şükela:  tümü | bugün
  • royal enfield'ın yeni gözdesi. 411cc, tek silindir, hava soğutmalı, 32 nm tork ile orta segment bir görüntü çizse de 24 hp ile aslında orta alt segment diyebileceğimiz bir güç üretiyor.

karşılaştırma yapmak gerekirse crf 250l modeli ile yakın bir performans ürettiğini söyleyebiliriz. deneme fırsatını geçtim henüz görme fırsatım bile olmadı kendisini.

şurada resmi sitesinden görebilirsiniz. çok şık, retro, atik bir görüntüsü var. yuvarlak far, metalik depo, kısa çamurluk, retro rüzgarlık ile özellikle granite rengi çok hoşuma gitti. ingiltere'de 4bin sterlin, tr'de 40bin lira civarı bir fiyatı vardı en son gördüğümde. bmw gs 310'un 45bin'e yaklaştığını düşündüğümüzde aslında muadilleri ile karşılaştırıldığında (pek de bir muadil yok bu 400cc segmentinde) çok uçuk bir fiyatlandırma olduğunu düşünmüyorum. bir kaç yıl önce piyasaya sürülmüş olsa çok rahat 20bin lira civarından satışa sunulabilirdi.

uzun lafın kısası 400cc enduro klasmanında ihtiyaç duyulan bir boşluğu doldurabilir, önümüzdeki süreçte kurların ve ötv'nin düştüğü bir ütopyada belki güzel bir satış rakamı yakalayabilir. 400-500 cc segmentinde enduro hayranı olan bir insanım ve bunun eksikliğini çok çekiyorum. aranızda almayı düşünen varsa yeşillendirsin de bir tur binek*
  • itchy boots'un kullandığı motordur kendisi.
  • kulvarindaki motorlara göre özellikle yedek parca ekonomik bulunuyor ve deli danalar gibi elektronik devrelerle bogulmamis olmasi uzun yollarda, upuzun asya yollarinda seyahat edilebilecek bir motor. oldscool görüntüsü ile ciktigindan bu yana epey ilgi gördü.

özellikle segment olarak bmw g 310 gs ile cok cesitli versuslar yapilmis, özellikle uzun yol, ekonomik yedek parca, uzun yol turlarinda özellikle asyada bir sekilde kolay yoldan tamirini saglayabilme gibi vb nedenlerden ötürü daha fazla övgü aldigini söylemek mükün. acikcasi bir cok inceleme yazisi ve video yayini inceledim, gelistirmesi arzulanan bir cok elestirilen yeri var ama bu haliyle yani bir g 310 gs ile kiyasliyorsak, ister istemez kalbim royal enfield himalayan'dan yana oldu. sinifina göre daha simple olusu büyük artilarindan biri.
  • 2020 basinda daha gelistirilmis ve daha icerigi belli olmayan yeni özellikleri olan royal enfield himalayan 650 piyasaya cikaracaklarmis. suanki 411 cc olan modelden sonra bu yeni modelin isminden de anlasilacagi üzere 650 cc olacak diyorlar. olacak olacak güzel olarak ama fiyat nasil olacak merak konusudur.
  • şu aralar platonik aşkımdır. fakat tr'de yaygın olmadığı için ustaydı yedek parçasıydı sıkıntı yaşatırmı acaba diyorum. elektronikten uzak klasik duruşu beni bitiriyor. ayrıca motor sesi erotik. evet itchy boots sayesinde tanıdım bu motoru. tam ev alma arifesinde coştu yine deli gönül.