şükela:  tümü | bugün
 • kendini kırbaçlama sahnesiyle eş zamanlı giden gitar rifflerinin beni benden aldığı rammstein şarkısı.

  ayrıca (bkz: seni küçük orospu)
 • kadinlarin ne kadar seytani varliklar olabileceklerini hazin bir hikayeyle gosteren kliptir. klibin son saniyelerinde, till lindemann'in beyazlar icinde gorunen gozlerindeki ifade bir insanin kadinlara karsi gardini dusurmemesi icin zaman zaman acilip izlenmelidir.

  http://www.youtube.com/watch?v=ns1ltha8wog
 • temiz su isteyen derin kuyular kazmalıdır diyen şarkı. bide birilerine sevdalanınca onlara bağlanıp köpeği olmayın yoksa sizi kullanır atarlar mesajını veren bir klibi vardır.
 • pek hoş rammstein albümüdür. içeriğinden tutun da kapak resmine kadar süper bir albüm yapmışlar. albüme ismini veren şarkının klibi de yine klasik rammstein kliplerinin izlerini taşıyor. işte o yüzden: sie will es und so ist es fein**
 • rammstein'in önce reise reise albümü için yapıp sonra albüme koymaktan vazgeçtiği şarkı. 2005 sonunda eğer reise reise'ye koyamadıkları şarkıları koyacakları bir albüm çıkarırlarsa kendisini dinleyebileceğiz.
 • pek guzel bir klipmiş, şaşırtmıştır, tebrik ederiz...
 • ileride toplanacak ikinci bir best of calısmasına en az 3-4 sarkı verebilecek duzeyde , elektronik rock ı parlatan rammstein albumu.. aynı adlı sarkı hem hikayesi hem senfonik altyapısı hem de klibiyle rammstein sempatimizi korukler.. ozellikle bu albumde grubun yavas yavas bir felsefe yukselttigi acıkca gorulmektedir.. grup ilk olarak mein teil single ında goze carpan bu felsefe ile; insan dogasının (maalesef) diger insanlara zarar verdigi gercegini kanıtlarcasına kanırta kanırta basımıza kakar, iyi de yapar.. vardır oyle sevgililer(!) ama olmasındır, olmamalıdır..
 • klibindeki baştan çıkarıcı güzellik catalina lavric. o sırada 14 yaşındaymış. şu anda modellik yapıyor sanırım. gülünce pelin batu'ya benzetiyorum.
 • acımasız bir şarkı.
  klipte inanç sahibi, tensel zevklerden kaçan din adamının kırmızı gül dediği ve tüm masumluğuna karşın tehlike saçan dişiye yenilişini ve cezasını çekişini görmek çok sarsıcı. bu arada nerede mein teil' da meleğe blowjob yaptıran till, dominatrix rolüne giren ve köpek diye gezdirilen grup elemanları nerede bir grup gezgin keşiş. zıtlıklar her zaman çekici:)
  rammstein'i çok fazla sevmeme karşın sıklıkla mizojinist tarza sahip kliplere sahip olduklarını düşünmüşümdür ki bu şarkının klibinde de çok açık, ama onları sevmeme engel olamadı, olamıyor.
  çooook güzel şarkı... görsellik, sözler ve tabii rammstein'a özgü gitar soloları.