şükela:  tümü | bugün
  • tam hali "türkiye cumhuriyeti rotterdam başkonsolosluğu'nda işkence iddiası" olması gereken hede.

aramaya inandım; ancak adına açılmış herhangi bir başlık bulamadım. sözlükte bu konuya değinilmemiş olması ilginç.

kısaca özetlemek gerekirse; olayımızın kahramanı, hollanda'nın lahey kentinde yaşayan erdal akbaba isimli gurbetçi bir şahıs. kendisi, referandum öncesi akp'li bakanların hollanda'da yapmaya çalıştığı şovlara destek vermiş, aile bakanı'nın konuşturulmaması sonrası protesto gösterilerine katılmış.

habere göre, 41 günlük kızına kimlik çıkartmak için gittiği rotterdam başkonsolosluğu'ndan "arıza var" gerekçesi ile daha önce geri gönderilmiş. olay gününde de aynı arıza bahane edilmiş ve evrakları kendisine geri verilmemiş. ardından da bir güzel sopa atılmış.

bbc türkçe haber linki de burada.

türkiye rotterdam başkonsolosluğu, şu anda konu ile ilgili bilgi vermek istemediklerini belirtmişler.

referandum öncesindeki protestolar esnasında hollanda polisi'ne laf atan arkadaşına "dur abi bizi içeri alacaklar" diyen şahıs, "neyi atacaklar, türkiye mi burası şeklinde cevap vermiş ve viral olmuştu.

yıllardır yurtdışında yaşayan, kaldıkları ülkelerin imkanlarından sonuna kadar faydalanan; ancak oyları ile türkiye'de yaşayan bizlerin hayatına etki eden bu şahıslara artık konsolosluk ve büyükelçiliklerimiz aracılığı ile türkiye'deki hizmet bulundukları ülkede ayaklarına kadar götürülüyor demek ki. sevindirici haber. *
  • kafamı karıştıran haber.

şimdi adam akp'ye destek veriyo ve hala akp hükümetken konsoloslukta dayak mı yiyor?

what level of çomarizm is this?
  • vatan haini bir fetocunun iddiasidir. devletin vurdugu yerde gul biter.