şükela:  tümü | bugün
  • rta laboratuvarlari simli sirketin bıst kodu.`:http://rtalabs.com.tr/`
  • 1 ay öncesinde 2.40 olan kağıt 10 liralara çıkmış. vay amk.
  • kaçan tren.
  • almanin cok zor oldugu elimde sadece 672 lot olan gunlerdir borsanin tavan hissesi.
    virus kiti uretmelerinden dolayi bu korona belasi bitene kadar daha yoluna devam edecek gibi duruyor.balinalar da gelmeye basladi.sadece dun a1 capitalden yüklü alimlar oldu.bakalim nereye varacak.ytd
    edit:29 nisan fiyati 20.36 tl
  • güzel bir fiyatla aldığım hissedir..almak istersen alamıyorsun her gün ortalama 1,5 m lot sıra oluyor.
    ilk satış dalgasın da neler olacak hiç bilmiyorum , inşallah ky kağıdına sahip çıkar.
    içimden bir his yakında patlayacak diyor ama hadi hayırlısı.

yatırım tavsiyesi değildir.

not :yazımın üzerinden 12 saat geçmeden 2.satış dalgasına girmiştir.

not 2 : aynı gün içerisinde devre kesiciden tavanla dönüş yapmıştır,böylece belirli sınırlar dahilinde risk alarak portföyü büyüttüm.yeni gelen kap haberi ile bu haftayı da komple tavanla kapatacağını düşünüyorum. yatırım tavsiyesi değildir.
    not 3 : 13.05 tarihi kağıdın kaderini büyük ihtimal belli edecektir, bugün ki gelen ceza ile açılış seansı hareketli olacaktır. tahminim ufak bir panik satışı yada en kötüsü 2 gün arka arkaya taban sonrası güçlenerek devam edecektir. nakiti hazırladım bekliyorum. ( yatırım tavsiyesi değildir )
    not 4 : 43'den nasıl olduysa çıkmayı başardığım hissedir,taban serisini yakında tekar bozacagını düşünüyorum. elimdeki nakitle beklemeye geçtim,ihtimaller dahilinde elime verilme olasığınında göz ardı edilmemesi gerektiğini biliyorum :) (yatırım tavsiyesi değildir.)
  • buraya yazıldıysa patlaması yakındır... öyle böyle patlamayacak hemde
  • (bkz: çiftlik bank 2)

an itibariyle 22,38 seviyesine gelmiş bir kağıdı insanların ısrarla hâlâ almak istemesine anlam veremiyorum. para hırsı olsa gerek. yahu çıkacağı kadar çıkmış işte düşük seviyeden alamadıysan da ucuz kağıtlara yönel unut bunu. sonra battık öldük bittik diyorsunuz. yüzde 10 marjı kalkınca sert düşüşler olduğu zaman ağlama duvarına dönecek hisse. bunu da buraya not düşüyorum.

--- spoiler ---

kovit salgınından olumlu etkilenen hisselerden birisi olan rta laboratuvarları ciddi bir çıkış sergiledi. hissenin fiyatı 11 mart 2020 günü en düşük 1,89 tl iken sonrasında gerçekleşen artışla birlikte 20,36 tl’ye yükseldi. hisse son üç haftadır sürekli tavan yaparak yükseliyor. son kapanış fiyatına göre şirketin değeri 835 milyon tl’ye denk gelmekte. şirketin son açıklanan 2019 yıl sonu bilançosuna göre öz sermayesi 86,6 milyon tl. bu anlamıyla piyasa değerinin hayli yüksek fiyatlandığı görülmekte. şirketin sağlık sektöründe tanı kiti satışının salgın nedeniyle arttığı ve daha da artacağı yönündeki yatırımcı beklentisi, hisseye aşırı bir ilginin oluşmasına yol açtı. firma, 8 nisan günü yaptığı açıklamada yüzde 55 bağlı ortaklığı a1 yaşam bilimleri a.ş. ile birlikte tanı kitini farklı ülkelere satışını gerçekleştirdiklerini dile getirirken ham madde tedariki noktasında bir sıkıntının yaşanmaması halinde hedeflenen satış miktarının aşılacağı kamuyla paylaşıldı. gelinen aşamada beklentide bir değişim olmamakla birlikte yükselen fiyat karşısında bu beklentinin aşırıya kaçtığı yönünde göstergeler güçlü sinyaller veriyor. halihazırda hissenin fiyat kazanç oranı 188,74 olup piyasa defter değeri de 9,64’e yükseldi. şirket sahip olduğu öz varlıklarının yaklaşık 10 katı fiyattan değerleniyor. bu fiyatlamanın korunabilmesi ilerleyen süreçte oldukça güçlü bir kârlılığı gerektiriyor. aksi taktirde bu fiyatlamanın korunması mümkün olamayacak. açıklamalardan şirketin kârını artıracağını anlıyoruz. fakat gelinen boyuttaki bir fiyat artışının da abartı olduğunu not etmek gerekir.

--- spoiler ---

kaynak
  • 2019 sonunda 2 lira civarından 1.5 liraya gelmişti 1 liradan yükselmiş %50 az değil deyip takipten çıkmıştım. vizyon böyle birşey.*
  • 1 koyan 22 almış hisse. buralara kadar geldiyse satın kaçın.
  • değil korona kiti uçak üretse bu kadar artmaz amk. tren dönüşe geçtiği vakit indirmezler adamı göze alın