şükela:  tümü | bugün
  • çok eskiden trtde yayınlanan bir çizgifilm..
    konusu hayvanların yaptığı bir bilgi yarışmasıydı..
    ali murat erkorkmaz yapımıydı.. bu adam daha sonra animasyon ve benzeri konularda aştı bitirdi.. nasa'ya astronot ayakkabısı bile çizdi..
  • bir köpek, bir fare ve bir karganın yarışmacı olduğu bir çizgi filmdi. rotto botto soru sorar bunlar da cevaplamaya çalışırlardı. farenin adının ali olduğunu tahmin ediyorum ki bir fare için gerçekten şık ve iyi düşünülmüş bir isim. hayvanlar aleminden değişik izleyicileri olurdu bu yarışmanın ve beni en gıcık eden tarafı soruları yarışmacıların eşit oranda bilmesiydi. ne kadar saçma oysa. bence hepsini karganın bilmesi lazım, gak. şimdi müziğini de hatırlayalım:

rooottoooobooootttooooorottooobottoooorooboottoooooo

böyle çok güzel bir çizgi filmdi.
  • rotto bottonun hammadesi tenekeydi ve üzerinde boylamasına seri seri ledler vardı, bunlar sırayla yanardı karaşimşek misali. herşeyin doğrusunu ben bilirim, bakın size anlatayım ne kadar da komiğim, arada mesajımı vereyim derdi. dedi.
  • yarışmacılardan biri rotto botto'ya asılıyordu ama hangisiydi unuttum.
  • köpek bernardo,fare ali ve karga black jackın yarışmacı oldukları animasyon.
    http://www.alimurat.com/
  • hepi topu 10 soruluk bi yarisma idi. robotumuz "onuncu ve de sonuncu soru" diye baslardi son soruya. surenin doldugunu gosteren guguklu saatin gugugu da biraz asabi miydi neydi.
  • çocukluğumuz dönemlerinden hatıralara yer etmiş, bol komik robotlu çizgi dizi.
    "lal lal laaaa lal lal laaa teneke teneke tenekeeler" şeklinde şarkı söylerlerdi bu robotlar hafızam yanıltmıyorsa.
  • bir kızın birseylerden kacarken kopegiyle birlikte bir rokete binip baska bir gezegene gitmesiyle baslayan cizgi film. robotu boldur. esasen sarkısı "rel lel leeeee..." şeklinde bir nakarata sahiptir. "kasınıyoruz, kasınıyoruz, kasınıyoruz da kasınıyoruz" diye hep bir agızdan soyledikleri birsey de vardı ama sarkı mıydı yoksa gercekten kasınıyorlar mıydı hatırlamıyorum. kotu robotların komutanı kısa boylu bir darth vader karikaturu sayılabilir. bir de eski bir buharlı tren bulup calıstırıyordu bu robotlar ama niye calıstırıyorlardı ki acaba, cıkartamadım. saglık olsun.