şükela:  tümü | bugün
 • en son çıkan rotring versatil kalem modeli. arkadaki çıtçıta tam bastığınızda uç kısmının tamamen içer girmesi ile gönülleri fethetmeye nail olacaktır.
 • parmak nasırlaştırmakta selefi kadar başarılı olmayacak kalem.
 • taş gibi kalem. 8 yıldır seri olarak kullanırım ne bi 10.000 km bakımı ne bi yağlama istemiştir bi tek yanındaki yazısı silinmiştir maşallahtır maşallah.

  garip not: eğer benim gibi yazarken sürekli ucun sivri kısmını kullanmak için kalemi çeviriyorsanız: sizi rahatsız etmemesi için klipsini biraz sertçe basma kafasına doğru ittirerek çıkarabilirsiniz. tekrar taktığınızda bi sorun yaşamicaksınız hala timsah çenesi gibi tutar.
  (bkz: garantisi benim abi)
 • evin içinde bir yerlerde kaybolarak beni üzüntülere gark etmiş kalem. neredesin ulan?

  edit: buldum, sevindim. süper bir kalem bu, öneriyorum.
 • daha aldığım gün orta kısmından çatırtılar gelmesiyle beni korkutmuştur. etiketini çıkarttıktan sonra bıraktığı izi sileyim derken orta kısmı dönüverdi. umarım kırılma değil de olağan bir çıkma söz konusudur. yoksa daha uzun süre eski emektar şişko kalemimle baş başa mı kalacağım tekrardan?

  anlık bir cesaretin ardından bir düzenleme*: kırık sandığım sadece bir kapakmış, azcık döndürünce yerine oturuverdi. boşunaymış onca tedirginlik.
 • 1 - 1.5 yıldır kullandığım, kaliteli bir versatil kalem. ağırlığıyla, dayanıklılığıyla, malzeme kalitesiyle, uç kısmının içeri girmesiyle kullanışlılık konusunda beni cezbetmiştir, bundan sonra da kolay kolay vazgeçebileceğimi düşünmüyorum.
 • görünüşü o kadar havalı olmasa da ergonomi olayını çözmüş bir kalemdir.
 • piyasadaki f/p oranı en iyi kalemlerden biri. artıları saymakla bitmez. birkere çok dayanıklıdır. faber castell'lerin yaptığı saçma sapan arızaları çıkarmaz. uzun seneler kullanırsınız, bana mısın demez. tutuşu rahattır, ergonomiktir; eli yormaz ve nasır yapmaz. dengeli bir ağırlık ve kalınlığa sahiptir; hantal kalemlere benzemez, çok rahat yazarsınız. ve en güzeli ucu tam basılırsa tamamen içeri girebilir. böylece taşıma, düşme gibi durumlarda zarar görmez. bonus olarak arkasında döner silgisinin de bulunmasıyla insana 'olayı bitirmişler..' dedirtir.

  çok kalem denedim, kullandım. fakat daha iyisi yok. açık ve net.

  2 yıl sonra gelen edit: kaybettim lan :/