şükela:  tümü | bugün soru sor
 • diğer adaylar rte katılmasa bile cb adaylıklarına ilişkin proje ve vaatlerini içeren bir açık oturum yapmalı.

  burada körler sağırlar birbirlerini ağırlar moduna girmeden ve danışıklı dövüşe kaçmadan gayet medeni bir tartışma ortamı sağlanırsa;

  1- eski bir demokrasi geleneği canlanmış olur.
  2- adaylar millet karşında topluca görücüye çıkar ve halk kime oy vereceğine daha rahat karar verebilir.
  3- güzel bir tartışma ortamı sağlanırsa adayların "bakın biz er meydanına çıktık, çıkamayanlar utansın" temalı bir gol atma şansları olur. bu sayede toplantıya çıkamayan adayın karizması çizilebilir.

  dediğim gibi burada kritik olan nokta siyasi üslup içerisinde korakor bir tartışma ortamı sağlanması. moderatör - her kim olacaksa- adayları köşeye sıkıştırmalı. bütün adaylar toplanıp sadece tayyip'e vurmamalı, hatta olabildiğince az tayyip'e laf atılmalı ve kendi vaatlerinden bahsetmeliler. bu sayede tayyip'i mağdur etmeden er meydanına çıkmaktan korkan güreşçi moduna sokulabilir diye düşüyorum.

  edit: cem toker reyiz de aynı görüşü savunmuş.
 • yalnızca halk tv'den ve fox'tan yayınlanabileceği için ülkenin %50 sinin haberinin dahi olmayacağı bir oturumu yapmak tam olarak "körler sağırlar birbirini ağırlar" durumunu oluşturur. o yüzden yapılmasının bir anlamı yoktur.
 • savunmadığım görüş.

  rte katılmadan yapılmamalı. götü yiyen çıkar diye gaza gelmeye gerek yok.

  16 yıldır iktidarda olan cevap vermekten korkuyorsa hiç iktidarda olmayanlar neyi tartışacak?

  malca bir beyan.
 • bunu yapabilecek ve geniş bir kitleye hitap edebilecek yürekli bir kanal çıkarsa yapılmalı. resmi olarak rte de davet edilmeli ve katılmasa bile yapılmalı. daha sonrasında canlı yayında biz davet ettik ama kendisi gelmedi diye açıklanmalı.
 • kesinlikle desteklediğim öneri. kesinlikle yapılmalıdır. katılmazsa katılmaz

  not: yüksek egosundan mütevellit yerine başka birini gönderip diğer adayları aşağılamasına kesinlikle izin verilmemelidir, böyle bir şey olursa diğer adaylarda katılmamalıdır.
 • düşünsenize bir tarafta korakor tartışan adaylar diğer tarafta ise cevapların sorulandırıldığı rte açık oturumu.

  tercih sizin.
 • neden rte katılmasa bile? asıl rte olmadan olmaz bu program. zira geri kalan bütün adayların her şeyi ortada ve gayet aleni. ama gizli saklı olan bir tek o değil mi?

  (bkz: t a m a m)