şükela:  tümü | bugün
 • proje sayfası google code'dan github'a taşınmış şu anda aktif olarak gelişimi devam eden tek ps3 emülatörü. forum sayfaları da emunewz'de.

  https://github.com/dhrpcs3/rpcs3
  https://code.google.com/p/rpcs3/
  http://www.emunewz.net/…um/forumdisplay.php?fid=162
 • artık directx 12 desteği de veren playstation 3 emülatörü. henüz test etme fırsatı bulamadım ama aşağıda paylaştığım makaleyi okuduktan ve demo videoları izledikten sonra ben şahsen gayet tatmin oldum. fps oranları iyi, çok fazla donma yok. emülatörü bilgisayarıma indirdim, yakın zamanda deneyip 2. bir editleme yapacağım. tabi sistem özellikleri yüksek makinelerde bu sonucu veriyor ama şu aşağıdaki linkleri bilgi edinmek amaçlı inceleyebilirsiniz.

  şuradan dün yayınlanan makaleyi okuyabilir:
  http://www.merlininkazani.com/…n_haber-87376p1.html
  aşağıdaki linkten de demo videoları izleyip emülatörü indirebilirsiniz:
  http://rpcs3.net/
 • bir günlük girdisi olarak mart 2017 ilerleme raporu yayımlanmış:
  https://rpcs3.net/…3/27/progress-report-march-2017/
 • (bkz: nucleus)
 • oyuncu milletine aylık en az 1 dolarla katkı sağlamasını tavsiye edebileceğim henüz emeklemeke olan ama bayağı ses getirecek playstation 3 emülatörü. hiçbir şey yapmamaktan iyidir. vereceğiniz 3.5 tl baya işe yarıyor, emin olun.

  denediğim kadarıyla metal gear 3 snake eater hd ve dante's infernoyu; ayrıca açıklandığı kadarıyla 400 küsür ıvır zıvır oyunu çalıştırır hale getirilmiş durumda. esas baba oyunlar şu anda ya hiç açılmıyor ya da ana ekranda kalıyor, 3-5 fps ile çalışıyor.

  patreon sistemi bu tür işler için biçilmiş kaftan. 3000 dolar sınırını aştıklarından beri işler hızlandı ve emülatör 6 ayda çağ atladı resmen.

  böyle giderse, terslik olmazsa yani, 1 yıl sonra god of war 3, metal gear solid 4, red dead redemption gibi oyunları iyi kötü çalıştırabilecek hale getirilir.

  2 yıl sonra konsolun kendisinden daha iyi performans verecek, görüntüyü makyajlayıp çözünürlüğü artıracak hale gelir.

  katkıda bulunmak için şuraya gitmeniz ve formu doldurmanız yeterli : become a patron
 • ekim 2017 ilerleme raporu için buyrunuz
 • çatır çatır gelmekte olan emülatör ve bunu sadece iki kişinin düzenli çalışmaları üstüne github'daki katkılarla başardıklarını düşünürsek işin büyüklüğü iyice ortaya çıkıyor. aynı şekilde devam ederlerse bir sene içinde büyük oyunları da sorunsuz oynayabileceğimiz bir emülatöre kavuşabiliriz gibi geliyor.

  http://www.volhek.com/…rla-ilerlemeye-devam-ediyor/
 • an itibari ile the last of us'ı çalıştırabilen emülatör. fakat henüz oynanabilecek kadar stabil değil, bunun için bir süre daha beklemek gerekecek.

  burada ve sonraki 5 partta şu anki durumu görebilirsiniz.
 • bugün rastgele baktım baya bir gelişme olmuş. özellikle bir kaç istediğim oyun vardı onlarda sorunsuz çalışır hale gelmiş. elbette bir uncharted, god of war filan oynayamıyorsunuz ancak bir çok oyunun çalışabilir hale gelmesi onların da yakın olduğunu gösteriyor. tekken tag tournament 2'yi ps3'te saatlerce oynadıktan sonra pc'de oynamak istiyordum (malum ps3'ün eskimesi) bir kaç ay önce baktığımda ''ingame'' di şuan playable gözüküyor. birazdan indirip denemeyi düşünüyorum.
 • oynatabilirlik konusunda epey ilerleme sağlamış olsa da uyumluluk konusunda hala çok eksikleri olan emulator. yanlış anlaşılmasın, takdir edilesi bir hızda bu kadar gelişme sağladılar, lakin bazı oyunlarda olan ve bir türlü çözülemeyen (ya da benim çözemediğim) screen tearing ve tekken tag tournament gibi oyunlarda playable denmesine rağmen cutscene seslerinin ve müziklerin olmaması falan derken az biraz rus yalapşaplığını içinde barındırmıyor değil diye düşündürüyor. playable olmasına playable da major audio bug işte birader, acilen playable'ın üstüne bir perfect sekmesi eklemeleri lazım ki ona göre sınıflandırma yapılsın. kısacası keyif vermesi için 1 senesinin daha olduğunu kanısındayım.