şükela:  tümü | bugün
 • googleda yapılan ufak bir araştırmayla gerçekten angels in americada al pacinonun canlandırdığı karakter olduğu görülen kişi. gerçekten o kadar kötü bir insan olup olmadığını bilemiyoruz ama kısaca,

  1927 de new york da doğmuştur. babası demokrat partinin önemli bir ismi ve yargıçtır.columbia hukuk fakültesinde aldığı eğitimden sonra 21 yaşında baroya girmiş ve bağlantıları sayesinde manhattan savcı yardımcılığına getirilmiş.1951 yılında, amerikan komünist partisi nin 11 liderinin davasında ve rosenbergler in idamında önemli rol oynamıştır.
  mccarthynin rakipleri , zamanla roy cohn homoseksüel ilişkileri hakkında kanıtlar ortaya çıkarttılar ve dedikodular arttı.
  1980li yıllardaysa yaptığı usülsüzler (zimmetine geçirdiği 3 milyon dolar) nedeniyle soruşturulmaya başlandı, aids e yakalandı, avukatlık yapma yetkisi alındı.
  1986 yılının ağustos ayında ölmüştür.
 • amerikan siyasi tarihinin onemli kisilerinden oldugu belli olan bu roy cohn, mccarthy doneminde gecen, son zamanlarda seyrettigim (adini hatirlayamadigim) filmdeki ayni roy cohn.. *

  edit: filmin adi citizen cohn
  http://www.imdb.com/title/tt0103973/

  orada genclik doneminde, amerika'da mccarthy'den bile daha fazla anti-komunist, artik komik boyutlara gelmis bir sekilde avcilik yapan bir karakterdi. bu baglantiyi ben nasil daha once dusunemedim.. aradim, sozlukte de bulamadim nedense..

  demek ki hollywood'un angels in america'dan da daha once koskoca bir film yaparak zaten elestirmis bulundugu bir kisiymis.. haaaa.. diye uyanmamin ancak dizinin bitisine rastgelmesi konusuna biraz takilmis durumda olsam da, adamin gelecegini olumune dek bu sekilde canlandirilmis olarak gorunce, filmdeki bosluklar da doldu rahatladim.

  hatta o filmde de ayni sekilde, yok yere mahkum ettirdigi insanlarin hayaletleri ile bogusuyordu olum yataginda. hmm..
  ek kok: bir de bu varmis, zaten cekilen..
  http://www.hollywood.com/…ovies/detail/movie/170096
  http://www.timeout.com/….php?id=76990&redirect=true
 • gözde olduğu dönemlerde evinde partiler verip "god bless america" yı söyleten homoseksüel cumhuriyetçi. adı "roy m. cohn" olarak geçer genelde.
 • hem x files hem de angels in america dizilerinde homoseksülliğine atıf yapılarak canlandırılan adam. ayrıca "şeytanın yer yüzündeki yansıması" diyordu bu adam için aia daki bir karakter.
 • we didn't start the fire'da da ismi geçer bu amcanın. öyle önemli bir yeri vardır amerikan tarihinde...
 • amerikali bir doktorla muhabbet ediyorduk iki gun once. doktor, roy cohn'un, donald trump'i yetistiren kisi oldugunu soyledi. ufak bi google arastirmasi ile zaten "roy cohn'un hayaleti trump'in bedeninde yasiyor" isimli basliklar bulabilirsiniz. kisacasi cok da sevimli bir karakteri olmadigini soyleyebiliriz roy cohn icin