şükela:  tümü | bugün soru sor
  • brazilian jiu jitsuyu unlu yapan adam. ufcde sampiyon olmasi ile taninmistir.
  • tam bir efsanedir kendisi, 1.82 boyunda yaklasik 90 kilo agirligindandir. filmlerde gorulebilecek tiplemelerdendir. ufc* de pekcok farkli dovus sporundan gelen kisiyi ustun jiu jitsu teknigi ile yenmistir.
  • 1967 yılında 9 cocuklu bir ailede rio de janeiro da dünyaya gelen jiu-jitsu ustası.16 yaşında mavi kemer sahibi olmuştur ve kariyerindeki ilk başarıyı 1993 yılındaki ufc de elde etmiştir. şu an eşi ve 2 oğlu ile beraber california da yaşamaktadır.
  • matt hughes'dan cok fena dayak yemis ustad.
  • bu adamı sevmememin sebebi tekniği filan değil. tam tersine inanılmaz zekice bir dal olan jiu jitsu ile uğraşıyor.

gıcık olduğum rakibinin saçını çekebilmesi ve kazandığı ortada iken, rakibin pes etmiş iken bilerek rakiplerini daha geç bırakması. bilerek; daha uzun süre pes etmiş rakibin canını yakmaya devam ediyor veya solunumunu engelliyor.

ufc denen boklukta spor ahlakı mı aradım, lan ben de normal değilim.
  • rickson gracie'nin daha bi olmamiş versiyonudur başarılıdır ama rickson gibi efsane değildir.
  • kendisi efsane bir dövüşçüdür ancak mavikaranlik adlı yazarın bahsettiği gibi benimde bu herifi sevmememin nedeni rakipleri pes etmesine rağmen hala kendilerini öldürmeye çalışmasıdır.
    dövüş sporuda olsa her işte olduğu gibi bununda bir ahlak ve kuralları vardır ve bu adam rakiplerine saygısızlık ederek pes ettiklerinden sonra bile "kendince" dövüşe devam etmektedir.
    ne kadar üst düzey olursa olsun naçizane benim gözümde bir karaktersizdir.