• gerek bu başlık altında, gerek kişisel mesajlar vasıtasıyla, geçmişte ekşi sözlük bünyesinde yazmış olduklarım için, güzel, olumlu veya olumsuz görüş bildiren herkese teşekkürlerimi ve saygılarımı sunmak istiyorum. hayatın umutsuzluk borsasının tavan yaptığı çetrefilli evrelerinde, burada hakkımda yazılanlar bana hep güç verdi ve bu gücü şahsıma veren tüm insanların verdikleri enerjinin iki misline sahip olmalarını can-ı gönülden diliyorum. sevgiler. anahtar paspasın altında.

- bir dost -
  • ciddi bir trafik kazası geçirmiş, kendisi sadece bır kırık kolla yırtmış, durumu iyi. sevenlerine duyurulur.
  • selami'nin ingilizcesi olsa gerek...
  • gördüğüm halde inanamıyorum, bu ne güzel sürpriz.
  • birinci nesil çaylak?? ne var bunda diyebilirsiniz rahatlıkla. ama git tıkla kimdir nedir'e. dört senedir entry girmemiş. evet dört gün değil dört senedir entry girmemiş ve şimdi çaylak olmuş. şu ana kadar rahatlıkla söyleyebilirim ki sözlükte gördüğüm en enteresan hadisenin baş oyuncusu kendileri. hesabı kilitlemeden dört yıl boyunca azimle ve dikkatle entry girmeme sabrı göstermesi bambaşka bir konu olarak bir yana, yahu arkadaşım nasıl ettin nasıl başardın da sözlüğe dört senedir bir entry dahi girmeden kaşla göz arasında kendini çaylak ettin?

lost dizisinden sonra karşılaştığım en büyük muamma budur artık...

edit: 6 yıl olmuş vay ulan...
  • askerde eksi sozluk vasitasiyla tanistigim, can ciger oldugum, bir tanecik alt devrem.

isin acikli kismi ise bundan sonra basliyor. askeri gazinoda, son bir ayin verdigi cesaretle internette dolasirken eksi sozluk sayfasini gorup;

- yazar mısın?
    - yok be abi, hala okuruz ak.

gülüşmeler, küfürler sonrasında güzel muhabbetlere yelken açılmış, son bir ayimin sikintisini sayesinde sifira indirerek askerligi tamamlamis, ayrilik zamani geldiginde ise samimiyetin artmasına mutevellit, teleflonlarin, e-maillerin alinmasiyla vedalasarak terhis olunmustur.

gerzeklikte sinir tanimayan ben cantayi kaybetmemle aramizdaki tek bagi da koparmis oldum.
    bu olaydan sonra beni aramis olabilir, gunahini almayayim. ama kaybettigim çantanin icerisinde telefon da olunca, onun bana ulasmasi imkansiz hale gelmistir. böylece askerdeki guzelim arkadaslik silinip gitmistir.

hikayenin sonuc kismina gelince.
    sevgili kardesim, oralardaysan en azindan bir ses ver de yasadigini bileyim. ne bileyim mesaj at, entry gir yeter ki ses ver. ozledim valla.
  • eşi benzeri olmayan sözlük yazarı. muazzam mizah anlayışı, allak bullak eden kurgular. son derece sürükleyici... ellemek istiyorum.
  • kervandaki diğer develerden farklı birşey diyeceğim yok benim de hakkında. bana göre de sözlüğün en iyi yazarıdır. hiç bir tanışıklığımın bulunmadığı bu ekşisözlük yazarını yıllardır farklı bir ruh haliyle okurum. yazmadığı için uzun süredir, tekrar tekrar okurum. sadece sözlükteki entrylerinin bende yarattığı hissiyatı şöyle tarif edebilirim belki; ruhen, zihnen dara düştüğümde bir mürşid çıksa gelse de beni o dardan kurtarsa diye çocuksu bir umut olur içimde. bazen bana bu mürşid gibi gelir bu nickin sahibi. hani iki bardak çay içsek oturup bir yerde, konuşmasak bile tüm derdimi alır götürür, yerine huzur bırakır gibi gelir. sağolsun entryleri de benzer bir etki bırakır bende. çok sevindim tekrar yazıyor oluşuna.
  • ilk o zamanlar başlamıştı entry okurken içilen kahvenin monitöre püskürme efsanesi. tabii ama bu durumun henüz başlığı açılmamıştı.

hani bir kare var aklımda sözlük. öyle '99 tarihlerinde şöyle bir bakıp kahkahalara boğulduğum, ciddi bir konunun bir anda birbirine zekice sokulan esprili laflara dönüştüğü, bir anda sözlük formatının unutulup geyik çevirildiği anlar geliyor aklıma. ne günlerdi ya. işte o günlerin arta kalanlarından bu güzel insan da. zaman zaman var, çoğu zaman yok. haklarında neler okuyup neler araştırmadık az. hala daha araştırmaya devam ederim. ama ne yazık ki ssg geçmişle alakalı çok şey bırakmadı benim için. yani araştırmam için.

en son bir arşiv sitesinde daha sözlük bile yokken ki sourtimes.org beck-up'ıyla karşılaştım. güzin ablacılık oynamalar falan... tabii bir de arteffect.org var. hey babalar. şimdi buraya link verdim ya. görür onu da kapatır. ama aldım indirdim ben siteyi. caps'ler falan da tamam. rahatım en azından.

kendinize iyi bakın güzel insanlar.

edit: site gitmiş bile. ama içinde şöyle şeyler vardı pek merak etmeyin siz [http://i45.tinypic.com/solaur.jpg http://i45.tinypic.com/solaur.jpg]
  • ing. ölü bölgede çürüyen at
    inci. at var dediler geldik
hesabın var mı? giriş yap