şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: rpg)
 • kullanimi kolay ancak sifirlamasi zor bir silahtir. aticiyi sifirlamak daha mantiklidir.
  (at bakalim.. hmm, az ustten gitti, bi daha at.... hafif sola al, at bi daha.... tamam oldu, siradaki..)
 • atesleme esnasinda beklenilenin de ustunde ses cikaran, tasimasi ve kullanmasi kolay, temel muharebenin hos silahlarindan biri.
 • ateşlerken ağzınızı açık tutarsanız nispeten kulak çınlamasından kurtulacağınız silah ayrıca aklıma kazınmış bir diyaloğa sebebiyet vermiştir;
  + ateş ederken ağzınızı açık tutun, kulağınızı tıkamayın.
  - komutanım kulağımızı tıkamaya niye izin vermiyorsunuz?
  + kulağınız sikilsin diye, muhahuhuaaahha...
  - emredersiniz komtanım.
  + aferim şimdi şurdaki beyaz kayayı vur da sok şu roketi üsteğmenin götüne.
  - emredersiniz komtanım.

  ............tabi o telaşla ağızı açık tutmak unutulur ve atış yapılır...........

  + çınnnnnnnnnnn amınıçınnnnnnnnnn sikiçınnnnnnnnnnyim vuraçııııııınnnmadınçıııııııınnnnnnnnn.
 • 2 kisilik bir ekibin kullandigi silahtir. bunlar roketci ve yedekci olarak adlandirilir. yedekci mermiyi hazirlayip namluya yerlestirirken roketci nisan alip ates eder. pkk'li teroristlerin karakol baskinlarinda en cok kullandigi silahtir. karakolu goren 3-4 ayri noktaya 2'ser kisilik ekiplerle yerlesir bunlar. oracikta 10 civari mermiyi hazir ederler. sonra hepsi birden ayni anda atese baslar. yedekciler seri bir sekilde namluyu doldurur, roketciler ardi ardina tetikler. sen karakolda misler gibi uyurken, korkunc patlamalarla yatagindan firlarsin. 5 dakika icinde 40-50 arasi roket uzerinize ateslenmistir. bir roketin, cikis ani ve hedefe degme ani olmak uzere 2 kere patladigi dusunulurse 5 dakika icinde 100 korkunc patlama eder bu. beyin amciklamasi gecirir, olup olmedigin noktasinda kararsizlik yasarsin. bereket bu silah hedefi vurma noktasinda yeryuzunun en aptal silahidir (cogu kez 50 roketin birkaci ancak isabet eder). sen kendine gelip silahini ateslemeye basladiginda terorist ibnesi coktan oradan gitmistir. sabaha kadar silahlarla takir takir bos daglari doversin.
 • çocukken bazuka dediğimiz şey.
 • vietnam askerlerine mi yoksa tipik sakallı arabic/afgan teröristlere mi daha çok yakışıyor karar veremediğim silah. ama arabic teröristler bir adım önde sanırım.
  vietnamlı
  arabic
 • the beast of war filminde, constantin adlı sscb askerinin adını hatırlamadığım afgan mücahitine t55 tipi sscb tankını vurması için kullanmayı öğrettiği, sscb menşeli anti tank silahı diyebiliriz rpg için. filmde "rpg-->tank-->boom !" repliği sık sık kullanılır.
 • dünyada en çok kullanılan piyade roketatarı. tanklara, binalara karşı kullanılır. tabii ki insanlara karşı da kullanılabilir, sonuçta bu bir oyun değil, rpg ile öldürdüğünüz insanlar size "omg, rpg noob" gibi şeyler söyleyemeyeceklerdir. kalaşnikof diye de bilinen ak-47'nin roketatar versiyonu diyebiliriz. ucuzdur, bu yüzden yaygındır. default olarak güdümlü olmadığından karadan havayı biraz nah vurursunuz.
 • (bkz: rpg7)