şükela:  tümü | bugün
 • bir full metal alchemist karakteridir. ayni zamanda "fire alchemist" olarak da taninir. giydigi ozel eldivenler sayesinde ates iceren bircok simyayi yapabilir.

  su anda orduda albay (dizide colonel) rutbesinde olsa da, gozu general (dizide fuhrer) olmaktadir. en yakin arkadaslarindan biri mars hughes'dir.

  kendisi surekli terfi edilse de, surekli abuk subuk yerlere atanir.
 • inanılmaz karizmatiktir. ama felaket film bir karakterdir:
  roy mustang: i will be fuhrer one day.
  yardımcısı: what will you do when you become fuhrer?
  roy mustang: when i become fuhrer, i will make all efemale personnel in the military wear miniskirts!
  yardımcısı: yalarım kumandanım!
 • 29 yasinda ve yasini gostermedigi icin evde kalacagindan sikayetci olan flame alchemist. manga'dan ogrendigimiz kadariyla miniskirt vaadiyle yanina cektigi erkek takipcilerini ikinci vaadi olan tum erkek askerleri kovarak harem kurmak olarak ilan etmesiyle kaybetmistir.
 • animenin bir bölümü kendisine aittir. açılış jeneriğindeki full metal alchemist yerine the flame alchemist yazar. roy ve ekibinin yer aldığı komik skeçimsi olaylar barındırır bu bölüm.
 • natural born leader deyebiliriz kendi için. pek bir şeye karışmıyormuş gibi görünür ama düşünen/planlayan adamdır. edward elric'le paso taşşak geçse de onu kardeşi gibin görmekte, her ahval ve şeraitte elric kardeşleri korumaktadır.
  ishbal savaşı'nda yapılanlardan ve yaptıklarından büyük pişmanlık duymaktadır. ordunun başına geçme hedefi de buradan gelmektedir. böylece buna benzer vahşetleri engelleyebileceğini düşünür.
  aslında serinin ilk bölümünde rizenbool'a gelmesinin sebebi elric kardeşler değil, winry rockbell'dir.
 • aslında kıvılcım yaratmak için parmaklarını şıklatmaz,gelen şak sesi ufak bir patlama sesidir.ishval savaşında ''human artillery'' olarak kullanılmıştır ve bunun nedenini son bir kaç chapterda anlarız:

  --- spoiler ---

  maes hughes'u öldüren envy'den öyle bir intikam almıştır ki envyden zerre kadar haz etmeyen benim bile içim sızlamıştır.

  --- spoiler ---

  pek bir yetenekli bir alchemisttir,sağ eliyle büyük çaplı patlamalar yaratırken daha çevik olan sol eliyle nokta atışı patlamalar yaratabilir yani yakın dövüşte zayıf bu yaklaşıyım demek pek bi akıl karı değildir,gözlerinizi patlatır valla.
 • mangada yüz ikinci bölüm itibarıyla

  --- spoiler ---

  gönüllerin führer'idir ama ilk animede olduğu gibi mangada da başarıya ulaşacakken gözleri gitmiştir, hatta kendisiyle "ülkesinin ne duruma geleceğini göremeyecek bir führer adayı" diye dalga geçilmiştir, bizim de sinirlerimiz bozulmuştur.

  --- spoiler ---
 • kendisi sarışın sever.****
 • --- spoiler ---

  envy değil de, lust'ı bir kızartışı vardır bu arkadaşın, dillere destandır.

  --- spoiler ---

  bir de riza hawkeye ile aralarında birşeyler vardır, lakin hiçbir zaman kesinleşmemiştir.