şükela:  tümü | bugün
  • guzel bir de shakin all over coverlari vardir kendilerinin.
  • son birkaç senedir beni them crooked vultures'la birlikte en çok heyecanlandıran adamlar bunlar sanırım. gözleri her şeyi gören, kulakları her şeyi duyan, kolları her yere uzanan ekşi sözlük oluşumunun henüz bu adamları keşfetmemiş olması beni gerçekten çok şaşırtıyor, özellikle de müzik hakkındaki entry'lerde uzmanlaşmış bazı çok kaliteli yazarları barındırırken.

20-25 yaşlarında adamların çıkıp da 40 sene öncesinin müziğini o dönemlerde yaşıyormuşcasına yapabilmeleri, eminim dünyanın dört bir yanında annelerinin karnından led zeppelin dinleyerek çıkmış, ilk kelimeleri anne baba değil de "cream" olmuş yüksek popülasyonlu bir güruhun tutunduğu çok az sayıda umut dalından biri.

pete townshend'ın kendilerine şahsen the who için konser açma teklifi götürdüğü, bunun dışında van halen, aerosmith gibi gruplar için ön grup olarak sahne almış bir grup rose hill drive. durum böyleyken, kendilerini dünyaya duyuracak headlining bir konser turu yapabilmeleri için daha ne kadar reklam değeri edinmeleri gerekli bilmiyorum. zaten rock n roll u öldüren, sayısız grubu dağıtan endüstrileşme hareketine özellikle de şu sıralarda karşı koymaları imkansız gibi görünüyor. şu sıralar 3. albümleri üzerinde çalışıyorlar, umarım daha büyük kitlelere hitap etmeye başlamadan vazgeçip dağılma kararı almazlar.
  • ilk albümden bu yana tarzlarını iyice oturttuklarını görmek çok güzel bir his. sizin de özel olarak sevdiğiniz, ilgi gösterdiğiniz, diğerlerinden ayrı tuttuğunuz ama pek başka kimselerin haberdar olmadığı gruplar varsa ne demek istediğimi çok iyi anlayacaksınız, neredeyse çocuğunuzun büyüyüp serpilip bağımsız bir birey olmasını izlemek gibi gurur veriyor insana.

ilk albümlerinden sonra uzun süre geleceğin led zeppelin'i, cream'i muamelesi görmüşlerdi, ki benim de en sevdiğim müzik türünü genç yaşlarına rağmen müthiş başarılı bir şekilde icra ediyorlardı. takip eden albümde ise tarzlarındaki değişimi ve modernleşmeyi görmek zor olmadı. benim tercihim genellikle oldschool klasik rock olsa da kendilerine ait elementleri yaptıkları müziğe yedirebildiklerini görmek hoşuma gitmişti.

şimdi ise daha bağımsız olabilmek ve yaratıcılıkla ilgili konularda kontrolü her şartta kendi ellerinde tutabilmek adına kendi plak şirketlerini kurarak tek kelimeyle mükemmel bir 3. albüm çıkardılar ve yollarına tam gaz devam ediyorlar.

(bkz: americana)

ben de bir yandan insanlar tarafından daha çok tanınmalarını, bilinmelerini isterken bir yandan da garip bi sahiplenme hissiyle onlardan az kişinin haberdar olmasının daha iyi olduğunu düşünüyorum, yeni bir albüm yaptıklarında sanki sadece ben dinleyeyim diye yapmışlar hissini koruyorum böylece.

ama klasik rock seviyorsanız, blues'un ve rock n roll'un kendi içinde evrimleşmesi ve 2000li yılların başından beri sound'undaki ufak değişimler sizi ciddi anlamda rahatsız etmiyorsa hatta hoşunuza gidiyorsa, ne bileyim mesela white stripes, wolfmother, them crooked vultures falan seviyorsanız dinleyin, dinlettirin, günümüzde aktif müzik yapan gruplar arasında bunlar kadar iyi olan sayısı bir elin parmaklarını geçmez çünkü.
  • led zeppelin muamelesi gösterilerek gelecek kariyerleri bir süreliğine dondurulmuş gruptur. telepathic adlı şarkıları iyidir, hoştur.