şükela:  tümü | bugün
  • sanırım %60-65 ile erdoğan'ın alacağı seçim olacaktır. şimdiden başkanlığı hayırlı (!) olsun diyorum.
    bize sürekli iyi troll diyen chp'li arkadaşlarımız da boşuna gaza geldiklerini görürler. ilk bulduğunuz sesi çıkan liderinize reisçiler gibi methiyeler dizmeniz bile ak seçmenlere ne kadar benzediğinizi gösteriyor sevgili arkadaşlar...
  • ben de meral abla'nın 2. turda daha şanslı olacağını düşünüyorum, ama karşısında öcalan veya feto falan olmadığı sürece rte hiç bir seçimi %52'den fazla alarak tamamlayamaz.

nasıl ki chp'nin doğal sınırı %25, rte'ninki de %52.
  • - ilk turda iyi parti'ye verecek, chp'den ve mhp'den kaymis muhafazakarlarin ikinci turda rte'ye verecegini

- ilk turda hdp'ye vermis beyaz turk ve kurtlerin ikinci turda rte'ye verecegini

zanneden analitik zeka ozurlulerin hezeyani olabilecek onerme.
  • %41.4 rte- %58.6 muharrem ince.
  • rte - 47

ince - 53

ha rte'nin karşısına meral hanım çıkarsa;

rte - 65

meral - 35

çünkü kürtlerin ve kendisini fetöcü sanan akplilerin oyunu alamayacak. zaten hiçbir mitingi verilmiyor gene verilmeyecek.
  • lütfen tahmin yaparken ak parti'nin en iyi döneminde ekmeleddin ihsanoğlu'nun yüzde 38,44 oy aldığını unutmayın. ince başkanımıza karşı yüzde 55'ten fazla oy alma ihtimali benim seneye mezun olma ihtimalim ile eşit.
  • tayyip 54.2
    muharrem ince 45.8

seklinde bitecek secimdir.