• alm. rot = kırmızı
    alm. geist = hayalet,ruh
    yorumlayalım
    kızıl öcü.
  • - iyi günler, ben ekşi sözlükten arıyorum.
    - efendim? sabah saat altı yahu, ne sözlüğü?
    - lütfen kendinize gelin ve sorularıma cevap verin. rotgeist adlı yazar arkadaşımız sizin bir dönem sevgiliniz olmuş galiba?
    - allah allah, size ne ki bundan?
    - evet olarak kabul ediyorum cevabınızı. 7 yıl sonra kendisini arayıp rahatsız ettiniz ve bizleri de sabaha kadar meşgul ettiniz, neler yaptığınızın farkında mısınız?
    - aradım da.. ee... siz kimsiniz ki?
    - gayet de farkındasınız. bundan sonraki yıllarda aynı şeyi tekrarlarsanız birçok yazar arkadaşımız çaylak olabilir, lütfen eylemlerinizin sonucunu da düşünün ve bir daha olmasın lütfen. o sizi ararsa yanıt verebilirsiniz, o konuda müdahale şansımız yok.
    - ya size ne oluyor ki, aradıysam ben aradım?
    - lütfen daha fazla uzatmayın, saat kaç oldu zaten, iyi sabahlar.
    - hem beni arayıp uyandırıyorsunuz, hem de...
    - (dıııt - dıııt - dıııt)
  • paradokslara gelesi, müsadesi bitesi kırık yumurta. arada bir kaybolur özletirdi ama bu seferki uzun sürdü be. gitme derdim de yine giderdi hep*.

--- spoiler ---

aha bak buraya da son mesajı saklamıştım onu yazıyorum, na böyle duygu sömürüsü yaparlar adama;

realsanto -> rotgeist: (#11874558) milla jovovic'li jeanne d arc di mi? ben de gelirim gidersen :)
    -rotgeist- dimi abi. ben oyum valla ehehe:) sonunda da sizofren oluo ya zaten. o da uyuyo:)
    realsanto -> rotgeist: bende mancınığa koyulan taş gülleye "hello" yazan arkadaş olmak istiyorum. ingilizcem de uyuyo:))
    -rotgeist- ahahahah

--- spoiler ---
  • şu mubarek günde anlamlı tashih yapmış gibi olsam da, perilerin piridir*.
  • "her şey bir cezve ile başladı"

objektif mükemmel sahibesi. hani "makine yüksek mühendisi" gibi. ve bu kız, bundan üç beş sene sonra kürator falan olup da bu entrye baktığında "ahah, ne günlerdi lan öyle" falan diye gülecek ya, ona yanıyorum.
  • “the needs of many outweighs the needs of few”

akli dengesi yerinde bir insan, günde bilmem kaç kişinin girdiği bir yere eğer belli sıklıkta yazıyorsa bunun temel birkaç nedeni vardır. evet, yemek içmek gibi, soluduğum hava içtiğim su gibi, playboy.com gibi elzem, o egonun anası, o egonun kölesi içgüdülerden biri var bende de, beğenilme isteği; evet, kesinikle söyleyebilirim ki her ne olursa olsun beğenilme isteği.

ama eğer yazarken belli birileri* tarafından takip edildiğinizi biliyorsanız, yazmanız gittikçe zorlaşır burada (hayır kardeşim gammazları kastetmiyorum) adları bilinmeyen taş gibi hatunlara “ulen o reklamdaki kızın adı neydi” diye akamazsınız, ya da hakettiği yerde kallavi bir küfür yerleştiremezsiniz bazen.

ya da rotgeist’in sizi okuduğunu bilirsiniz; yazılarınızı yazarken ilkokulda andımızı okuyacağı için özenli giyinen öğrenci gibi titiz olursunuz. yerli malı haftasına beslenme çantası hazırlayan anne gibi özen gösterirsiniz. yoksa “ hacı, şiöndifer değil o şimendifer. ehehe şiöendifer yazmış utanmaz ahahah” gibi bir mesajla, ya da “abi bu yazıyı yine wordde mi yazdın, hahaha tırnaklardan belli lan” uyarısıyla irkilebilirsiniz.

evet bu kız insanı paranoyak edecek derecede dikkatlidir. (neydi lan o, gitti de kurtulduk yahu. a dostlar siz bilmezsiniz, bu “örnek aşk olmaz dostum” diye sözlükten mesaj atar ilk başta, düzeltmezsem gecenin körü telefon eder, telefonu kapatırsınız polisi arayıp asılsız ihbarda bulunur. velhasıl iyi kızdır ama.. )

rotgeist’im sözüm sana; gittin ya, sen dönene kadar özensiz yazacağım artık, kirli sakal bıraktım, şaraba verdim kendimi…

parkta da yatardım aslında ama ufo indi oraya az önce, ya da ben çok içtim.. ilk baştaki aforizmayı da niye koyduğumu hatırlamıyorum şu an. ifrit ol.

edit: bu yazıdaki tek hatayı da silah zoruyla düzelttirmiştir aylar sonra.
  • tanıdığım en dolaysız insanlardan biri. dolambaçlı insanlar gezegeninde aklına geleni yapmanın, diline geleni söylemenin rahatlığı var hep cebinde.
    bir de şu var;

rot: abi benim telefonlarım dinleniyor
    real: bırak ya yeme beni …ulan.. hayret bişey yaaa
    rot: ne oldu hacı?
    real: yanından geçtiğim arabanın sileceği ıslattı.
    rot: nerdesin olum sen?
    real: aydınlık’a gidiyorum.
    rot: orası tam nerdeydi ya?
    x: altınpark’ın orada…
    rot, real: ?....
  • aho, hoşgeldin. kaçırmam.
  • bu gece itibarı ile telefon hattına ivr sistemi kurmuştur kendisi. aradığınızda siz kaç yıl sonra aradığınızı tuşluyor, ona uygun alt menüye geçiyor, uygun bulunursanız operatöre bağlanıyorsunuz. süper!
  • 'kişisel online editör' yapılabilinecek fonksiyonel yazar...
    temkinli başlayıp sonradan oraya buraya savrulan cümlelerimin denkleştiricisi...
hesabın var mı? giriş yap