• yurt dışına sürekli satış yapıyoruz. paket ve postaları en geç ulaştıran, kayıtlı postalar hakkında hemen hemen hiç bilgi vermeyen, verdiği bilgileri genelde geç veren bir posta şirketidir. avrupanın en iyilerinden biri norveç postasıdır, mesela. danimarka, isveç postaları iyidir. hatta polonya postası bile daha iyidir, royal mailden. hatta bütün posta hareketlerini santim, santim, dakika dakika veren yunan postası elta post, royal post'tan 10 kat daha iyidir. royal mail gerçekten kötüdür. yukarıda arkadaşlar yazmış, ingiltereden verilen posta türkiye'ye 5-6 günde ulaşıyor diye, burada hakkı yenen pttdir. ptt'nin de çok sorunları var. saatlerce sayarız. ama ptt ile gönderdiğiniz posta norveç'e danimarka'ya 5-6 günde ulaşıyor ama ingiltere'ye ulaşması sık sık 1 ayı buluyorsa hatta geçiyorsa, suçlu bellidir. italya postası ve royal mail dışında avrupada'ki bütün postalar ptt'nin kayıtlı paket ve postalarının takibini kendi sitelerinden gösterir. royal mail hem göstermez, hem de ptt'ye bilgi vermez. mesela okyanusun tee öbür tarafındaki canada post, ptt'nin sistemine giren bir kanada hedefli postayı şak diye gösterir. royal mail şu ana kadar rastladığımız en kötü posta şirketi. ara sıra ingiltereye satışları kaldırmayı bile düşünmüyor değilim. çünkü sürekli para iadesi yapmaktan bıktık.

royal mail'in torunları olan, australia post ve new zealand post da posta takibi konusunda royal mail'den geri kalmazlar. onlar da dedeleri gibi ptt'nin kayıtlı mailleri hakkında ketum davranırlar. ne kendi sitelerinde bilgi verirler ne de ptt'ye anında bilgi verirler.

bu konuda royal mail'e yazdım, kem kümlü bir cevap aldım. şimdi ptt'ye yazacağım. banka vs, ıvır zıvır işleri bırakıp kendi postaları neden takip edilmiyor ona baksın.
  • yönetim kurulu başkanı budur
  • harikalar. 9'unda postaya verilen paket 11'i sabahının köründe türkiye'ye girmiş, bugün yarın elime geçecek. yurtiçi hizmetleri de zaten süperdi, yurtdışında da bir o kadar iyilermiş. öpücükler.
  • royal mail'le ilgili "aman efendim ne kadar da hızlı geliyor türkiyeye, kraliçemiz çok yaşa" falandiyen beyni götlerinde bir yerlerinde olan bokkafalı embesillere iletmemiz gereken bir şey var: uluslararası posta anlaşmalarına göre yurtdışı gönderilerinde gönderinin yapıldığı ülke 48 saat içinde postayı göndermekle yükümlüdür. elinize çabuk geçmişse beğenmediğiniz ptt'nin marifetidir.. yıllardır bu servisleri kullanan birisi olarak biliyorum ki o beğenmediğimiz (ve çok tuhaf ama yurtiçinde skandal işlere, aptalca geç teslimlere imza atan) o şirket iş uluslararası hizmete geldiğinde akıl zorlayıcı derecede iyidir... bir ayda iki adet gönderimi kaybeden (ve hatta artık bünyelerinde hırsızlık olduğuna emin olmak üzereyim) royal mail'le ilgili tek bir satır iyi bir şey yazana tahammülüm yok!!!!!!!!
  • ingiltere 'nin ptt si, kraliyet posta hizmetleri gibi bişey.pulları ve damgaları oldukça tarihi ,zengin görünümlü.
  • i$ yava$latma ve grev kararlari sonucu ingilteredeki posta sistemi haftalardir cokmu$ durumda. londra ici gonderilen 1. sinif postayi 10 gunde ula$tirarak kendi dalinda rekor kirdi. ayrica haftaya per$embe ve cuma ulke capinda grev yapacaklarmi$.

bu aralar ingiltereye bir$eyler gondermeyi du$unenlerin ups, fedex gibi alternatifler kullanmalari gerekebilir.
  • vakti zamanında ingiltereden yola çıkan ürünü, ptt ile güç birliği yaparak dört (sayıyla: 4) günde bana ulaştırmışlığı vardır. sanırım alanında bir rekor bu.
  • teey oralardan buralara 5-6 günde geliyor bunlar ile postalar. ama mesela odtü pttden atılım üniversitesine normal posta ile bir şey yollarsanız 1 haftada ulaşıyor. akıl almaz.
  • (bkz: royal mile)
  • http://www.royalmail.com/ adresinde tracking number* verilmiş tüm gönderileri takip etmenizi sağlayan şirket. ebay üyesi ingilizler burdan yollarlar malları genelde, çok yararlıdır. içiniz rahat olur.
hesabın var mı? giriş yap