şükela:  tümü | bugün
  • ingiltere'den 2018 yılında nepal'deki çocuklara yardım etmek için yola çıkan yazar, gezgin ve maraton koşucusu rosie swale pope (73), yürüyerek 1 yılda türkiye'ye ulaştı. nepal'e kadar toplam 6 bin 900 kilometreyi yürüyerek kat etmeyi planlayan pope, dinlenme ve uyku problemini ise yol boyunca yanında çektiği ufak karavanda hallettiğini söyledi.

kadın türkiye'ye giriş yaptığı andan itibaren 73 yaşında olsa bile damacanaya, vitrinde duran cansız mankene tecavüz edilen ülkemizde ki hala pipa bacca'yı unutmayalım, canlı bir hedef. gerçekten korkuyorum bir polis eşlik filan etse şu teyzeye.

edit: kadın gece vakti topkapı surların oradan geçmiş. verilmiş sadakası varmış.
  • kadının yaşıtlarının büyük kısmının 10 merdiven çıkmaya hali yokken dünyayı yürüyerek geçmesi hayranlık uyandırıyor. masa başında göt büyüten bizler için de bir ilham kaynağı olmasını diliyorum.(en azından kendim için)

yalnız teyzeciğim türkiye yanlış seçim olmuş. yukardan kırımdan falan dolansaydın keşke. umarım bu seçiminden dolayı pişman olmazsın.
  • istanbulda darp edilmiş dünyayı yürüyerek dolaşan 73 yaşındaki kadın. biz burada doğduk da, senin mazeretin ne be abla? ne zorun vardı?
    edit: çukura düştüğü söyleniyor. biz dövmesek toprağımız dövüyor.
  • resmen kadın o arkasındaki şeyi beliyle çekerek ve koşarak gidiyor ya, ben imkansız demiştim bu da bana kapak olsun. yalnız bu ablamdan daha iyi hiçbir kimse şu anda türkiye'nin pr'ını yapamaz. devletin özel koruma tahsis etmesi lazım.
  • biri türkiye pr'ı mı dedi? galata köprüsü

https://twitter.com/…tatus/1202521405419655168?s=19
  • geçen gece istanbul'da ayakkabıları çalınmış. ya teyzem ya gözünü seviim, bak bu 1. uyarı, aktarmalı geçsen burayı olmuyor mu?
  • tabi teyzemde kafa ben 73 yaşındayım bana bişey yapmazlar. damacana diyorum teyze, kedi diyorum köpek diyorum teyze, ah teyze teyze.
  • bu yürüyüş için çok gencim diyen 72 yaşında kendini yaşayan müthiş kadın. allah onun korusun.
  • ingiltere'ye dönmüş ama geçici bir süre, sonra kaldığı yerden devam etcekmiş.