şükela:  tümü | bugün
 • man som hatar kvinnorda lisbeth salander'i canlandıracağı açıklanan aktris. pek elle tutulur bi tecrübesi yok, ne kadar başarılı olucak görücez.

  http://www.imdb.com/name/nm1913734/
 • w dergisine güzel pozlar vermiş aktris.

  http://film.com.tr/haber/index.cfm?hid=13149
 • the social network' filminin erica albright'ı. 1985 doğumlu olup the girl with the dragon tattoo filmindeki performansını merakla bekliyoruz.
 • kate mara'nın kardeşidir.
 • social network'le büyük çıkış yakaladı. filmde sadece on dakika rol almasına rağmen epey ünlendi. normalde bu kadar popülerleşen bir filmde bile on dakika oynayanlar ünlenemezken kendisi şöhretin dibine vurdu. aynı filmde ondan daha fazla görünen (kadın) oyuncularsa popülerleşmediler kendisi kadar. bunun da nedeni yeteneğinde saklı. david fincher'a göre emma watson (söylenenlere göre saçlarını kesmesinin nedeni rolü kapmaya çalışmasındanmış), carey mulligan, scarlett johansson, ellen page, natalie portman, mia wasikowska ve keira knightley gibi oyuncular arasında karakteri derinleştirip kendisine sunan tek oyuncuymuş. açıkçası bu oyuncuların hiçbiri lisbeth salander için uygun değildi zaten. ellen page çok yetenekli ama yüzü çok fazla çocuksu. natalie portman rol için fazla yaşlı. ayrıca o da uygun değil role. mia wasikowska hiç değil. keira olabilirdi. ama o da naomi rapace'in yarattığı etkiyi yaratamazdı izleyende bence. carey mulligan da keza çok sevimli, olmazdı. scarlett johansson olabilir miydi, merak ediyorum. aslında scarlett böyle benzer bir rolde hiç oynamadı. o yüzden karşılaştırma yapamıyorum. ama fincher'ın da dediği gibi fazla seksiydi rol için. mara da lisbeth için uygun değildi, diye düşünüyordum ama sağlam bir şekilde çirkinleştirmişler güzelim kızı. fragmanlardan ve kliplerden, fotolardan falan olmuş diye düşündürtüyor. lakin bu rolü en iyi kotaran naomi rapace. onu aşmak bana göre imkansız.

  onca oyuncu arasından sıyrılıp tekrar david fincher'la çalışmasının da tek açıklaması yeteneği. şanslı ama daha çok yetenekli. şimdi de büyük yönetmen terrence malick'in lawless'ında christian bale, ryan gosling ve cate blanchett'la beraber rol alıyor. social network'teki o on dakikalık performansından sonra buraya kadar gelmesi başarısının sırrı. böyle müthiş çıkışlar yapan çok oyuncu var şüphesiz. mara da onlardan. daha dün elm street gibi dandik filmlerde oynarken bugün başrol kovalayan, usta isimlerle çalışan ve her geçen gün kendisinden daha da söz ettiren birisi oldu. carey mulligan için söylediğimi onun için de söyleyebilirim: bir kaç yıl içinde burası entry dolar, dolmalı.
 • masum bir bebek gibidir bana göre =)
 • az evvel en iyi aktris dalında altın küre adayı olarak açıklanmıştır.
 • 1985 yılında new york'ta dünyaya gelmiştir.
 • the girl with the dragon tattoo filmini seyrettikten sonra tek kelimeyle mukemmel ve ustun yetenkli oldugunu dusundugum oyuncu.
 • kate mara'nın küçük kardeşiymiş, yeni öğrendim. ama kardeşini çoktan geçmiştir şöhret konusunda. aslında kate mara sektöre kardeşinden çok daha önce dahil oldu. ama bir türlü parlayamadı, parlayacak gibi de gözükmüyor. yetenekli mi hiç bilmiyorum, zira şimdiye dek döktürdüğü bir projeye sahip değil ya da ben rastgelmedim. onu sadece intikam temalı vasat film shooter'da izlemiştim. orada da esas adamın götürdüğü kız kontenjanındaydı. lakin önemli dizilerde (24, american horror story, nip/tuck) rol almıştı. çok uzatmayayım, kardeşinden daha deneyimli bir isim. ama kardeşi, kendisinden çok daha şanslıdır. rooney mara da dandik filmlerde oynamış birisi. ama david fincher'ın social network'ünde on dakika rol alması ona şöhreti getirmeye yetti de arttı. parlamaktan kastım da budur. sadece on dakikalık bir rolde şöhreti kazandı. tabi o on dakikanın filmin açılış sekansının beş dakikasını kapsaması da önemlidir.