şükela:  tümü | bugün
 • double dragon serisinin bi bölümünün adıdır bu aynı zamanda.
 • birçok dil için eğitim cd setleri mevcuttur. italyanca ve almanca setlerine 1-2 saat şöyle bir baktığımda sandığımdan çok daha fazla ve hızlı öğrenebildiğimi gördüm.
 • türkçe dahil bir çok dil için eğitim setleri sunan ve görsel bir şekilde dil öğretmeye çalışan set. kanımca çok faydalı. level 1 bitiren o dilde temeli atmış oluyor. level 2 bitiren ise intermediate seviyesine geliyor. bilgisayar destekli ve telaffuzları oldukça sağlam ve hatalı bilgi yok gibi. programı ve sistemin iddiası siz farkına varmadan kelimeleri de grameri de öğreteceğiz şeklinde ki programın adı nereden geliyor diyenlere rosetta stone'un ne halta yaradığı anlatılarak olayın bu olduğunu söylemek gerekir. level 2 si olan bir dil 329 dolara satılıyor ki oldukça ucuz sayılabilir. türkçenin level 2 si yok mesela ama rusça nın var. kendim için konuşursam zaten basit bir rusça temeliyle beraber çalışmaya başladım ve oldukça hızlı öğrenebildiğimi gördüm. bilmiyorum biraz üstüne düşme ve iyi bir hafıza ve pratik imkanıyla 5-6 dil öğrenmek hayal değil gibi görünüyor (hafızanız gerçekten iyiyse 2 senede 4 dilde orta seviyeye gelebilirsiniz gibi ki benim hafızam çok iyi değil 2 senede bir dil öğrensem yeter). sonuç: şukela verdim bu setlere eğer yaşınız küçükse hafıza iyi olacağı için mutlaka rusça - almanca ya da fransızcasını edinin derim.
 • sırf bu seti kullanarak fransızca öğrenmiş (en azından temelini atmış ve geliştirmiştir) bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine edindiğim set. internetten indirdiğim, sağdan soldan bulduğum programlarla kıyaslandığında oldukça iyi öğretiyor. benim gördüğüm en büyük artısı sizin telafuzunuzu analiz edip oldu olmadı diye uyarması. sırası ile resim ses yazı bir arada gostererek baslayan sonra sadece yazı ve resim sadece ses ve resim vs.. şeklinde aynı ornekleri defalarca gostererek size öğretebilmekte. kısacası bir dil öğrenmeye başlamak istiyorsanız paranızı çekinmeden harcayabilirsiniz tabi pratik yapmadan nereye kadar diye de baştan uyarayım.
 • (bkz: pimsleur)
  birisi pimsleur ve rosetta stone programlarini karsilastirip suraya yazsa biz de yuzlerce dolarimiza kiyacaksak ona gore kiysak ne guzel olur. az buz degil, birkac seviye ve her seviye icin ayri set, her set 200-300lu rakamlarda dolar. iade garantisi suresi dahilinde "ben bu dili ogrenemiyorum hocam!" da diyemeyecegimize gore. sonra "niye internetten korsan indirip kullandin?" diye sormasini bilirler.

  http://www.rosettastone.com/en/
  http://www.simonsays.com/…dex.cfm?pid=523078&tab=13
 • 30 dillik eğitim setide olurmu dememek lazımmış, meğer oluyormuş.

  * arabic
  * chinese (mandarin)
  * danish
  * dutch
  * english (british)
  * english (american)
  * farsi (persian)
  * french
  * german
  * greek
  * hebrew
  * hindi
  * indonesian
  * italian
  * japanese
  * korean
  * latin
  * pashto
  * polish
  * portuguese (brazil)
  * russian
  * spanish (latin america)
  * spanish (spain)
  * swahili
  * swedish
  * tagalog (filipino)
  * thai
  * turkish
  * vietnamese
  * welsh

  (bkz: sec begen al)
 • versiyon 3'un mac versiyonunda bazi bug'lar bulunan muthis dil ogrenme programi. bazen geri donup tekrar etmek istediginizde ilk lesson'dan baslatmayabiliyor.
 • bu sıralar türkçe versiyonu 3 level olarak endam etmekte. ingilizce olanı 5 level. fiyatı 650 dolar (boston fiyatı) civarında. azıcık bastırınca %10 indirilıbıl. çoluk çombalak için iyi bir yatırım olabilir sanki.
 • ses tanıma sistemi bir garip işleyen programdır. kimi zaman defalarca tekrarladığınız bir kelime inatla yanlış algılanabiliyor. ama hemen ertesinde aynı kelime için masaya düşen kalemin çıkarttığı ses doğru olarak değerlendirilebiliyor. gerçi bu gariplik daha çok tek hecelik kelimeler için geçerli. aslında sistem bir çok kelimeden oluşan cümlelerin algılanmasında oldukça başarılı sayılır.

  ayrıca 3.2 versiyonundan 3.5 versiyonuna yükseltmek epey uğraştırıyor. downloadingdediği kısımda bilgisayarla hiç elleşmemek, hatta mümkünse ekran koruyucunun devreye girmesini bile engellemek lazım. yani işlem bitene kadar ayıya dayı demeli.
 • toplam 15.000 usd değerindeki zamazingolarını içeren iso su malum yerlerden bulunabileyir. ooha demek istiyorum.