şükela:  tümü | bugün
  • halktaki eğitim, ekonomik kalkınmışlık, dünya vizyonu bu şekilde kalacağı ya da çok az, o da batıda ilerleyeceği için bu ihtimal her zaman vardır. sonuçta demokrasi arz ve talep meselesi. demokratik sistem, halka hitap eden liderler üretiyor.

olayın bir de sağ parti yönü var. bugünkü koşullar bile her daim tayyip ayarında bir adamın gelme potansiyelini canlı tutuyor.

edit: şimdi, kötü göreceli bir kavram tabii. burada gerektiğinde anayasayı tanımayan, toplumsal olaylara demokratik bakmayan, gerektiğinde yalan söyleyen, toplumu kutuplaştıran vb gibi şeyler düşünmek 'kötü' kavramındaki göreceliliği biraz azaltır sanırım.
  • her yüzyıl'da bir ihtimaldir.
    değerini bilin ara döneme denk gelenler ne yapsın :)
  • %50 halk olduğu sürece bu ülke daha kötülerini de görecektir.

malumunuz elinde kuran-ı kerim sallayan her siyasetçi, %50'yi iyi kullanacak tiptir.

ülke eğitim konusunda sığ kaldıkça; onları yönlendirecek cemaatler, siyasetçiler, haber organları hep olacaktır.
  • gelir mi gelir önemli olan getirmemek. ileri demokrasi bunu gerektirir çünkü.
  • sıkı bir eğitim sistemi ile engellenebilecek durumdur. aç köy enstitülerini, bak 50 sene sonra nasıl bir ülken olacak.

türkiye şu an arap ülkelerinden yukarıdaysa, köy enstitüsü mezunu nesil sayesindedir.

edit: cumhurbaşkanının kötü olup olmaması subjektif bir bakış tabi. nesnel olan halkın cahilliği. bunda zaten ülke olarak mutabıkız.
  • daha trump var sırada.
  • beş yılda birdir.
  • onun kadar etkileyici biri çıkar mı bilinmez ancak tabanlarında ekseriyetle alttan yetişenlerin çok daha radikal islam eğilimli olduklarını söyleyebiliriz.
  • yoktur çünkü malum şahıs gelinecek bir yer bırakmayacak bu gidişle.
  • kesinlikle yoktur.

azrail'in onun için mesai yaptığı günün ertesi bu defter kapanacaktır.