şükela:  tümü | bugün
 • şu anda 17 yaşında olan ve everton'un futbol piyasasına kazandıracağı yeni yıldız olabileceği dile getirilen ingiliz oyuncu. tarz olarak steven gerard'a benzetiliyor.
 • 20 ağustos 2011 everton qpr maçı ile premier lig'teki ilk maçına çıkan ve ilk maçı olmasına ve ilaveten takımı 1-0 yenilmesine rağmen maç sonunda izleyenleri kendisine hayran bıraktırmış 1993 doğumlu topçu. 93 doğumlu yahu daha bu çocuk ama sahadaki özgüveni, herkesten fazla sorumluluk almasıyla sahada hiç ergen gibi durmuyor. yeteneği top ayağına geldiğinde belli oluyor. pek tabii ilk maçı olması hesabıyla ufak tefek acemilikleri yok değildi. ama yaşını, yaşına rağmen sahada duruşunu, kendini gösterme isteğine rağmen sorumluluk almakla bencillik etmeyi karıştırmamasını ve hakkındaki olumlu referansları düşününce adının zamanla çok daha fazla zikredilmesi kaçınılmaz.
 • 20 yaş altı ingiltere milli takımının en dikkat çeken oyuncusu. vücut dengesi, top hakimiyeti, pas görüşü üst düzeyde. david moyes'in de united'ın başına geçmesiyle adı manchester'la anılmaya başlamış.
 • önümüzdeki 3-4 yıl içinde adı en çok duyulacak futbolculardan birisi.
 • türk futbolseverlerin çok iyi bildiği tarzda, yerinde sayan genç oyunculardan biri. tıpkı kendisinden iki yaş büyük emre çolak ve bir yaş küçük salih uçan gibi. altyapılarda adını neredeyse 3 yıl önce duymuştum (everton taraftarı olmamın da etkisiyle). herkes diyordu ''bir çocuk geliyor, dehşet...yeni gerard mı deseek, yeni lampard mı bilemiyoruz'', ''öyle bir oyuncu olacak ki everton için yeni rooney etkisi yapacak''. evet, 3 yıldır bekliyorum ki bu adam az önce saydığım adamların yolunda olduğunu göstersin diye. fakat barkley efendi daha üst üste beş maç ilk 11'de başlamış değil. bir maç sahada diğer maç yedeklerde bile yok. tamam ben de inanıyorum ki bu adam gelişmeye açık bir oyuncu, iyi bir temeli var. pekii bu zamana kadar ne yaptı? ligde 14 maç oynamış (514dk sahada kalıp) ve iki (2) gol atmış, sıfır (0) asist yapmış. bu yıl ülkemizde düzenlenen u20 dünya kupasında ise ülkesi iki puan ile sonuncu oldu, barkley de takımı adına kayda değer hiçbir şey yapmadı. şu anda 20 yaşına geldi, artık ''genç'' ünvanı maksimum 1 sene daha sürer. ondan sonra da başlar alt lig takımlarına kiralanmaya, 5 yıl sonra da futbol dergilerinin ''kayıp yıldız adayları'' listesine orta sıralardan girer.
 • 20 yaşındaki, everton fc altyapısından çıkma ingiliz futbolcu. uzaktan çok güzel şut çekiyor ve hiç bir yere gidemese dahi, bir kaç yıl sonra türkiye ligindeki her hangi bir takıma şok transfer olarak gelebilir.
 • norwich maçında uzaktan attığı gölü türkiye liginde kimse atamaz o derece iyi bir sol ayağı var..
 • büyük yetenek.
 • fena topçu lan bu.

  pres yapıyor. top dağıtıyor, ikili mücüdaleye giriyor, ara pası atıyor, çalım atıyor. ve bunların hepsini 'çok iyi' seviyesinde yapıyor.
 • an itibariyle united savunmasına zor anlar yaşatan ingiliz futbolcu. sanki ingilizler aradığı yıldız futbolcuyu bulmuş gibi...