• inanılmaz güçlü bir isim hafızasına sahip olan nesildir.

(bkz: fernando jose altamirano del castillo)
  • (bkz: natalia oreiro) ya asik olmus nesille ayni nesildir
  • televizyonda ikiz kulelere saldırı anını da görmüş nesildir. diziyi bölmüşlerdi haber için.
  • hayallerinin erkeği fernando jose altamirano del castillo olan nesildir.
  • ertesi gün teneffüslerde bir gün önce neler olduğunu ruh hastası gibi yorumlayan nesildir. muneca brava ile beraber izlerken fazla pembe dizi yüklemesine maruz kalmıştır bu nesil ayrıca. sansürsüz, sonuna kadar french kiss nedir, ne değildir, nasıl bir şeydir ayrıntılı olarak izlemiştir öğrenmiştir. bu arada gerçi muneca brava maria la del barrio ile çakışıyor da olabilir bilemedim şu an ama thalia'nın iki dizisinden biriyle kesinlikle çakışıyordu ya da tam arka arkayaydı. okulda bir grubun birisini, bir grubun diğerini izleyip ertesi gün birbirlerine anlattıklarını gayet net hatırlıyorum.
  • thalia'ya aşık olduğu için izlemiş olan erkek çocuklarını bulunduran nesil. kız çocuklarını bilmem. fitne, fesat, aşk, gurur, fernando hoze altamiyano falan öğrenmişlerdir herhalde.
  • benim de dahil oldugum efsanevi nesil. efendim soyle ki, okuldan her geldigimde annemin hazirladigi sofraya oturur yemegimi yerdim ve bu esnada sofranin karsisindaki televizyondan benim icin halen bir efsane olan pokemon'un baslamasini beklerdim. ilk baslarda boyle sikici, pembe dizi tadinda bir dizi yayinlaniyordu pokemon'dan once, bitse de gitsek tadinda ona bakiyordum arada. sonra gel zaman git zaman diziyi bildigin sevmeye basladim, karakterlerin adlari filan hafizamda yer etti. birkac gun ust uste izleye izleye senaryoya da yavastan hakim oldum ve erkek cocuk halimle artik ben de bir rosalinda seyircisiydim! ozellikle sarkisi (bkz: ay amor) ve jenerigi de cok hosuma giderdi. artik pokemon'un baslamasini beklemek bir izdirap degil zevk olmustu benim icin. pokemon'u sonuna kadar izlemek dar goruslu yoneticilerimiz sayesinde nasip olmasa da rosalinda'nin sonuna gormemize izin vermislerdi pek "sevgili" devlet buyuklerimiz. fernando jose'nin son bolumde beyaz atla rosalinda'ya yetismeye giderkenki sahneleri ve sonrasinda kavusmalari hala aklima gelir su satirlari yazarken. ne guzel diziydin sen rosalinda.
  • herhalde aynı zamanda en özlenen çocukluk döneminde yaşamış nesildir.
hesabın var mı? giriş yap