• portisheadin 1997 temmuzunda new york roseland'de verdiği konser kayıtlarından oluşan albüm.
  • humming, cowboys, all mine, mysterons, only you, half day closing, over, glory box, sour times, roads, strangers ..

albumdeki 7 $arkinin suresi be$ dakika, 3 $arkinin da dort dakika icinde . ayrica bu be$ dakika icinde olanlardan 3 tanesinin suresi 5:20 ve dort dakika icinde olanlardan ikisi de 4:12 . yani efendim (bkz: tesaduften mucize cikarimi yapmak) .

(bkz: ahoy)
  • sourtimes ın ordaki versionu mu orjinali mi daha başarılı karar veremediydim bi türlü.
  • "orada bende olmalıydım" şeklinde yakınmayı portisheade bir borç bildiğim sadece şanslı amerikalıların şahit olabildikleri efsane konser.
  • leziz portishead klasiği roads'un şarkıya alkışla eşlik eden potansiyel japon seyirciler sayesinde biraz hoşaf olduğu albüm.
  • dinleyenlerin bütün çabalarına rağmen roads'u rezil edemedikleri albüm.
  • 11 şarkıdan oluşan canlı performans kayıdıdır portishead'in.görüntüleri izlendiğinde insanı sigara tüketmine özendirmesi göz ardı edilirse,duyguların yoğunluğu gözle görülebilecek mertebededir*.canlı canlı görme şansını yakalayanlar eminimki ömürleri boyunca unutamayacaklardır bu performansı.
  • portishead'in ve arkasındaki orkestranın mükemmel performansıyla olduğu kadar seyircinin de ilginçliğiyle tarihe geçtiği bir konserin dvd'si.

sanki "aksaray, aksaray, aksaray" diye bağıran değnekçiler new york'a gitmiş "portishead, portishead, portishead! gel geal geaaaal!" diye çığırtkanlık yapmış, sokaktan geçen bin bir çeşit insan da bu değnekçilerin gazıyla "eaaa lan portishead. çok severim bu grubu. hadi seyredelim." diyerek roseland balo salonuna dalmışlar gibi geliyor bana. sanki portishead konser vereceğini kimseye söylememiş, konsere yarım saat kala bu çığırtkanlar sayesinde new york halkı konserden haberdar etmiş gibi.

dvd'nin sonunda şöyle yazıyor: concept by portishead. evet, bilerek böyle bir konsept yapmışlar. kesinlikle!
  • sanırım dolaylı yoldan bir takım insanların intiharına yardımcı olacağım ama portishead - roseland nyc

enfes!
  • canlı izlenemediği için pişmanlık duyulan konserlerden. bir diğeri şüphesiz ki 14 temmuz 1987 queen afyon konseridir.
hesabın var mı? giriş yap