şükela:  tümü | bugün
 • 1986 doğumlu 2.18 boyundaki, 126 kiloluk insanlıktan çıkmış indiana pacers pivotu. georgetown university'de jeff green, patrick ewing jr, dajuan summers ve jonathan wallace gibi mühim oyuncularla beraber geçirdiği 4 başarılı yılın ardından 2008 nba draft'ında 17. sıradan seçilerek nba'e adım atmıştır. çaylak sezonu olan nba 2008-2009 sezonunda genel olarak faul problemleri sebebiyle sahada fazla kalmayı başaramamasından dolayı * beklentileri tam manasıyla veremese de bu sene geçirdiği bomba gibi pre-season'la gelecek için umut vermeyi başardı. yer aldığı 7 maçta ortalama 24 dakika sahada kalmasına karşın yaptığı 3.6'la blokla pre-season'ın blok kralı olmasının yanında 13.6 sayı ve 5.4 ribaund gibi gayet başarılı istatistikleri de var, ancak maç başına yaptığı 4.1 faul yine hoş değil elbet. fazla gelişim potansiyeli yok gibi gözükse de bu sene gösterdiği gelişimi belli bir istikrar çerçevesinde sürdürebilmesi ya da en azından sahada daha uzun süre kalmayı öğrenmesi halinde uzun yıllar pek çok takımın ilk 5 pivot ihtiyacını giderebilecek bir oyuncu olabilir.
 • sezona müthiş bi giriş yaptıktan sonra jim o'brien 'ın tanjevicvari rotasyonu sebebiyle dakikaları çalınmış ve düşüşe geçmiş dev pivot.

  hibbert'ın 30 civarı dakika aldığı ilk 9 maçta 5 galibiyet alan pacers(hibbert 12.5 sayı 9.5 rib. 2.4 blk ile müthiş bi katkı veriyordu), hibbert'ın 10 küsür civarı dakika almaya başlaması ile oynadığı 8 maçta sadece 1 galibiyet(4.7 sayı 2.7 rib. 0.6 blk) alabildi..

  bu çocuk jim o'brien'ın başını yer, benden söylemesi..
 • san antonio spurs'e karşı bu sabah oynanan maçta 28 sayı ile maçın en skorer oyuncusu olmuştur. ribaunt konusunda sıkıntı çekiyor. indiana pacers gibi ribaunt dengesizi bir takımda oynarken 2.18 boyla 33 dakikada 9 ribaunttan fazlasını almak çok zor olmasa gerek.
 • bu sezonki most improved player ödülü için en büyük adayım.
 • sezon basi itibariyla iyi bir cikis yakalayan 23 yasindaki 7-2 center. 40%larda gezinen fg, 85% ft ve 4'un uzerindeki asist ortalamalariyla nba pivotlari icinde enteresan bir yere sahip. sezon oncesinde fantasy liglerde kendisine yapilan riskli yatirimin karsiligini vermektedir; adam gelismekte olan ulke borsasi gibi. bakalim bu seviyeyi istikrarli olarak koruyabilecek mi..
 • bu sezon oynadigi 10 mac itibariyle, 16.5 sayi, 10 ribaund, 3.2 assist ve 2.8 blok ortalamalariyla guzel bir cikis yakalayan pivot. an itibariyle, 2 ceyregin ortasinda, takiminin orlando karsisindaki mucadelesinde 12 sayi, 4 ribaund ve 1 asist oynamaya devam etmektedir.
 • üniversite yıllarında gösterdiği gelişimi nba'de de göstermeye devam eden, sürekli öğrenen, üzerine bir şeyler koyan ve basketbol oynamayı gerçekten seven, sıradışı bir pivot. izlemesi de keyif veriyor. ayak hareketleri garip, komik bile denilebilir kimi zaman. fakat ellerindeki esneslik ve parmak hassasiyeti komik başladığı bir çok hareketi hayret verici bir şekilde bitirmesine olanak sanıyor. ve yine o eller ki 3 asist ortalamayla oynatıyor hibbert'i.
 • david lee'ye hayatının ayarını vermiş indiana pacers pivotu.

  ayar için şu yönden 1:39'dan başlayarak.
 • 2011-2012 sezonunun ilk 25 maçı itibariyle 30.2 dakika, 13.6 sayı, 9.9 ribaunt, 1.8 blok ve 1.7 top çalma ortalamaları yakalamış genç pivot.

  istatistiklerinden ziyade gösterdiği gelişim ve eforun bir sonucu olarak koçlar tarafından all-star doğu kadrosu yedekleri arasına seçilmiştir. tabii ki bunda lig genelindeki pivot sıkıntısının da etkisi var ama, bu çocuk her geçen gün kendisini gözle görülür bir biçimde geliştiriyor. umarım aynen devam eder.
 • kavga raconundan haberi yokmuş.

  http://www.youtube.com/watch?v=t_tgrnnvd5g