi bir miktar para alıyorlardı. böyle bir kararı alabilen yönetimden zaten bir şey beklenmez. hal böyle değilse, hocaların değeri gözümde iyice düşer. işletmenin ismi neolife iken yine sorunları vardı ama hocalar daha ilgiliydi ve yardımcı oluyorlardı.

3) spor salonunun binasının kapısına kilit vurulduktan sonra, girişe sorunun detayını öğrenmek için çankaya belediyesi ve zabıta müdürlüğü'nü arayın minvalinde bir yazı asabilecek kadar basiretsizlerdir. öyle ki, spor salonunun web sayfası dahi aniden kapatılmış bulunmaktadır. kısacası, spor salonu kendisine ulaşılmasını istememektedir.

4) spor salonunun kapatıldığına dair üyelerin telefonuna hiçbir bilgi mesajı yollanmadığı gibi, taksitle veya peşin ödeme yapan üyelere para iadesini nasıl yapacaklarını belirtmemişlerdir.

kısacası, spor salonu mevcut tavrını devam ettirdiği takdirde, verilmeyen hizmetin karşılığı olan miktar tazmin edilebileceği gibi, haklarında suç duyurusunda bulunulması dahi düşünülebilecektir.
  • içerinden ismini vermek istemediğim bir hocanın, saolsun kendisine attığımız mesaja geri dönmesi sonucu, durumun vehametinin çok fazla olduğunu gördüğümüz, artık "nitelikli dolandırıcılık" iddaası ile suçlayabileceğimiz spor kulübü.

bizim "noldu hocam açılacak mı acaba?" sorumuza,

"biz de kapandığını sizler gibi öğrendik, haberimiz yoktu, geri açılacağını sanmıyorum, ben başka bir yer bakıyorum" cevabını aldığımızı, buradan üzülerek bildiririm.

muhtemelen, üyelik bedellerimizi iç edip ortalıktan kaybolacaklar.

eğer mümkünse bir avukat arkadaş bize bir ön ayak olsun da toplu dava mı açacağız ne yapacağız, az buz para değil çünkü üstüne yatma ihtimalleri olan para...
  • bu işlerden anlayan bir arkadaşın, hakkımızı aramak adına ön ayak olmasını beklediğim kapatılan spor kulübü.