şükela:  tümü | bugün
  • george armstrong tarafından 1940 yılında yazılan bir kitap. ama george armstrong'un kim olduğunu bulana ya da bilene para veriyorlarmış... kim yazdı arkadaş bunu, bu george armstrong kimdir diye araştırdığımda internette izine rastlayamadım. kitapta rothschild ailesinin bütün dünya servetinin yarısına sahip olduğu ve 1940 yılındaki servetinin amerika'nın o yılki gayrisafi milli hasılasının iki katı olduğu söylenmekte.

ek: george armstrong'un bulabildiğim bir ikinci kitabı da 1950 yılına ait 'the zionist'.
  • kuvvet ile muhtemel kendilerini ifşa etmek için yazdı(rdı)kları bir kitap. 1 yanlışa inandırmak için yine 99 doğru söylemektedirler.

böyle bir ön yargı ile bugün okuyacağım. bakalım ön yargı kırılabilecek mi?
  • henüz okumayı bitirmediğim "güvenilir kaynaklardan elde edilen bilgiler" ile yazıldığı iddia edilen; yahudilerin gelmiş geçmiş en büyük olayların (savaş, ekonomik kriz vs) sebebi ve destekçisi olduğunu yazan kitap. kitapta geçen kadar çok para olunca dünyanın dönüş hızını bile ayarlayabilirsiniz gerçi*.

ülkelerin yönetimlerinin yahudilerin elinde olduğunu da anlatmış örneklerle. yahudi ya da yahudi kuklası politikacıların isimleri de mevcut kitapta. ancak madem bu kadar gizlilik içinde yürütülüyor bu işler bu kitap nasıl isimlere varana kadar açıklayabiliyor ve hala rahatlıkla satın alıp okuyabiliyoruz? bu da oyunun bir parçası mı yoksa o.0

hıı bi de kitaptaki "yandaş medya" bölümü bana birini hatırlattı*. zaten kendisinin de yahudi olduğu söylentileri var.

ekleme: yazar --> george washington armstrong
  • yazarın aynen "benim de yahudi arkadaşlarım var"* diye başlayıp olabilecek en ırkçı, en yahudi düşmanı cümlelerle devam ettirdiği, kahkaha attıran komplo teorisi kitabı. mein kampf'ı henüz okumadım ama herhalde bu kitap onu aratmaz nefret söylemi konusunda. dünyada antisemitizm'in zirvede olduğu 1940 yılında ve savaşa henüz girmemiş abd'de yazıldığı için çok şaşırtıcı değil.
hesabın var mı? giriş yap