• omuz manseti.
  • bu kucuk kaslarin ihmal edilmesi spor yapanlarda gorulen omuz agrilarinin en buyuk nedenidir.
  • tusiyerlere ezberleme kolaylıgı acısından s+sit kısaltmasıyla beyinlere kazınan omuzda lokalize tendon grubudur. s* humerus'ta tuberculi minor'a yapısırken, s*i*t* tuberculum major'a yapısır.
  • galiba birkaç gün evvel yırtıkladım kendisini. bir ağrı var ama tırsmaktayım. hadi hayırlısı.

4 yıl sonra gelen edit: bi bok yok ya, zorlamışım azcık. şimdi geri dönüp baktım da, ulan genç olmanın gözünü seveyim. rejenere oldu hemen bişeyler muhtemelen içerde, düzeldi bir iki haftaya kalmadan. 50 yaşında olsam göreyim bakayım nereye yenileniyorsun
  • anatomi sözlülerinin olmazsa olmazlarındandır.
  • yirtildiginda agridan ziyade sanci veren tendon..

tedavisi baya uzun sürer bu hastaligin.. ilk adim ilac tedavisiyle aciyi/agriyi yoketmektir..
    sonralari güclendirme hareketleri ve fizik tedavi ile devam edilir..
    eger ciddi bir yirtik veya kopma varsa ameliyata basvurulur..

eger siz de hayvanlar gibi omuz basarken omzunuzda siddetli bir sanci ve elektriklenme hissederseniz, anlayin ki rotator mansetiniz yirtilmistir..
  • vg'de karşılaşılan arazlarının en bilinen sebebi, enseye yapılan overhead press'lerde barı ense köküne kadar indirmeye çalışmaktır.
  • adi uzerinde, kolun ic ve dis rotasyonunu (kendi ekseninde donmesini) saglayan 4 kastan olusan yapi.
  • ağırlık sporu yapılırken dikkat edilmesi gereken önemli bir kas grubudur. şu videodaki rotator cuff bölgesini güçlendirici hareketler uzun zamanını salonda kaslarını geliştirmek için harcayan arkadaşlara tavsiye niteliğindedir.
  • nedense her duyduğumda nbade bi takım adıymış gibi gelen omuz kasları topluluğu.
hesabın var mı? giriş yap