şükela:  tümü | bugün
  • neseli ve samimi bir aktroll.
  • ben!

yuh. aktroll demisler bana. oysa ki ben, tum ulkenin sirf hak ettigi icin onlarin eline birakilip kaderine terk edilmesi ve sonra da uzaktan izlenmesi gerektigini neseyle dillendirmisimdir birkac defa. hepsi bu.

ayrica "neseli" ve "samimi" aktroll mu olur lan. nihaha.
  • "susun ve konuşmayın" diyor.
    "kimseyi uyandırmayın" diyor.
    "kendinizi yakmayın" diyor.
    kendi inanıyor da mı böyle söylüyor bilmiyorum.

ama hergün birilerinden birşeyler öğreniyoruz.
    yeni taktik bu demek ki
  • acik oturum yapar gibi her elestiriye kisa surede yanit veren alcakgonullu yazar. kendisiyle birkac defa gorusme imkanim oldu. belli olcude isindim kendisine.

susun ve konusmayin diyorsa malum seyi destekledigi icin degil. iyi olun, siyrilin diye. benzer yerlerin tarihlerini okuyun. isim vermeyeyim tek tek.
  • oç bir ak troll.
    kim olduğunu anlamak için 2019 ekonomik krizi başlığına yazdığı dahi yeterli. (bkz: #85905605)
    "yazılanları okudukça hayrete düşüyorum. tamamen muhalifim. iktidarla işim yok. hatta ülke ve gidişatı ile de. kendimi o kadar ayrı görüyorum ki, oy kullanmayı bile kendime yediremem. geçelim..

yahu.. fazla bir şey değil, 20 liraya döner yiyeceğim ekmek arası, 25 kişi sıra var önümde. yiyemiyorsun. bir lokmacıda lokma yiyeyim dedim geçen, özel çikolatalı bir şey, vaktim az, alır çıkarım dedim, 20 kişi sıra var. yiyemeden döndüm. sıradakiler de burada kriz var ölüyoruz diye yazanlar. beşiktaş'ta bir yer, adı lokmata mı ne. hepiniz oradaydınız. rakı yapıcam, iki kişi oturup küçük bir rakı ve ana yemek olmadan 4 mezeye 250 tl vereceğiz, yer yok, her masa full. bunlar milyarderler değil, sizsiniz.

kim biberi 10 lira görünce ağlıyor ulan? zorlu apple mağazasında benimle ilgilenecek eleman bulamıyorum yoğunluktan. istediğim an taksi bulamıyorum. domates 10 lira da, çoğunuz 5 binden aşağı çalışıyor musunuz söyleyin?

bu ülkede herkes ağlar. kimse para istemesin ya da alacağını istemesin diye. birincisi haklı, kendini o. çocuklarından koruyor. ikincisi ise o. çocuğu.

tatile gidicem yer yok gecesi 300-400 lira olan odalarda. tatile gidicem, gökçeada'ya giden feribotta yer yok, 2 saat bekliyorsun. hangi gün biliyor musun? bayram tatilinden 1 hafta önce. iş olması gereken zamanda yani. milletin çalışmaya bile ihtiyacı yok ulan, bırak işi, iflası.

çevremde on binlerce lira yurt dışı tatillerine harcayan sürüyle insan. en son 50 bin tek tatile harcandı. bunun gibi 3-5 tane daha oluyor yıl içinde, daha kısıtlı bütçeyle tabii, 5'e, 10'a. borç herkeste var ama keyiften. 3 tatile çıkacağıma, 5 tatile çıkarım diyor adam. var ulan. en yakınlarım. ama ağlanıyor herkes. para yok diye. hayır. 5 kat fazla tüketmekten ve hiç çalışmamaktan para yok.

kriz mriz yok. bitti geçti gitti. ben görmedim. gördüğüm tek kriz dolar arttı, endeks düştü, o da pazarda biber peşinde koşan s.ktiğiminin tipsizlerini değil beni vurdu, onu da toparlamaya çalışıyoruz. kriz varmış.

konuşturmayın bu milleti, prim verdirmeyin, acındırmayın, pohpohlamayın, haklı göstermeyin. deli oluyorum gecenin vakti."
  • ulkedeki muhalif kesimin artik aklini tamamen kaybedip meczup hale gelisini sasirarak, ilgiyle izliyorum. ulkenin yobazindan ayri tiksiniyorum, ama muhalifine bakinca ondan da tiksiniyorum. ıkinizden de degilim ben, zavalli embesiller.

1- pozitif ateistim. paracomandante, ustte yazisi olan arkadas, yanimda isidli gibi kalirsin. o derece uzagim dinden. akp'ye ise hayatimda oy vermedim. yakin arkadaslarim arasinda degil dindar, musluman bile yok. o kadar uzagim, sen hesap et. yasim 34.

2- kapitalistim. "herkes rahat harciyor, kimse harcama sikintisi cekmiyor, bunu goruyorum" dedim diye akpli ilan ediliyorum. siktigiminin beyinsizleri sizi. sikile sikile beyniniz uyusmus. halkin keyfi yerinde diyen herkes akpli mi oluyor. sen de pkkli bir komunistsin o zaman.

3- besiktas'i ornek vermisim diye cikisirlar, asil krizi gormek istiyorsak bagcilar'a gitmeliymisiz. besiktas'ta cok fazla orta kesim var. burada yazanlarin cogu da orada bulunur. o kalabaligi olusturan sizlersiniz, bizleriz. ayrica, bagcilar'daki adami ornek vereceksen, bagcilar'in %80'i mevcut yonetimi destekliyor. sikayetci degil ki onlar. sanane onun acligindan. o adam mutsuz degil ki, neyini savunuyorsun o adamin.
  • aktroll

boyle bir yaziya karsilik ustteki yazar (mahatma) bozuntusu tarafindan aktroll ithamina maruz birakilan yazar. halki dogru sekilde tanimlayan insanlar ne zamandir aktroll oluyor, ahmaklar.
  • akp’li degilim ama aktroll’u
  • başlık altında durmadan ayrı örnekleri veren aktroll. yok şurası çok dolu, yok şurada sıra var giremedim, yok her yerde millet para harcıyor ne krizi vb. garip bahanelerle krizin üstünü örtmeye çalışıyor ama durmadan ayni tarz entry görmekten de gına geldi.