şükela:  tümü | bugün
  • fikir edinmek isteyenler icin rick steves'ten geliyor: buyrun
  • hirvatistan sahilinde bir kasaba-sehir. kumsallari, denizi pek meshurmus. gidip gorup editleyecegim bu entry'i. boyle de sahane bi insanim.

tatil sonrasi editi: hava sicakligi 30-35 derece arasinda, denizi guzel. yerlisi inanilmaz sempatik. genelde italya ve almanya'dan turist geldiginden yerli halk bu iki dili konusabiliyor, ingilizce konusunda biraz sikinti var. genel olarak fiyatlar avrupa'ya gore ucuz, turkiye'yle hemen hemen ayni. turkiye'yle dediysem, bodrum'la cesme'yle degil, izmir'deki orta halli restoran-barlarla kiyasliyorum. dolayisiyla turkiye'dense tatil icin daha uygun bir yer. sahilleri genelde tasli-cakilli, eger ille de kum isterim derseniz sizi suraya alalim: dubrovnik. bunlarin disinda tam tipik bir sahil kasabasi. hemen hemen her gece sokak konserleri, oyunlari vs oluyor, ama hareketli bir gece hayati, yok efendim shamdan, sole maaare tarzi beach clublar ya da gece kulupleri yok. romantik, basbasa bir tatil icin, iyi vakit gecirmek icin ideal. aileler icin de tabii.

konuyla biraz alakasiz olacak ama, belki ilgilenen vardir diye yazayim, bir tane de ciplaklar kampi var. ve oyle tel orgulerle, duvarlarla ayrilmis falan degil, herkes beraber denize giriyor, bazilarinin mayosu var bazilarinin yok. ciplak takilanlarin yas ortalamasi sasirtici sekilde yuksek. ilk basta biraz tuhaf geldi, uzuvlari dizlerine inmis amcalarin nese icinde sohbet edip sakalasmalari, sonra alistim :) sirf yaslilar degil, gencler, ciftler hatta cekirdek aileler bile vardi. herkes son derece medeni ve huzur doluydu, tahammul gosteremeyip herkesi suzup cikciklayacaksaniz gitmeyin, oradaki atmosferi de bozmayin derim.
  • balayımızı geçirdiğimiz müthiş hırvat şehri. avrupa'da bir türk ile karşılaşmadığım tek şehir. bundan mıdır çiçek gibi tertemiz oluşu bilemedim. tarihi , doğası , kültürel faaliyetleri ve kocaman nefis porsiyonları ile benim cennetim oldu. (bkz: bulduğunuz gibi bırakın)
  • balaylarını geçiren türk çiftlere rastladığım, çıplaklar kampına sahip şehir. hiç türkçe konuşmadığımdan sanırım beni de hırvat sandılar.