• emine'yi boşayıp stokladığı paraları las vegas'da yer bitirir gibi geliyor bana.
  • inve meral akşener her ne kadar milleti coştursa da akp den kopmalar başlamadan tayyib'in kaybedeceğini düünmezdim ancak dün şöyle bir haber okudum:

kayapınar ak parti meclis üyesi mehdin ensari, “ak parti meclis üyesi olarak diyarbakır’da yapılan milletvekilleri listesi resmen diyarbakır halkıyla benim partim alay etmiştir saadet partisi’nde yeni bir güneş doğuyor, tüm kadim diyarbakırlı vatandaşlarımızı saadet partisi’ne davet ediyorum” açıklamasını yaparak iktidar partisinde görev yapmasına rağmen siyasetin parlayan yıldızını işaret ederek benzeri nadir görülen bir davranış sergiledi. ama ensari’nin bu çıkışını havuz medyasında ve anadolu ajansı’nda haber olarak görmek nedense mümkün olmadı!

kopmalar başlamıştır, gemdien trenden inmeye başlanmış bence gerisi gelir. tayyip aynı bahçeli gibi yalnızlaşabilir yakın zamanda.

kaynak

kaynak çağlar cilara
  • arkadaşlar, türkiye bir demokrasi ülkesidir. vatan ve milletin üstünlüğü tartışılmazdır. elbette ki yerine geçen adaya görevi devredip kutlayacak, kısa bir veda konuşması yapıp, demokrasiye muhalefet safında hizmete devam edecektir.

deeeeermişim.
  • seçimi bir şekilde geçersiz sayacağını, tekrarlatacağını, o sırada her yerde bombaların patlayacağını ve işte gördünüz bir anlık boşluğumuzda dış güçler bizi mahvetmeye çalışıyor diyeceğini, sonrasında seçim tekrarlandığında yüzde 60 ile seçileceğini düşünüyorum.
  • iç savaş çıkmadığı takdirde (ki böyle bir şeyin başlamasından kardeş kanı akmasından çok korkuyorum hiç istemiyorum) kaçar. bence bu organizasyonsuzlukla (11 haziran 2018 recep tayyip erdoğan bursa mitingi) kaçmayı da beceremez. mazbatayı verdikten sonra hangi bina ise o, o binanın çıkışında tutuklanır.

diyelim ki kaçmayı başardı o zaman ya azerbaycana kaçar. ya da putin kırım'a vali yapar.

yoksa ingiltereye kraliçenin eteklerinin dibine mi kaçar?

edit: katar 'a kaçar diyen olmuş lan bak o benim aklıma hiç gelmediydi.
  • bir sonraki erken seçimi beklemesi ihtimalleden biri.
    bir ihtimal ölebilir yakın zamanda,
    şuan için kaçacağını düşünmek aptallık olur, öncesinde çok ciddi bir kara propaganda yapılıp gözden iyice düşürülmesi, herkesin suratına tüküreceği bir hale getirilmesi lazım, bu da biraz zaman alır.
  • oncelikle (bkz: anket nerede lan it)

secenekler bence sunlar:

- camura yatma (olaganustu hal, khk, guvenlik sorunu, ysk hileleri vb ile koltugu birakmama yolu, hatta kitabina uydurmaya gerek bile duymayabilirler)
    - sivil darbe iddiasiyla ic savas (sonucta akp'nin tabaninin demokrasiye gidecegi yere goturen bir tren olarak baktigini biliyoruz. milli irade yalaninin cokusu de denilebilir. bununla ilgili olusturulan paramiliter gruplarin oldugu da gizli degil)
    - askeri darbe (muharrem ince bosuna demiyor tarafli generalin gozunun yasina bakmam diye, asker ile sivil militanlar birlesirse asil o zaman suriye'ye donmemiz kacinilmaz olur)
    - burokratik darbe (burokrasiye yerlestirilen militanlar ile - istersen paralel yapi diyelim - burokrasiyi kitleme, ulkeyi krize surukleyip halk destegini geri kazanmaya calisma)
    - hukuksal darbe (sahte deliller ve akp'li polis ve yargiclar'in isbirligi ile yeni cumhurbaskani ve yeni hukumeti hedef alan operasyonlar)

kisacasi su an devlette yeni bir paralel yapi yarattilar. daha dogrusu eskisinin yerine kendilerininkini getirdiler. bu paralel yapiyi temizlemek zaman alacak, temizleyene kadar bu pisliklerden kurtulduk diyemeyiz. sonucta butun carklari seni durdurmaya calisan bir makinayi kumanda etmek kolay olmayacak. ama bu da bir baslangictir. ince'nin dedigi gibi once hukuk sistemini adam edecegiz, gerisi corap sokugu gibi gelecek.
  • seçimi kaybettikten sonra recep tayyip erdoğan ismi yok hükmünde olacağı için tıpış tıpış gidecektir.

sürekli bir iç savaş çıkacak korkusu içinde olmayın. olmayacak öyle bir şey. rte'yi gözünüzde fazla büyütüyorsunuz. hele hele bir iki tane yandaş, asarız keseriz diyor ya bunların hepsi boş laf. rte seçimi kaybettiği zaman, bırakın evi, odadan çıkamayacaklar korkudan.

seçimi kaybettikten sonra, artık rte devlet olmayacaktır. bugüne kadar aldığı tüm desteği devlet başkanı olduğu için almıştır. 15 temmuz'da darbe devlete yapıldığı için, insanlar devlet liderlerinin sözüyle sahaya indi ve bu motivasyonla devletini savundu. ülkenin polisi, bu nedenle darbecilerle savaştı. ömer halis gibi yiğit askerler bu motivasyon nedeniyle ölümü göze almıştır.

kısacası, rte'nin devlet başkanlığı görevinin bitişi seçimle kesinleştikten sonra rte'yi kimse sallamaz. maksimum ysk'ya gidip hile falan yapıldı diyebilir. orayı da zaten muharrem ince halleder merak etmeyin.

yeter ki seçimi kaybetsin. gerisi düşündüğünüz kadar zor olmayacak. merak etmeyin.
  • saraydan çıkmaz.
    (bkz: bana ne lan çıkmam saraydan)
  • secimi gecersiz sayar
hesabın var mı? giriş yap