şükela:  tümü | bugün
  • benim scottish fold'u koysak bundan kötü yönetmez; çünkü müdahale edemeyecek, müdahale edemeyince de işleyen bir şeyi bozma ihtimali olmayacak. düz, aristo mantığı.
  • aklıma kısa bir hikaye getirmiş sorunsaldır.

bir adama tatması ve hangisinin daha iyi olduğunu söylemesi için iki ayrı bardakta şarap vermişler. birincisini içtikten sonra şöyle der; "diğeri daha iyi!". yanındakiler şaşırıp; "ama daha diğerinin tadına bile bakmadınız ki!" der.

adam da; "bundan daha kötüsü olacak değil ya!" demiş.
  • işte bunu sorunsal olarak gördüğümüz için rte'den kurtulamıyoruz. bu bir sorunsal değil. bu ülkede ne eğitimli, donanımlı, bilgili ve adil insanlar var.

bu vatanın iyi tahsilli evladı çok da, halk tahsile karşı.

t: olmayan sorunsal.
  • keşke kimse gelmesede kafa dinlesek
  • mezarlıklar yerinin dolmayacağını düşünenlerle doludur
  • birkaç ay yerine kimse gelmezse ekonomi, eğitim, hukuk, sağlık sistemi filan tamamen düzene girebilir ama şart hiç kimsenin gelmeyecek olması.
    siyasetçileri olmasa gül gibi ülke aslında.
  • inşallah taht kavgası falan çıkmaz. yeni bir fetret dönemi kaldıramayız.
  • neyse ki artık bu soruya cevabımız var, hem de çoktan seçmeli.

yarışacaklar, belki ekrem imamoğlu gelecek, belki mansur yavaş, belki ali babacan. ki bu örnekler çoğaltılabilir.

iki sene önce ekrem imamoğlu’nu beylikdüzü dışında kim tanırdı? 2 sene önce kim ali babacan karşısına çıkacak cesarete sahip derdi?

belki de seçime kadar bambaşka birisi çıkıp başka bir alternatif olacak.

siz yeter ki bunlardan birini överken diğerini gömenleri sallamayın, muhalife muhalefet edenlerden olmayın.
  • kuvvetler ayrılığı bu yüzden çok önemlidir!

tek adamlığa alışılmış, biri gidince yerine biri gelsin isteniyor!

sistem diye bir şey vardır! eğer o sistem işlerse, isterseniz ben geçeyim başa!
    gelişmiş ülkelerde başa kim gelirse gelsin sistem değişmez!

biz gelişir gibi gözüken ama zerre gelişmeyen biri olduğumuz için illa ki "biri" gelsin isteriz!

sistem nedir?

sistem laiktir!

bir yerde laiklik ön plandaysa, istersen oraya talibanı getir, laikliği aşamayacaktır!

son 20 yılda binbir hile ile kuvvetler ayrılığı tek elde toplanmıştır, şimdi bu sistemi alıp istediğiniz göte sokabilirsiniz!!!