• çok çok iyidir. imkansızlıklar zamanında yapılan en başarılı albüm bence. keşke yeniden kaydedilebilse, hadi onu geçtim cd ye bassınlar bari.
  • bu albümde müziğin ulaştığı noktaya türkiye'de pentagram hariç hiç bir hard - heavy grubu ulaşamamıştır bence.. pentagram da (kızma küsme darılma olsun istemem ama) ancak anatolia albümünde r4f'u yakalayıp, - kabul etmek lazım ki - , geçmiştir.. onun dışında bu albüme daha da ulaşılması çok çok zor görünüyor.. saniye saniye özenerek yazılmış belli bütün şarkılar.. ellerine sağlık hepsinin..
  • zamanında alınmış orjinaline sahip olduğum için gurur duyduğum dr.skull albümü. samimice yapılmış ve başarılı olmuş tek tük yerli heavy albümlerinden biridir.
  • kutsal albumler başlığı altında değerlendirilmesi gereken , ilk dinleyişte 8, ikinci dinleyişte 9 şarkının da sevileceği dr. skull albümü. kaset kapağında "bu albümün kayıtları sırasında efes pilsen, kısa camel, tuborg kullanılmıştır" gibisinden bi ibare de bulunur. başarılıdır.
  • rules for fools, way home , princess şarkıları ile önce çıkan tabib kurukafa albümü. özellikle princess dönemin histerik ballad geleneği içerisinde güzel sayılabilecek örneklerdendir bence.
  • orjinal kayıtlarının cd kalitesinde basılmasını hayal ettiğim, -benim için- gelmiş geçmiş en başarılı türk heavy metal albümü.
  • türkiye'de çıkmış en harika heavy metal albümlerinden biridir.dinlenilmediyse çok şey kaçırılmıştır, istanbulda ikamet eden vatandaşlar albümü çiçek pasajının yanında sahafların altkatındaki kaset/cd satan dükkandan temin edebilirler.
  • diğer dr skull albümleri gibi insana gaz veren, sabah dinlenildiğinde uyandıran, hele bi de yanında kahve içildiğinde dağa bayıra koşma isteği yaratan (öyle bi uyanmak yani) kompile albüm.
    gitar soloları için bir çok şarkıda özellikle çok çalışmışlar belli. artık ezberleyecek şekilde çalma durumuna gelmişler bence. sonra stüdyoya girmişler. sololar güzel ama arka ritm gitar çok bağırıyor. bir çok müzik akımının esintileri var netekim albümde (iskoçların gaydası, "i've got the power/get the fuck out of here"). her şarkıda başka bişi kullanmışlar denilebilir.
    gençliğimin albümü netekim. şimdi yaşı 53 olanların led zeppelin dinlerken ne hissettiklerini anlayabiliyorum.
  • türk rock/metal müziğinin tepe noktasıdır. bu albüm çıktığı, çıkacağı sıralarda grup trt'de programa çıkmış ve birçok şarkıyı çalmıştır. ertesi gün istanbul kadıköy'deki akmar pasajında (o zamanlar müzik çarşısı gibiydi ve sadece rock severlere hitab eden dükkanlar vardı) bütün dükkanlarda bu albüm tükenmiştir. türkiyedeki rock ve heavy metal kitlesi de bu albümün hakkını vermiş, progressive rockçısından, thrashçisine kadar herkes albümü ve grubu sahiplenmiştir. üstelik bu sahiplenmenin sebebi grubun sadece yerli bir grup olması değil, bu albümde ortaya dünya standartlarında bir şaheser çıkartmış olmalarıdır.

hele albüme adını veren parça öyle gaza getirir ki adamı, ikinci yarısında omuz omuza verilir ve kafalar öne arkaya sallanmaya başlanır.
  • (bkz: drck txm) sahnesinde güzide gruplarımızdan (bkz: razor) cover olarak icra etmektedir mütemadiyyen çarşamba geceleri 22.30'dan sonra. bunun yanında little beach,war is over, gate of brandenburg da icra edilmektedir.son laneth bir gece ll'den sonra hazy hill parçaları da icra edilmeye başlanmıştır

(bkz: icra etmek)

sonra gelen edit. hazy hill'in point blank parçasını ilk çalışları laneth bir gece ıı öncesinde olmuştu şuanda net hatırlıyorum.

ben ki daha yeni yeni dr. skull'ı sindirmeye çalışırken bir çarşamba akşamı razor dinlerken sonlara doğru bugün önemli ve bir o kadar iyi bir parça çalacağız ve önümüzdeki haftalarda da çalmaya devam edeceğiz anonsu yaptı başer bey.ben bilmiyordum hiç nedir ne değildir.fakat şarkı sözlerini duyup dinleyince parçayı şimdi olduğu gibi gözlerim doldu kala kaldım parçanın sonunda hızlanırkense kendimi kaybettiğimi hayal meyal hatırlıyorum.sonra bağımlısı olduk tabi
hesabın var mı? giriş yap